KSW 37 karta walk i wyniki tej gali

KSW 37

Gala KSW 37 pod nazwą Circus of Pain odbyła się 3 grudnia 2016 roku w Tauron Arenie w Krakowie. Na trybunach zasiadło aż 20 400 kibiców, co na ten moment było rekordem organizacji. Niestety po raz kolejny gala była dostępna w systemie pay-per view, a także w KSW TV i platformie Ipla TV.

Walka w limicie wagowym do 68 kg

Gala rozpoczęła się od pojedynku Romana Szymańskiego z Sebastianem Romanowskim. Tak naprawdę zabrakło 2 sekund, by wynił końcowy gong. Romanowskiemu udało się wykonać akcję duszenia zza pleców, a więc RNC, przez co doszło w tym starciu do technicznego poddania ze strony Szymańskiego. Chociaż na konkrety należało czekać dłuższy czas, to jak się okazuje było warto. Ciekawe rozpoczęcie gali.

Walka w kategorii półśredniej

Po raz kolejny na gali zawalczył Niemiec David Zawada. Jego przeciwnikiem był tym razem Robert Radomski. Walka toczyła się w limicie wagowym do 77 kg. Niestety dla Polaka to jego rywal był górą. Zawadzie udało się sprowadzić swojego przeciwnika do parteru, gdzie doszło do zakończenia pojedynku po udanych ciosach na głowę Radomskiego. Miało to miejsce w 3 minucie i 50 sekundzie 2 rundy.

Walka w limicie do 69 kg

Po zakończeniu 2 walk przed czasem tym razem doszło do pojedynku na pełnym dystansie. Naprzeciw siebie stanęli Filip Wolański, a także Brazylijczyk Denilson Neves. Pojedynek ten był od samego początku aż do końca dosyć wyrównany, aczkolwiek można stwierdzić, że nieznaczną przewagę miał zawodnik z Polski. Mimo to sędziowie mieli problemy ze wydaniem werdyktu. Ostatecznie jednak orzekli o nie jednogłośnej wygranej Wolańskiego.

Walka w kategorii półciężkiej

4 pojedynek tego wieczoru to walka Marcina Łazarza z Marcinem Wójcikiem. To starcie jak do tej pory było najkrótsze, ponieważ zakończyło się po upływie 3 minut i 43 sekund. To Wójcik okazał się zwycięzcą tego starcia, ponieważ udało mu się dojść do rywala zza pleców i wykonać RNC, czyli duszenie. Po tym incydencie Łazarz nie miał wyboru, jak tylko poddać się. Sędzia tym samym zakończył walkę.

Czytaj również:  KSW 2 karta walk i wyniki gali

Walka w kategorii lekkiej

Następny pojedynek również zapowiadał się całkiem ciekawie. Łukasz Chlewicki zmierzył się z Mansourem Barnaoui, który podczas gali KSW 35 musiał uznać wyższość Mateusza Gamrota. Liczył tym samym na wygraną. Tej doczekał się. Był zawodnikiem lepszym od samego początku. W taki sposób obijał swojego rywala, że ten po upływie nieco ponad 3 minut padł na matę i potrzebna była interwencja lekarza. Ten ostatecznie stwierdził, że dla Chlewickiego lepiej będzie, jeśli zrezygnuje. Nie dał mu zielonego światła na kontynuowanie walki. Francuz wygrał tym samym przez nokaut techniczny.

Walka w kategorii piórkowej o pas mistrzowski

W limicie wagowym do 66 kg zmierzyli się ze sobą Artur Sowiński i Marcin Wrzosek. Stawką tego pojedynku był pas mistrzowski w kategorii piórkowej, który na ten moment dzierżył Sowiński. Nie udało mu się jednak obronić tytułu, ponieważ jego przeciwnik okazał się lepszy. Koniec walki przyszedł w 3 minucie 2 rundy. Ciosy zadane przez Wrzoska sprawiły tyle problemów Sowińskiemu, że konieczna była interwencja lekarza, który zadecydował o zakończeniu tego pojedynku. Tym samym Wrzosek odebrał rywalowi pas mistrzowski i został nowym mistrzem.

Walka w kategorii półśredniej o pas mistrzowski

Po raz kolejny w swojej karierze pasa mistrzowskiego musiał bronić Borys Mańkowski. W walce w limicie wagowym do 77 kg jego przeciwnikiem był Anglik John Maguire. Walka stała na dobrym poziomie, ale widać było, jak bardzo zdeterminowany jest Polak, aby pas pozostał przy nim. Nie udało mu się znokautować swojego rywala, ale co z tego, skoro sędziowie ostatecznie orzekli o jego wygranej przez jednogłośną decyzję. Punktowali 30-26, 30-26, 30-25 na jego korzyść.

Walka w kategorii ciężkiej

Swój debiut w KSW miał tego dnia Paweł Mikołajuw. Popularny “Popek Monster” walczył z Mariuszem Pudzianowskim. “Pudzian” lubił walczyć z zawodnikami debiutującymi w organizacji. Do zakończenia walki doszło dosyć szybko, ponieważ po upływie raptem 1 minuty i 20 sekund. Mariusz, który słynie z agresywnego rozpoczynania swoich walk sprowadził swojego rywala do parteru i tam na swój dosyć chaotyczny sposób wyprowadził całą serię ciosów na głowę Mikołajuwa. To przesądziło o zakończeniu walki i upragnionej wygranej Pudzianowskiego.

Czytaj również:  High League 3 karta walk i wyniki

Walka w kategorii ciężkiej o pas mistrzowski

Kolejny raz w obronie pasa mistrzowskiego musiał stanąć Karol Bedorf. Jego przeciwnikiem był Brazylijczyk Fernando Rodrigues Jr. Niestety dla Polaka jego koniec jako mistrz minął wraz z tym pojedynkiem. Jego rywal był lepszy na przestrzeni walki, a poza tym udało mu się ją zamknąć przed czasem. W połowie 2 rundy sprowadził Bedorfa do parteru i tam zasypał go gradem ciosów, które doprowadziły do interwencji sędziego. Ten stwierdził o wygranej Brazylijczyka. Ten tym samym został nowym mistrzem w kategorii ciężkiej

Nagrody na gali

Najlepsze poddanie zaliczył Marcin Wójcik. Najlepszy nokaut zaliczył Fernando Rodrigues Jr. Za walkę wieczoru wybrano starcie Sebastiana Romanowskiego i Romana Szymańskiego. Była jeszcze jedna, nowa kategoria. Najlepszy występ wieczoru zaliczyli Borys Mańkowski i Marcin Wrzosek.

KSW 37 karta walk:

Karta główna

• Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Karol Bedorf –  Fernando Rodrigues Jr.