KSW 89 – zapowiedź gali i karta walk

Grudniowa gala KSW, która odbędzie się w ostatni weekend przed świętami na pewno przyniesie fanom sportów walki wiele emocji. Na KSW 89 czekają nas dwa pojedynki o pas mistrzowski. Adrian Bartosiński postara się obronić pas mistrzowski przed Salahdinem Parnassem, który w przypadku wygranej może stać się pierwszym w historii KSW posiadaczem trzech pasów mistrzowskich. NA KSW 89 zmierzą się także Paweł Pawlak i Michał Materla o pas kategorii średniej. W tym miejscu znajdziesz najważniejsze informacje o grudniowej gali i pełną kartę walk.

Najważniejsze informacje o KSW 89

Przedświąteczna gala KSW 89 przyniesie fanom wiele ciekawych pojedynków na najwyższym poziomie sportowym. Główną atrakcją wieczoru będzie pojedynek Adriana Bartosińskiego i Salahdine Parnassa. Jeśli Francuz odbierze pas kategorii półśredniej Bartosińskiemu, jako pierwszy zawodnik w historii KSW stanie się posiadaczem trzech pasów mistrzowskich. Parnasse posiada już bowiem pasy kategorii piórkowej i lekkiej. Z kolei o pas kategorii średniej powalczą Paweł Pawlak i Michał Materla. Magic może po ośmiu latach powrócić na tron. Ogromnym zainteresowaniem cieszy się także debiut Marcina Helda w KSW. 31-latek walczył w przeszłości dla federacji UFC, Ballator i ACB i jest uznawany za jednego z najlepszych polskich zawodników w MMA. Gala KSW 89 odbędzie się już 16 grudnia w Gliwicach.

Pełna karta walk na KSW 89

Na galę KSW 89 zaplanowano w sumie 10 pojedynków, w tym dwie walki o pasy mistrzowskie. Na chwilę obecną, pełna karta walk zawiera następujące zestawienia:

  • Adrian Bartosiński vs Salahdine Parnasse (o pas kategorii półśredniej)
  • Paweł Pawlak vs Michał Materla (o pas kategorii średniej)
  • Tomasz Romanowski vs Damian Janikowski
  • Raul Tutarauli vs Marcin Held
  • Szymon Bajor vs Victor Pešta
  • Andrzej Grzebyk vs Madars Fleminas
  • Sebastian Rajewski vs Wilson Varela
  • Łukasz Charzewski vs Ahmed Vila
  • Emilia Czerwińska vs Natalia Baczyńska-Krawiec
  • Wojciech Kazieczko vs Michał Domin
Czytaj również:  Prime MMA 6 – zapowiedź gali i karta walk

Zapowiedź walki Bartosiński vs Parnasse

Walką wieczoru KSW 89 będzie pojedynek Adriana Bartosińskiego (14-0) i Salahdina Parnassa (18-1). Bartosiński zdobył pas mistrzowski podczas KSW 81 w kwietniu pokonując Artura Szczepaniaka. Parnasse z kolei na gali KSW 76 wywalczył tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej, a na gali KSW 85 pokonał Roberta Ruchałę i obronił pas kategorii piórkowej. Oznacza to, że na chwilę obecną Francuz jest mistrzem kategorii piórkowej i lekkiej, a 16 grudnia stanie przed szansą dołożenia pasa kategorii półśredniej. Byłby pierwszym zawodnikiem w historii KSW, który dokonałby takiej sztuki. Za faworyta pojedynku uchodzi jednak Bartosiński, dla którego waga półśrednia jest naturalna. Parnasse w ostatnim czasie musiał sporo przytyć, co może przełożyć się na jego wydolność i szybkość, czyli atuty z których słynie. Wciąż ma jednak do dyspozycji niesamowitą wręcz technikę.

Zapowiedź walki Pawlak vs Materla

Na gali KSW 89 dojdzie również do pojedynku mistrzowskiego pomiędzy Pawłem Pawlakiem (22-4-1) i Michałem Materlą (33-9). Pawlak zdobył pas na gali KSW 83: Colosseum 2 pokonując Tomasza Romanowskiego. Teraz po raz pierwszy będzie miał okazję bronić mistrzowskiego pasa. Jego rywalem będzie prawdziwa legenda KSW, Michał Materla, związany z federacją od 2006 roku i wygranego turnieju podczas KSW 6. Będzie to dla niego 30, jubileuszowa walka na KSW (22 wygrane i 7 przegranych). Zdaniem ekspertów, szanse 39-letniego Magica są jednak nikłe w walce z młodszym o 5 lat Pawlakiem. Materla na pewno da siebie wszystko i jak zwykle zostawi w oktagonie kawał serca, ale czy to wystarczy na Pawlaka, który nie przegrał żadnej z 9 ostatnich walk?

Zapowiedź walki Tutarauli vs Held

Marcin Held (28-9) jest uznawany za jednego z najlepszych polskich zawodników MMA. Miał okazję występować w federacjach takich jak UFC, Bellator czy ACB. Ostatnie dwa lata spędził natomiast w amerykańskiej organizacji PFL. Wreszcie jednak Held zadebiutuje w największej polskiej organizacji MMA. Jego rywalem będzie Raul Tutarauli (32-7) zajmujący 5. miejsce w rankingu KSW w kategorii lekkiej. To jedna z najlepiej obsadzonych kategorii polskiej organizacji, a przyjście Helda zwiększy i tak dużą już konkurencję. Nie ulega wątpliwości, że Held nawet po 2-3 udanych pojedynkach może dostać szanse powalczenia o pas mistrzowski. Najpierw jednak musi pokonać bardzo doświadczonego Gruzina. W tym pojedynku Polak będzie zdecydowanym faworytem.

Czytaj również:  Tomasz Romanowski vs. Damian Janikowski na KSW 89!

Gdzie będzie można oglądać galę KSW 89 na żywo?

Gala KSW 89 odbędzie się już 16 grudnia w Gliwicach. Podobnie jak poprzednie gale, widzowie będą mogli ją oglądać poprzez wykupienie subskrypcji na platformie Viaplay. Przypomnijmy, że dostęp do KSW uzyskują jedynie posiadacze najbogatszego pakietu dostępnego w ofercie platformy. Osoby przebywające za granicą mogą wykupić dostęp także za pośrednictwem serwisu KSW TV. Początek gali KSW 89 zaplanowano na godzinę 19:00.