Babilon MMA 41 – Filip Tomczak: To idealny czas na walkę o pas!

Filip Tomczak (10-4-1)jest na etapie przygotowań do walki o tymczasowy pas mistrzowski Babilon MMA w wadze średniej. Zawodnik uważa, że jego szansa nadchodzi w doskonałym momencie!

32-letni zawodnik z Poznania związany z klubami MMA Devil oraz Ankos MMA ma za sobą dobre półtora roku. Fighter w bardzo dobrym stylu wygrał trzy pojedynki z rzędu. W pierwszym decyzją sędziów pokonał Mateusza Janura. W kolejnym duszeniem zza pleców pokonał w drugiej odsłonie starcia Michała „Zająca” Balcerczaka. W trzecim starciu zmierzył się z podwójnym mistrzem belgijskiej organizacji SHC Maartenem Woutersem. W drugiej rundzie walki Filip Tomczak pokazał wyższość nad przeciwnikiem, pokonując go przez KO.

Warto wspomnieć, że wcześnie Tomczak nie był w tak dobrej formie. Przegrywał przed czasem walki z Bartłomiejem Gładkowiczem, czy Pawłem Pawlakiem. W dodatku zaliczył też punktową porażkę i remis w wyjazdowych występach dla czeskiej federacji Oktagon MMA.

Nigdy jednak nie został on skreślony przez Babilon MMA. Co więcej, fighter z Poznania weźmiemy udział w gali organizowanej przez Babilon MMA. Dokładniej mówiąc, wydarzenie odbędzie się 24 listopada 2023 roku w Bielsku-Białej. Podczas walki wieczoru gali Babilon MMA 41 zmierzy się z Adrianem „Aresem” Błeszyńskim (10-6-1), który stoczył nie tylko wiele walk zawodowych, ale też amatorskich. Jego ostatnia walka odbyła się 21 kwietnia 2023 roku i wówczas został pokonany przez Piotra Wawrzyniaka w drugiej rundzie na Babilon MMA 35. Kolejną miał odbyć w czerwcu z Davidem Ramiresem, ale została odwołana.

Filip Tomczak cieszy się, że dostał taką walkę i zapewnia, że podchodzi do niej tak samo poważnie, jak do poprzednich występów. Co więcej, wspomniał również, że to najlepszy czas na to wyzwanie. Ma doświadczenie i wigor, a także motywację, bo niebawem narodzi się jemu córeczka. Zapewnił również kibiców, że razem z Adrianem Błeszyńskim dadzą wspaniałe sportowe widowisko.

Czytaj również:  Mateusz Murański zawalczy dla nowej federacji?

Gala Babilon MMA 41 odbędzie się w Hali Sportowej BKS Stal w Bielsko-Białej o godzinie 19:00. Osoby, które nie będą mogły osobiście wziąć udział w wydarzeniu, mogą śledzić walkę na Super Polsat, Polsat Sport Fight oraz Polsat Box Go. Nie zabraknie też innych, ciekawych start, w tym na przykład walki eliminacyjnej do pasa w wadze piórkowej (do 66 kg). Zmierzy się w niej Kamil Warzybok (5-2) z Pawłem „Polish Eagle” Polityło (7-4).