Clout MMA 3 – zapowiedź gali i karta walk

Gala Clout MMA 3 będzie wielkim zwieńczeniem roku 2023 na polskiej scenie freak-fightowej. W tym roku działo się naprawdę wiele, a przed nami ostatni, ważny akcent. Główną ozdobą świątecznej edycji Clout MMA będzie starcie dwóch byłych reprezentantów Polski w piłce nożnej, Tomasza Hajty i Jakuba Wawrzyniaka.

Na gali wieńczącej 2023 rok nie mogło zabraknąć także cesarza freak-fightów, czyli Marcina Najmana, który zmierzy się z Adrianem Ciosem. Sprawdźmy, co jeszcze przyniesie nam event Clout MMA 3: Santa Clout.

Co warto wiedzieć o gali Clout MMA 3?

Świąteczna gala Clout MMA 3: Santa Clout odbędzie się w piątek 29 grudnia w Warszawie. Wiemy już, że gala przyniesie nam dziewięć pojedynków. W walce wieczoru czeka nas pojedynek dwóch byłych reprezentantów Polski w piłce nożnej, Tomasza Hajty i Jakuba Wawrzyniaka. Starcie to poprzedzi co-main event, w którym Marcin Najman zawalczy z Adrianem Ciosem.

Jedna z dziewięciu zaplanowanych walk to extra fight, w którym wystąpi Natan „Bóg Estetyki” Marcoń. Jego rywalem będzie Denis „Bad Boy” Załęcki, o ile zostanie on dopuszczony do walki po swoim pojedynku z Patrykiem Masiakiem. Jeśli Załęcki nie będzie w stanie walczyć, rywalem Marconia będzie Denis Labryga.

Pełna karta walk na galę Clout MMA 3

W karcie walk przygotowanej na galę Clout MMA 3 znalazło się w sumie osiem pojedynków + jeden extra fight, który będzie uzależniony stanem zdrowia jednego z zawodników. Pełna karta walk prezentuje się następująco:

  • Tomasz „Gianni” Hajto vs Jakub Wawrzyniak (main event)
  • Marcin „Cesarz” Najman vs Adrian Cios (co-main event)
  • Denis „Bad Boy” Załęcki vs Natan „Bóg Estetyki” Marcoń (extra fight) lub
  • Natan „Bóg Estetyki” Załęcki vs Denis Labryga (extra fight)
  • Denis „Bad Boy” Załęcki vs Patryk „Wielki Bu” Masiak
  • Zbigniew Bartman vs Błażej Augustyn
  • Wojciech „Rekordzista” Sobierajski vs Grzegorz „Szuli” Szulakowski
  • Marianna Schreiber vs Monika Laskowska
  • Marcin Siwy vs Vasyl Hałycz
  • Mateusz „Mavs” Szczypior i Krystian „Świstak” Bajor vs Fabian „Banersky” Baner i Alan „Antena” Stepień (walka 2 vs 2)
Czytaj również:  FAME 19 wyniki - podsumowanie gali i wyniki!

Zapowiedź walki Gianni vs Wawrzyniak

Main eventem gali Clout MMA 3 będzie pojedynek dwóch byłych reprezentantów Polski w piłce nożnej. Wystąpią w niej Tomasz Hajto, który zaliczył już nieudany debiut przeciwko Zbigniewowi Bartmanowi oraz Jakub Wawrzyniak, dla którego będzie to pierwsza walka we freak fightach. Jednak to właśnie Wawrzyniak uchodzi za faworyta pojedynku.

Hajto w sierpniu 2023 roku na gali Clout MMA 1 dał się poddać Zbigniewowi Barmanowi w drugiej rundzie pojedynku. W dużej mierze był to efekt braku energii do dalszej walki. Hajto był po prostu spompowany po pierwszych trzech minutach. I to właśnie słaba kondycja Gianniego jest powodem, dla którego faworytem pojedynku jest młodszy o 11 lat Wawrzyniak.

Zapowiedź walki Cesarz vs Cios

W pojedynku będącym co-main eventem gali Clout MMA 3 zmierzą się Marcin Najman i Adrian Cios. Jest to rewanż za walkę, która odbyła się na gali Clout MMA 2. Najman szybko zdołał sprowadzić swojego rywala do parteru i zasypać go gradem ciosów. Sędzia uznał jednak, że „Cesarz” zadawał część ciosów w tył głowy swojego rywala, co jest niedopuszczalne.

Przez to Najman został zdyskwalifikowany, a zwycięstwo przyznano Ciosowi. Jak będzie tym razem? Faworytem pojedynku ponownie jest Marcin Najman, aczkolwiek znając tego zawodnika możemy stwierdzić, że niczego nie można być pewnym. Jak przystało na Cesarza freak-fightów, jest on całkowicie nieobliczalny. Między innymi przez to jego walki wciąż generują tak duże emocje.

Zapowiedź walki Bad Boy vs Wielki Bu

Patryk Masiak, lepiej znany jako Wielki Bu, to stosunkowa nowa postać na polskiej scenie sportów walki. W maju 2022 roku zadebiutował w formule bokserskiej i zremisował z Pawłem Strykowskim. W marcu 2023 na gali FEN zmierzył się w pojedynku MMA z Nikolą Milanoviciem i odniósł szybkie zwycięstwo przez nokaut. W walce na gołe pięści podczas gali Krwawy Sport 6 pokonał Tomasza Łomnickiego. W lipcu tego roku pojawił się na gali Prime Show MMA 5 i pokonał Łukasza Lupę.

Czytaj również:  UFC VEGAS 79 wyniki walk | Fiziev vs Gamrot

To bardzo obiecujący zawodnik, który niewątpliwie może stać się gwiazdą freak fightów. Teraz jego rywalem będzie doświadczony Denis „Bad Boy” Załęcki, który notuje serie czterech porażek z rzędu. Wielki Bu jest faworytem tego pojedynku. Warto wspomnieć, że od wyniku tego pojedynku zależeć będzie także extra fight. Jeśli Załęcki nie odniesie poważniejszych obrażeń to na Clout MMA 3 stoczy drugą walkę z Natanem Marconiem.

Gdzie oglądać galę Clout MMA 3 na żywo?

Gala Clout MMA 3: Santa Clout odbędzie się w piątek 29 grudnia w Studiu Polsat w Warszawie. Start wydarzenia zaplanowano na godzinę 18:00. Dwa pierwsze pojedynki będą transmitowane na otwartym kanale organizacji Clout MMA w serwisie YouTube. Reszta pojedynków będzie dostępna jedynie w systemie PPV. Dostęp do gali można już wykupić na oficjalnej stronie internetowej organizacji.