Kalendarz gal MMA na sierpień

Fani MMA mogą liczyć na bardzo emocjonujący sierpień. W kalendarzu nie zabraknie mocno obsadzonych gal i walk mistrzowskich. Na pewno warto także wspomnieć o boksie i gali, na której Ołeksandr Usyk i Anthony Joshua stoczą rewanżowy pojedynek o mistrzostwo świata wagi ciężkiej organizacji WBA, WBO oraz IBF. Sierpień przyniesie także coś dla miłośników gal freak fight, czyli 15. galę MMA organizowaną przez Fame MMA. W tym miejscu znajdziesz nadchodzące gale MMA i dowiesz się, które walki wzbudzą najwięcej emocji w sierpniu.

gale mma

Kalendarz gal MMA na sierpień 2022:

  • 12.08: Bellator 284
  • 13.08: UFC on ESPN
  • 20.08: KSW 73
  • 20.08: UFC 278
  • 26.08: Fame MMA 15
  • 27.08: FEN 41

Gracie vs. Tamauchi na Bellator 284

Już 12 sierpnia odbędzie się gala Bellator 284, na której walką wieczoru będzie pojedynek Neimana Gracie z Goiti Yamauchi. Szczególne zainteresowanie budzi Gracie, który po dłuższej przerwie powraca do oktagonu. Brazylijczyk słynie przede wszystkim z imponujących poddań, ale i Yamauchi wie, jak zmusić swojego rywala do odklepania. Obaj mają także bardzo dobry rekord: 11-3 po stronie Brazylijczyka oraz 27-5 po stronie Japończyka. Szykuje się naprawdę dobra walka. Gale MMA organizowane przez Bellatora to dobra propozycja dla wszystkich miłośników profesjonalnego MMA. Na Bellator 284 warto również zwrócić uwagę na pojedynki: Sarvadzhon Khamidov (13-0) vs. Jared Scoggins (10-2) oraz Valentin Moldavsky (11-2) vs. Steve Mowry (10-0).

Wrzosek vs. Sarara na KSW 73

Walką wieczoru na KSW 73 będzie pojedynek dwóch wielkich kickboxerów, a mianowicie, Arkadiusza Wrzoska i Tomasza Sarary. Patrząc na imponujący dorobek obu panów w tej dyscyplinie, aż ciężko uwierzyć, że nigdy wcześniej nie spotkali się ze sobą w ringu, a okazja do konfrontacji pojawi się dopiero w MMA. Dla Wrzoska będzie to pierwszy pojedynek w formule MMA. Sarara ma już na koncie udany debiut, w którym po bardzo ciężkiej i wycieńczającej walce pokonał Filipa Bradaricia przez TKO. Faworytem tego pojedynku wydaje się jednak Wrzosek, który dysponuje lepszymi warunkami fizycznymi, a brak doświadczenia w MMA nie powinien mu szczególnie przeszkadzać. Jeśli czekasz na dobre gale MMA w sierpniu, koniecznie musisz zobaczyć KSW 73! Na karcie walk bardzo ciekawie wypadają pojedynki: Daniel Rutkowski vs. Lom-Ali Eskijew i Radosław Paczulski vs. Jason Radcliffe.

Czytaj również:  Wszystko na temat High League

Usyk vs. Joshua 2 w Arabii Saudyjskiej – gale mma

Wśród miłośników MMA nie brakuje także fanów boksu, a zatem na pewno warto powiedzieć kilka słów o gali, która odbędzie się 20 sierpnia w Jeddah a Arabii Saudyjskiej. Do ringu wejdzie świeżo upieczony mistrz świata, Ołeksandr Usyk, a jego rywalem będzie Anthony Joshua, który to stracił mistrzowski pas na rzecz Ukraińca. To wielki rewanż, na który czeka cały bokserski świat. Niepokonany Usyk nie był faworytem pierwszego starcia i porażka Joshuy była sporym zaskoczeniem, zwłaszcza, że Brytyjczyk doświadczył jej na pełnym dystansie 12 rund przez jednogłośną decyzję sędziów. Czy tym razem Joshua okaże się lepszy? Na pewno czeka go bardzo trudne zadanie, biorąc pod uwagę, jak bardzo zmotywowany jest Usyk, którego ojczyzna wciąż jest ogarnięta wojną.

Usman vs. Edwards na UFC 278 – gale mma

Jeśli chodzi o najważniejsze gale MMA w sierpniu, mnóstwo fanów czeka na UFC 278, które odbędzie się 20 sierpnia w Salt Lake City. Walką wieczoru będzie pojedynek Kamaru Usmana przeciwko Leonowi Edwardsowi. Usman po raz szósty będzie bronił mistrzowskiego pasa w kategorii półśredniej. Co ciekawe, jest to drugi pojedynek tych zawodników, chociaż wielu fanów może nie pamiętać ich pierwszego starcia. Musimy się bowiem cofnąć do 19 grudnia 2015 roku, kiedy obaj nie byli jeszcze tak znani w świecie UFC. Wówczas, Usman na pełnym dystansie trzech rund pokonał brytyjskiego zawodnika jamajskiego pochodzenia. Od tego czasu obaj zawodnicy nie przegrali ani jednej walki, a mimo to, dopiero po siedmiu latach spotkają się ponownie. Tym razem pojedynek może trwać pięć rund, bo jak wiadomo, gale MMA organizowane przez UFC stawiają na format 5 rund po 5 minut we wszystkich walkach o pas mistrzowski.

Czytaj również:  High League 3 – zapowiedź najbliższej gali

UFC 278 będzie bardzo ważne także dla polskich fanów, ponieważ Marcin Tybura powalczy z Alexanderem Romanovem, a zwycięstwo może przybliżyć Polaka do ewentualnej walki o pas mistrzowski. W karcie głównej spotkają się również: Tyson Pedro vs. Harry Hunsucker, Jose Aldo vs. Merab Dvalishvili oraz Paulo Costa vs. Luke Rockhold.

gale mma

Linkimaster vs. Lil Masti na Fame 15 – gale mma

Na koniec coś dla wszystkich, którzy wolą gale MMA w formule freak fight. 26 sierpnia odbędzie się gala Fame MMA 15, na której o pas mistrzowski powalczą: Linkimaster i Lil Masti. Zdaniem wielu, są to obecnie dwie najlepsze zawodniczki polskich freak fightów. Obie panie spotkały się ze sobą w 2019 roku, a zwycięstwo odniosła wtedy Aniela Bogusz, czyli Lil Masti. Przez te trzy lata wiele się jednak zmieniło. Imponującą zmianę przeszła Linkiewicz, która bardzo ciężko trenowała i osiągnęła całkiem wysoki poziom. Z całą pewnością nie jest ona skazana na porażkę w rewanżowym pojedynku.