Fame Reborn – zapowiedź gali i karta walk

Grudzień przyniesie nam nową edycję gali realizowanej przez organizację Fame MMA. Chociaż planowo miała się w tym terminie odbyć trzecia edycja Fame Friday Arena, to jednak włodarze uznali, że wystartują z nowym projektem pod nazwą Fame Reborn. Gala reklamowana jako „odrodzenie” zapowiada się niezwykle ciekawie, biorąc pod uwagę mocarną kartę walk. Sprawdźmy, co przyniesie nam gala Fame Reborn zaplanowana na 9 grudnia.

Najważniejsze informacje o gali Fame Reborn

Włodarze organizacji Fame MMA zamiast planowanej trzeciej edycji gali Fame Friday postanowili wystartować z nową edycją wydarzenia. Kilka dni po mikołajkach otrzymamy wydarzenie Fame Reborn. Czy „odrodzenie” w nazwie gali odnosi się do nowego składu osobowego i braku Boxdela wśród włodarzy? Niewątpliwie w polskim Internecie dzieje się w ostatnich tygodniach bardzo dużo i każdy może sam interpretować to, co oznacza nazwa nadchodzącej gali. Fame Reborn odbędzie się 9 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie. Pierwotnie w walce wieczoru zmierzyć się mieli Sebastian Fabijański i Sylwester Wardęga. Na ostatniej konferencji włodarze zaskoczyli jednak bardzo ciekawym pomysłem. W main evencie czeka nas pojedynek 2 na 2. Do Fabijańskiego dołączył Tomasz Olejnik, natomiast u boku Wardęgi wystąpi jeden z włodarzy, Wojciech Gola.

Karta walk na galę Fame Reborn

Gala Fame Reborn przyniesie nam w sumie 12 pojedynków. Na gali pojawią się profesjonalni zawodnicy, tacy jak chociażby: Dominik Zadora, Michał Pasternak, Tomasz Gromadzki, Marcin Wrzosek, Maciej Sulęcki czy też Norman Parke. To kolejny dowód na to, że organizacja Fame MMA chce łączyć formułę freak show fight z pojedynkami profesjonalnych zawodników. Pełna karta walk na falę Fame Reborn prezentuje się następująco:

 • Sebastian Fabijański & Tomek Olejnik vs Sylwester Wardęga & Wojciech Gola (boks)
 • Piotr „Szeli” Szeliga vs Patryk „Bandura” Bandurski (boks)
 • Maciej „Striczu” Sulęcki vs Norman „Stormin” Parke (co rundę zmiana formuły boks/K-1)
 • Kornel „Koro” Regel vs Amadeusz „Ferrari” Roślik (boks)
 • Norbert „Dis” Gierczak vs Dariusz „Daro Lew” Kaźmierczuk (MMA)
 • Dominik „Japoński Drwal” Zadora vs Michal „Wampir” Pasternak (boks)
 • Natan „Bóg Estetyki” Marcoń vs Adrian „Polak” Polański (co rundę zmiana formuły)
 • Grzegorz „Greg” Gancewski vs Jakub „Maślana” Maślanka (MMA)
 • Iga Kozińska vs Weronika Malinowska (K-1)
 • Natalia „Navcia” Korgol vs Elizabeth „Lizi” Anorue (K-1)
 • Bártfai „Adam Security” Ádám vs Jakub „Guzik” Szymański (MMA)
 • Tomasz „Zadyma” Gromadzki vs Marcin „Polish Zombie” Wrzosek (K-1)
Czytaj również:  WOTORE 6: Podsumowanie gali!

Zapowiedź walki Fabijański & Olejnik vs Wardęga & Gola

Pomysł zestawienia Sebastiana Fabijańskiego i Sylwestra Wardęgi w main evencie gali od początku budził duże kontrowersje. Obaj panowie niewątpliwie niosą ze sobą ogromne zasięgi, ale obaj mają również rekord na poziomie 0-2, co nieco nie przystoi zawodnikom występującym w walce wieczoru, nawet jeśli jest to gala freak fight. Włodarze stwierdzili zatem, że nieco urozmaicą ten pojedynek. Na ostatniej konferencji poprzedzającej galę zapowiedzieli, że walka wieczoru odbędzie się w formule boksu 2 na 2. U boku Fabijańskiego wystąpi Tomasz Olejnik, natomiast do Wardęgi dołączył Wojciech Gola, jeden z włodarzy Fame. Zdecydowanymi faworytami będą Wardęga i Gola. Wśród internautów krążą nawet żarty, że Gola spokojnie pokonałby trójkę pozostałych uczestników main eventu.

Zapowiedź walki Polak vs Bóg Estetyki

Pierwotnie Adrian „Polak” Polański miał się zmierzyć z Grzegorzem „Gregiem” Gancewskim. Panowie mieli nawet okazję wystąpić w programie Face2Face, ale ostatecznie włodarze uznali, że lepsza będzie zmiana w karcie walk. Powyższy pojedynek ma jednak dojść do skutku w innym terminie. Nowym rywalem „Polaka” będzie Natan Marcoń, który ma na swoim koncie trzy pojedynki. W formule MMA przegrywał z Radosławem Paszko i Dariuszem Kaźmierczukiem. W kickboxingu pokonał natomiast Mariusza Słońskiego. Ten pojedynek będzie toczył się bardzo ciekawym systemem. Pierwsza runda ma się odbyć w formule K-1, a druga i trzecia w MMA. Nie zmienia to jednak w żaden sposób oczywistego faktu, że murowanym faworytem będzie tu Polański.

Zapowiedź walki Sulęcki vs Parke

Niezwykle ciekawie zapowiadającym się pojedynkiem na karcie Fame Reborn jest walka Macieja Sulęckiego, utytułowanego pięściarza, przeciwko Normanowi Parke’owi, bardzo doświadczonemu zawodnikowi MMA. Sulęcki w 2023 roku po dłuższej przerwie postanowił wrócić do ringu. W czerwcu pokonał w drugiej rundzie Angela Hernandeza ze Stanów Zjednoczonych. Teraz „Striczu” sprawdzi się na gali freak show fight, a jego rywalem będzie Norman „Stormin” Parke, który od dłuższego czasu występuje na tego typu galach. Walka będzie się jednak toczyć w formule K-1/boks (co rundę zmiana formuły). Mimo wszystko faworytem tego starcia pozostaje zawodnik z Irlandii Północnej.

Czytaj również:  Zapowiedź UFC Vegas 61!

Gdzie oglądać galę Fame Reborn na żywo?

Galę Fame Reborn będzie można oglądać na żywo za pośrednictwem platformy Famemma.tv po wykupieniu dostępu w ramach PPV. Gala odbędzie się już 9 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie. Początek gali zaplanowano na godzinę 19:30, a pierwsza walka powinna odbyć się ok. godziny 20:00.