Wszystkie informacje na temat gali Prime MMA

Prime MMA to nowa federacja, która postara się zrobić trochę szumu na polskim rynku walk Freak Show Fight. Twarzą projektu został jeden z najbardziej rozpoznawalnych freak fighterów w Polsce, Kasjusz „Don Kasjo” Życiński, który uważa, że jego gala jest w stanie przebić sukces poprzednich pracodawców, federacji Fame MMA. W tym miejscu udzielimy najważniejszych informacji na temat gali Prime MMA: Kto dla niej walczy? Kiedy możemy spodziewać się najbliższych eventów?

Najważniejsze informacje na temat gali Prime Show MMA

20 listopada widzowie byli świadkami szczególnej edycji Fame MMA, w której pierwsze skrzypce grał Kasjusz „Don Kasjo” Życiński. Najpierw w walce wieczoru pokonał on w formule bokserskiej Marcina Wrzoska, a następnie w bardzo rekreacyjny sposób pokonał jednego z włodarzy federacji, Michała „Boxdela” Barona. Niewielu fanów mogło wówczas przypuszczać, że Don Kasjo po raz ostatni zatańczył w oktagonie Fame MMA. Miesiąc później pojawiły się bowiem pierwsze informacje o tym, że Życiński zamierza otworzyć własną federację. Potwierdzenie uzyskaliśmy pod koniec 2021 roku, kiedy to ogłoszono powstanie nowej federacji o nazwie Prime Show MMA.

Kasjusz Życiński stał się twarzą nowej federacji, a jednocześnie jest przedstawiany jako jej włodarz. W praktyce jednak, nie jest on wymieniany w gronie właścicieli w Krajowym Rejestrze Sądowniczym. Prezesem zarządu jest Tomasz Bezrąk, a udziały w spółce posiadają także: Marcin Birka oraz Bartosz Szuba. Dwaj ostatni są związani z federacją FEN, a sam fakt, że konferencja prasowa została zorganizowana w studiu ATM wskazuje na to, że nowa federacja posiada naprawdę mocne zaplecze medialne. Spółka na luty zapowiedziała swoją pierwszą galę i szybko okazało się, że w doborze kontrowersyjnych nazwisk Prime MMA nie zamierza ustępować konkurencji.

Na jakich zasadach organizowane są walki Prime MMA?

Jak sama nazwa wskazuje, federacja Prime MMA chce się specjalizować w mieszanych sztukach walki. Oczywiście organizacja ma pewną swobodę w samodzielnym ustalaniu dokładnych zasad, na jakich toczone będą pojedynki. Wiele wskazuje jednak na to, że włodarze Prime MMA postawią na ten sam zbiór zasad, co inne organizacje specjalizujące się w eventach freak show fight. Walki będą trwały trzy rundy po trzy minuty z dłuższymi przerwami pomiędzy rundami. Ponadto, niektóre z technik, np. uderzenia łokciami, będą zakazane ze względu na wysokie ryzyko poważnych urazów.

Federacja może jednak zdecydować się na zastosowanie innych zasad w przypadku niektórych pojedynków. Sam Kasjusz „Don Kasjo” Życiński często korzystał ze swojej renomy oraz pozycji, aby jeszcze w federacji Fame MMA negocjować warunki korzystne dla siebie. Niewykluczone, że federacja będzie zatem sięgać po nietypowe formaty, na co dowód otrzymaliśmy już podczas pierwszej gali. Szczególne zainteresowanie wzbudziła walka 2 vs 1 organizowana w formule K1. Patrząc na kartę walk inauguracyjnej gali ciężko nie odnieść wrażenia, że „Don Kasjo” zdołał przekonać kilku kolegów z Fame MMA, aby dołączyli do nowego projektu.

Czytaj również:  Wszystko na temat gali Babilon MMA
prime mma

Prime Show MMA – kto walczył na pierwszej gali?

Od początku 2022 roku otrzymywaliśmy kolejne informacje na temat walk, które odbędą się na pierwszej gali Prime MMA. Szybko okazało się, że w tworzeniu kontrowersyjnych zestawień włodarze nie będą ustępować konkurencji. Mnóstwo kontrowersji wzbudziło zatrudnienie Łukasza „Kamerzysty” Wawrzyniaka, w sprawie którego wciąż toczy się postępowanie związane z podejrzeniem o upokarzanie osoby niepełnosprawnej psychicznie na jednym z filmów udostępnionych na Youtube. Jego rywalem został były kolega i wspólnik z kanału, Marek „Lord Kruszwil” Kruszel. Karta walk na Prime MMA 1 prezentowała się następująco:

 • Marek Kruszel vs Łukasz Wawrzyniak [Main Event]
 • Kasjusz Życiński vs Mateusz Murański
 • Jaś Kapela vs Ziemowit Kossakowski
 • Dawid Ambroziak vs Adrian Cios
 • Adrian Salamon vs Dawid Narożny
 • Michał Sobolewski vs Adrian Salwa
 • Alan Kwieciński vs Rafał Pazik oraz Jakub Lasik [2 vs 1 w formule K1]
 • Julia Pelc vs Ola Okrzesik
 • Paweł Tyburski vs Łukasz Lupa
 • Adam Soroko vs Damian Zduńczyk
 • Sebastian Nowak vs Jakub Rygiel
 • Wiola Kotelecka vs Oliwia Sadkowska
 • Paweł Całkowski vs Sergiusz Zając

Gala Fame MMA odbyła się 19 lutego w łódzkiej Atlas Arenie. Nie wszystkie walki odbyły się zgodnie z planem. Pierwotnie, przeciwniczką Wioli Koteleckiej miała być Klaudia Kamińska, ale ostatecznie zrezygnowała ona z udziału w wydarzeniu. Nie doszło także do walki Adama Soroko z Damianem Zduńczykiem, ponieważ ten pierwszy niespodziewanie opuścił miasto i nie pojawił się na wydarzeniu. W planach był również extra fight, w którym Kossakowski miał zmierzyć się z Kamerzystą, ale po przegranej z Jasiem Kapelą nie był on w stanie wyjść po raz kolejny do oktagonu. Niemniej jednak, Prime MMA 1 wzbudziło spore zainteresowanie i obiło się szerokim echem w przestrzeni medialnej. Jak na pierwszą edycję całkiem nieźle.

prime mma

Kiedy odbędzie się druga gala Prime Show?

Na ten moment włodarze federacji nie odsłonili wielu kart na temat drugiej odsłony gali Prime MMA. Wiemy jedynie, że będzie ona miała miejsce 2 lipca 2022 roku. Taką informację przekazał sam Don Kasjo po zakończonej walce z Mateuszem Murańskim. Nie wiemy jednak, gdzie odbędzie się to wydarzenie oraz jacy zawodnicy będą mieli okazję pojawić się w oktagonie. Jedno jest pewne, włodarze tej federacji dysponują sporą wiedzą na temat tego, jak tworzyć kontrowersyjne zestawienia, a jednocześnie bilansować je bardziej sportowymi

Czytaj również:  High League 3 – zapowiedź najbliższej gali

Bardzo prawdopodobne jest, że w oktagonie po raz kolejny pojawi się Jaś Kapela. Był on skazywany na pożarcie, tymczasem sprawił dużą niespodziankę i rozbił bardzo pewnego siebie Kossakowskiego. Po tej walce posypało się wiele propozycji od innych prawicowych dziennikarzy, którzy chcieliby wyjść do oktagonu przeciwko Jasiowi Kapeli. Być może w oktagonie pojawi się także Don Kasjo, który zawsze generuje duże liczby i jest gwarantem określonej liczby sprzedanych PPV. Gala na pewno zostanie poprzedzona kilkoma konferencjami oraz programami Face to Face, dzięki czemu, widzowie będą mieli okazję dowiedzieć się czegoś więcej o wszystkich uczestnikach. Jest to bardzo ważne zwłaszcza z perspektywy osób, które chcą obstawiać zakłady na Prime MMA.

prime mma

Jak obstawiać zakłady na Prime MMA?

Decydując się na obstawianie Prime MMA należy pamiętać, że jest to federacja specjalizującą się w freak show fight, a w oktagonie występują celebryci oraz osobistości medialne, a nie zawodowcy. To sprawia, że wyniki walk często są po prostu nieprzewidywalne, co sprawia, że zbudowanie dobrego kuponu nie jest zadaniem łatwym. Niemniej jednak, także w przypadku walk organizowanych przez Prime MMA można zastosować zbiór zasad znajdujących zastosowanie w sportach walki.

W wytypowaniu wyniku może pomóc analiza przed walką, w której uwzględnione zostaną następujące kwestie: bilans walk, warunki fizyczne, zasady, w jakiej toczony będzie pojedynek, a także zakulisowe doniesienia. Cennym źródłem informacji są konferencje oraz programy Face 2 Face przed galą, z których można dowiedzieć się więcej o uczestnikach gali. W obstawianiu zakładów na Prime MMA mogą pomóc także analizy i typy bukmacherskie ze strony innych graczy. Zwłaszcza, że ciężko samodzielnie dysponować wiedzą o wszystkich uczestnikach gali, skoro często pochodzą one z zupełnie różnych i niezwiązanych ze sobą obszarów Internetu.

prime mma

Gdzie można obstawiać zakłady na Prime MMA?

Oferta zakładów bukmacherskich na gale freak show fight jest mocno ograniczona. Przede wszystkim, wydarzenia te rządzą się swoimi prawami i nie zawsze mają wiele wspólnego ze sportem. Czasem pojawiają się nawet zarzuty o „ustawki”, co na pewno nie ułatwia pracy firmom bukmacherskim. Dlatego też, nie każdy legalny bukmacher decyduje się na udostępnianie tego typu gal. Co więcej, często są one sponsorowane przez konkretnego bukmachera, który na wyłączność otrzymuje prawo do udostępniania zakładów bukmacherskich na te wydarzenia.

Czytaj również:  Pink MMA – opis gali freak fight

Nie inaczej jest w przypadku Prime MMA. Sponsorem tej gali została firma bukmacherska Fortuna i to właśnie w serwisie tego bukmachera można było obstawiać zakłady na wszystkie wali. Na stronie bukmachera nie znajdziemy jednak informacji na temat tego, że sponsoruje on federacje, co może oznaczać, że była to jednorazowa współpraca, a zakłady na drugą galę będą dostępne w innym serwisie. To kolejny dowód na to, że gracze powinni dysponować kontem przynajmniej w kilku miejscach, jeśli zależy im na obszernej ofercie zakładów na sporty walki. Prawdopodobnie, na jednej z konferencji poprzedzających Prime MMA dowiemy się więcej o tym, gdzie możliwe będzie obstawianie zakładów bukmacherskich na nadchodzącą galę.

Gdzie można oglądać walki Prime MMA?

Podobnie jak inne federacje specjalizujące się w galach freak show fight, Prime MMA wybrało model biznesowy oparty na PPV, a zatem sprzedawaniu dostępu do transmisji na własnej platformie. Platforma ta znajduje się pod adresem primemma.tv. Fani mogą zdecydować się na wykupienie podstawowego pakietu obejmującego samą transmisję, jak również pakietu rozszerzonego, w którym dostępne będą także liczne materiały dodatkowe. Obstawianie zakładów na Prime MMA może znacząco podnieść emocje w trakcie oglądania gali.

Druga odsłona Fame MMA odbędzie się już 2 lipca. Włodarze tej federacji pokazali, że nie boją się kontrowersyjnych zestawień, a to właśnie takie zestawienia sprzedają się dziś najlepiej. Dlatego też, z zainteresowaniem będziemy obserwować dalszy rozwój gali, której twarzą jest Kasjusz Życiński. Jedno jest pewne – uzyskanie statusu największej gali freak show fight nie będzie zadaniem prostym, biorąc pod uwagę obecny status Fame MMA, ale również to, że w przeciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wiele innych federacji, które również starają się zawojować rynek freak fightów w Polsce.