Fight Rose



Fight Rose – najważniejsze informacje o federacji

Fight Rose to kolejna w Polsce federacja zajmująca się organizowaniem gal freak show fight, na której w oktagonie lub w klatce spotykają się przede wszystkim celebryci internetowi, influencerzy oraz inne znane osobistości, które nie mają większego doświadczenia w sportach walki. Projekt ten chce funkcjonować jako większy event rozrywkowy, w trakcie którego organizowane są także koncerty. Pomysłodawcą i właścicielem projektu Fight Rose jest Przemysław Tobolczyk. Federacja powstała w 2021 roku i zorganizowała swoją inauguracyjna galę 28 sierpnia.

Co wiemy o federacji Fight Rose?

Pomysłodawcą i właścicielem organizacji Fight Rose jest Przemysław Tobolczyk, który jest kojarzony w Kutnie jako działacz społeczny mający na koncie wiele imprez i akcji charytatywnych. W przeszłości odpowiadał on m. in. za organizację Festiwalu Hip-Hop Rose w 2019 roku. I to właśnie w trakcie tego festiwalu miał się narodzić pomysł stworzenia nowej federacji skupionej na freak-fightach. Realizacja tego pomysłu nie była łatwa ze względu na pandemię, która rozpoczęła się pod koniec 2019 roku. Finalnie, pierwsza edycja gali Fight Rose została zorganizowana 28 sierpnia 2021 roku.

Zamysł projektu zwiastował bardzo udane przedsięwzięcie. Włodarze mający doświadczenie w organizacji innych imprez o charakterze rozrywkowym postanowili stworzyć galę, na której poza sportami walki w formule freak show fight odbywać się będą także koncerty. Pierwsza gala zaoferowała widzom wiele ciekawych zestawień i formatów walki. Na drugą galę trzeba było jednak poczekać blisko rok, bo aż do maja 2022 roku. To jednak zrozumiałe, biorąc pod uwagę tamtejsze realia.

Na jakich zasadach toczą się walki Fight Rose?

Włodarze Fight Rose nie ograniczają się do jednej formuły sportów walki. Pojedynki są realizowane zarówno w formule bokserskiej, K-1, jak również MMA. W przeszłości na gali organizowane były również pojedynki na gołe pięści. W przypadku niektórych zestawień reguły pojedynku są modyfikowane w taki sposób, aby zaoferować widzom większe emocje. W związku z tym, zasady walki można poznać dopiero w momencie, gdy udostępniona zostanie pełna karta walk, na której znajdą się informacje o liczbie rund, czasie ich trwania, a także o limicie wagowym.

Taki zamysł na pewno pozwala federacji na zakontraktowanie większej liczby zawodników oraz na tworzenie ciekawszych zestawień, które przyciągną większe zainteresowanie. Większość walk jest organizowanych w okrągłej klatce na dystansie trzech rund po trzy minuty. Nad bezpieczeństwem zawodników czuwa oczywiście sędzia ringowy.

Jak często organizowane są gale Fight Rose?

Pierwsza gala Fight Rose została organizowana w sierpniu 2021 roku. Na drugą galę kibice musieli poczekać aż do maja 2022 roku, ale to całkowicie zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że organizacja tego typu eventów była dużo trudniejsza ze względu na pandemię. Trzecia odsłona gali Fight Rose odbyła się 23 czerwca 2023 roku, a czwarta 30 września. Dwie gale w krótszym odstępie czasu pokazują, że włodarze mają ambicje znacznie zwiększyć częstotliwość organizowanych gal. Być może w 2024 roku federacja po raz pierwszy zorganizuje w tym samym roku kalendarzowym przynajmniej 3 gale. Włodarze muszą jednak dopracować model organizacji, ponieważ liczne kontrowersje związane z poprzednimi eventami mocno odbiły się na wizerunku tej marki.

Kontrowersje związane z Fight Rose

Gala Fight Rose od samego początku wzbudza duże kontrowersje, ale prawdopodobnie nie o taki rozgłos chodzi włodarzom. Już przy okazji drugiej gali pojawiły się zarzuty ze strony niektórych zawodników pod adresem słabej organizacji. Po trzeciej gali sporo mówiło się o niewypłaconym wynagrodzeniu. Bez kontrowersji nie obyło się także przy okazji czwartej gali Fight Rose. Tym razem nie doszło do wielu z zaplanowanych pojedynków, w tym do walki wieczoru, w której Bodychrist miał się zmierzyć z Nikolą Milanovicem. Kolejnym problemem były liczne problemy z transmisją w ramach PPV, co doprowadziło do sporych opóźnień. To wszystko w rezultacie przekłada się na to, że niewielu fanów freak fightów w Polsce słyszało o federacji Fight Rose, choć na papierze projekt ten wygląda naprawdę obiecująco. Co będzie dalej? Czas pokaże.

Gdzie można oglądać gale Fight Rose?

Fight Rose to federacja, która chce łączyć cechy typowe dla koncertów muzycznych z rozrywką oferowaną przez freak fighty. Warto zresztą zauważyć, że pomysłodawca tego przedsięwzięcia wcześniej brał udział w organizacji festiwalu Hip-Hop Rose, na którym narodził się pomysł stworzenia federacji freak-fightowej. Gala jest transmitowana w systemie PPV, a zatem można ją oglądać dopiero po wykupieniu dostępu. Pomimo bardzo ciekawego planu marketingowego federacja Fight Rose wciąż pozostaje nieznana szerszej publiczności. Niewątpliwie na taki stan rzeczy wpłynęły liczne problemy i kontrowersje związane z pierwszymi edycjami tego wydarzenia.