Zmiana werdyktu sędziowskiego po gali PRIME 7!

W walce Pawła Jóźwiaka i Jacka Murańskiego doszło do bardzo kuriozalnej sytuacji. Decyzją sędziowską, Paweł Jóźwiak przegrał swój pojedynek. Sytuacja z perspektywy samego widza była jednak zupełnie inna i wszyscy zakładali, że to właśnie Paweł Jóźwiak wygrał walkę z Jackiem Murańskim. Po walce, Paweł Jóźwiak złożył oficjalny protest. Jednak tuż przed ogłoszeniem zmiany werdyktu, protest został wycofany przez samego Pawła Jóźwiaka. Sprawdźcie sami!

Sytuacja ma zapewne miejsce w związku z zakładami bukmacherskimi, które były dostępne także na tą walkę. Gdyby protest Pawła Jóźwiaka został rozpatrzony, walka miałaby zmieniony werdykt, a bukmacherzy jedne kupony musieliby unieważnić, a drugie nagrodzić (w zależności od tego, na kogo były stawiane pieniądze). Skutkiem tego, Paweł Jóźwiak wycofując swój protest sprawił, że nie dojdzie do zmiany werdyktu, który był zdecydowanie po jego stronie, co potwierdzili niezależni sędziowie.

Do całej sytuacji odniosła się federacja PRIME, która w swoim poście podziękowała Pawłowi Jóźwiakowi. Jak widać, również dla federacji było istotne, aby werdykt nie zmienił się formalnie, co sprawiłoby nie lada problemy bukmacherowi, który jako jedyny, udostępniał typy na galę PRIME.

Poniżej oświadczenie federacji PRIME:

Czytaj również:  Jednak dojdzie do walki Fury vs Usyk?