Wszystko na temat gali Babilon MMA

Babilon MMA to profesjonalna federacja sztuk walki istniejąca od 2017 roku i specjalizująca się w organizowaniu pojedynków w formule mieszanych sportów walki. To jedna z najpopularniejszych gal MMA w Polsce. Wywodzi się z niej wielu znanych zawodników, którzy po osiągnięciu sukcesów w tej federacji przechodzili do KSW, czyli największej federacji MMA w Polsce. W tym miejscu prezentujemy zbiór najważniejszych informacji na temat federacji Babilon MMA.

Najważniejsze informacje na temat gali Babilon MMA

Babilon MMA to polska organizacja promująca pojedynki na zasadach mieszanych sztuk walki. Założył ją słynny promotor boksu, Tomasz Babiloński, właściciel firmy Babilon Promotion. Pierwsza gala Babilon MMA odbyła się 18 sierpnia w Międzyzdrojach, a w walce wieczoru Michał Fijałka pokonał Marcina Łazarza. Gale od dwa do pięć były promowane przez medalistę olimpijskiego w podnoszeniu ciężarów, Szymona Kołeckiego, który postanowił sprawdzić się w sportach walki. Babilon MMA organizuje walki MMA na standardowych zasadach: 3 rundy po 5 minut. Wielu zawodników dzięki tej federacji zdobyło popularność i przeszło do największej polskiej federacji, KSW. Na przestrzeni zaledwie kilku lat Babilon MMA zorganizowało już blisko 30 gal. 

Najpopularniejsi zawodnicy w Babilon

W trakcie pierwszego roku obecności na rynku, Babilon MMA promowało się nazwiskiem medalisty olimpijskiego, Szymona Kołeckiego. Zawodnik ten w 2017 roku postanowił sprawdzić się w roli zawodnika MMA i zaczynał karierę w PLMMA. Z Babilon MMA związał się w 2017 roku przy okazji Babilon: Underground Boxing Show IX. Następnie był twarzą gali, otrzymując trzy pojedynki wieczoru na Babilon MMA 2, 3, 4 oraz co-main Event na Babilon MMA 5. Po piątej gali Szymon Kołecki podpisał kontrakt z KSW i jest zawodnikiem tej federacji do dnia dzisiejszego.

Dla Babilon MMA walczyło wielu znanych i cenionych zawodników, takich jak: Rafał Haratyk, Daniel Skibiński, Kamil Oniszczuk, Paweł Pawlak czy też Marcin Naruszczka.

Czytaj również:  Wszystko na temat High League

Trzeba przyznać, że Babilon MMA wypromował wielu naprawdę znanych zawodników. Weźmy chociażby Kamila Oniszczuka, który obecnie jest zawodnikiem Bellatoru, jednej z największych federacji MMA na świecie. Do Bellatoru przeszedł także Piotr Niedzielski. Z kolei Daniel Rutkowski, Paweł Pawlak i Szymon Kołecki przeszli z Babilon MMA do KSW, największej federacji w Polsce. Z tego względu, federacja Tomasza Babilońskiego cieszy się dużą renomą i na pewno jest bacznie obserwowana przez headhunterów pozyskujących zawodników do innych federacji. 

Aktualni mistrzowie Babilon MMA

Babilon MMA posiada swój własny pas mistrzowski w kilku kategoriach wagowych. W wadze średniej mistrzem był Paweł Pawlak, który w 2021 roku przeszedł do KSW. 3 czerwca poznamy nowego mistrza, którym zostanie zwycięzca walki Piotr Wawrzyniak vs. Adam Łaguna. Mistrzem wagi półśredniej do stycznia 2021 roku był Daniel Skibiński, który nie przedłużył kontraktu z Babilon MMA. To samo tyczy się wagi lekkiej, gdzie królował Piotr Niedzielski (obecnie Bellator). Mistrza wagi piórkowej poznamy 10 czerwca 2022 roku i będzie nim zwycięzca walki Piotr Kacprzak vs. Damian Zorczykowski. A zatem, na dzień dzisiejszy w Babilon MMA mamy same wakaty!

Kiedy odbędzie się kolejna gala Babilon

W czerwcu 2022 roku odbędą się dwie gale Babilon MMA. Najpierw 3 czerwca odbędzie się Babilon MMA 28, na której walką wieczoru będzie pojedynek o pas mistrzowski kat. średniej: Piotr Wawrzyniak vs. Adam Łaguna. Tydzień później odbędzie się gala Babilon MMA 29, a tutaj o pas mistrzowski wagi piórkowej powalczą Piotr Kacprzak i Damian Zorczykowski. Gala wraca zatem po dłuższej przerwie, ponieważ ostatnia edycja miała miejsce w styczniu 2022 roku.

Trzeba przyznać, że 29 gal od 2017 roku to bardzo dobry wynik, który może robić wrażenie. Wiele wskazuje na to, że licznik w 2022 roku nie zatrzyma się na Babilon MMA 29, które będzie dopiero trzecią galą w tym roku. W 2021 roku federacja zorganizowała aż 8 gal. Czerwiec 2022 roku będzie jednak pierwszym miesiącem w historii federacji Babilon MMA, w której dwie gale zostaną zorganizowane na przestrzeni jednego tygodnia. Ciekawe, czy mistrzowie wyłonieni podczas Babilon MMA 28 i 29 pozostaną z federacją na dłużej, czy też zostaną zakontraktowani w większej federacji.

Czytaj również:  Wszystko na temat gali Hype MMA

Gdzie można oglądać gale Babilon ?

Babilon MMA organizuje gale, które przypadną do gustu wszystkim miłośnikom profesjonalnych walk MMA. Federacja zatrudnia kilku naprawdę znanych i cenionych zawodników, a ponadto wypromowała znane nazwiska, które dziś figurują na liście zawodników Bellator czy też KSW. To duży sukces. Być może w nadchodzących latach Babilon MMA przestanie być jedynie wylęgarnią talentów, ale sama stanie się wielką galą, w której występować będą najlepsi zawodnicy. Gdzie można oglądać gale organizowane przez tą federację? Są one dostępne na żywo na kanale Polsat Sport Fight oraz na platformie Polsat Box GO. Przypomnijmy, że w czerwcu odbędą się dwie gale: Babilon 28: Wawrzyniak vs. Łaguna 3 czerwca w Nowym Targu i Babilon 29: Kacprzak vs. Zorczykowski 10 czerwca w Radomiu.