Iza Badurek kontra Klaudia Syguła na BABILON MMA 33!

Takiej walki wieczoru nie spodziewał się nikt! Iza Badurek zawalczy z Klaudią Sygułą w main evencie na gali Babilon MMA 33. Oznacza to, że będziemy świadkami pierwszej rywalizacji kobiet w walce wieczoru, która ma miejsce w tej organizacji!

Wybór zawodniczek oczywiście nie jest przypadkowy. Obie prezentują odpowiedni poziom, a także obie walczyły już w swojej przeszłości dla Babilon MMA. Sama gala, została ogłoszona na 10 grudnia, w Hotelu Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim, gdzie będziemy mogli oglądać obie zawodniczki. Naturalnie, transmisja z tej gali będzie dostępna na kanałach Polsatu, a także Polsat Box Go.

Kim są zawodniczki?

Iza Badurek to 31 letnia zawodniczka, która w przeszłości walczyła dla takich federacji jak UFC, ACB, LFN czy FEN. Posiada więc spore i bardzo atrakcyjne CV, które cały czas daje jej przepustkę do walk z najlepszymi w swoim zasięgu. W przeszłości, Iza Badurek wygrywała z takimi zawodniczkami jak choćby z Anitą Bekus. Niestety, w ostatnim pojedynku przegrała ze świetnie dysponowaną Jekateriną Szakalową.

Z kolei Klaudia Syguła jest zaledwie 23 letnią zawodniczką, która na dzień dzisiejszy może poszczycić się rekordem zawodowym 4-1. Klaudia brała również udział w pierwszej w historii walce kobiet na gołe pięści, która miała miejsce na Wotore 2 (wygrała w tym pojedynku z Karoliną Sobek). Klaudia Syguła jest uznawana za bardzo młodą i utalentowaną zawodniczką, dzięki czemu w oktagonie spotkamy doświadczenie z młodą krwią, która chce wygrywać!

 Sama Klaudia powiedziała podczas ogłoszenia walki, że jest bardzo wdzięczna za możliwość stoczenia z tak doświadczoną rywalką, jak Iza. Klaudia śledziła jej karierę, dzięki czemu jeszcze bardziej chce skonfrontować się z doświadczoną, Polską zawodniczką.

Co ciekawe, również warunki fizyczne będą po stronie Klaudii, która mierzy 173 wzrostu, co daje jej przewagę aż 10 centymetrów wzrostu, nad swoją przeciwniczką.

Czytaj również:  Najman chce walki z Arturem Szpilką!