Jak obstawiać walki na Fame MMA? Praktyczny poradnik

Fame MMA to federacja specjalizująca się w organizowaniu freak show fightów, czyli walk, w których zamiast zawodowych sportowców walczą celebryci oraz osobistości medialne. W praktyce, Fame MMA zatrudnia także profesjonalnych fighterów, a poziom sportowy gali stale idzie w górę. Dużym zainteresowaniem cieszy się również Fame MMA obstawianie zakładów na popularne walki. To dobry sposób, aby zapewnić sobie większe emocje podczas oglądania gali i powalczyć o wygraną. W jaki sposób można skuteczniej obstawiać zakłady na Fame MMA?

Na jakich zasadach toczą się walki w Fame MMA?

Zasady rozgrywania pojedynków mogą się różnić w zależności od ustaleń pomiędzy zawodnikami i organizatorami. Na galach Fame MMA dochodzi także do pojedynków bokserskich, kick-bokserskich, a także eventów specjalnych, np. walki w klatce rzymskiej. W związku z tym, gracze zawsze powinni zwracać uwagę na to, na jakich zasadach toczyć się będzie pojedynek. Jeśli chodzi o Fame MMA, standardem są trzy rundy po trzy minuty. W odróżnieniu od profesjonalnego MMA, w federacji Fame zakazane są chociażby uderzenia łokciami, o czym warto pamiętać przy typowaniu wyników.

Na konferencjach poprzedzających kolejne gale Fame MMA często możemy dowiedzieć się więcej na temat ewentualnych odstępstw i zmian w standardowych zasadach prowadzenia walki. Dzięki temu, w momencie obstawiania zakładów bukmacherskich gracz dysponuje wszystkimi informacjami. Biorąc jednak pod uwagę, że jest to gala freak show fight, Fame MMA obstawianie zawsze jest objęte sporym pierwiastkiem losowości, a niespodziewane rozstrzygnięcia są na porządku dziennym.

Jakie zakłady można obstawiać na Fame MMA?

W pierwszej kolejności warto oczywiście wskazać, jakie zakłady można obstawiać na walki organizowane przez federację Fame MMA. W dużej mierze są one zbieżne do tych, jakie spotkamy przy profesjonalnych galach MMA. A zatem, decydując się na obstawianie Fame MMA gracze mają do dyspozycji następujące rodzaje zakładów:

  • Zwycięzca walki – to najprostsza forma obstawiania, w której gracze mogą po prostu wskazać, który zawodnik ich zdaniem opuści oktagon jako zwycięzca.
  • Czas trwania walki – gracze mogą typować, ile rund potrwa spotkanie lub obstawić, że walka zakończy się na pełnym dystansie / przed czasem.
  • Sposób zakończenia walki – w ramach tych zakładów gracze mogą wytypować, w jaki sposób walka dobiegnie końca – czy będzie to poddanie, nokaut czy może decyzja sędziów?

Wyższe kursy można obstawiać poprzez wybór zakładów łączonych, w których można obstawić zwycięzcę i sposób zakończenia walki, np. zawodnik A wygra walkę przez poddanie. Czasami, w przypadku bardzo popularnych walk dostępne są także zakłady specjalne, które pozwalają wykorzystać szerszy zakres wiedzy na temat zawodników i specyfiki walki.

Czytaj również:  Klaudia Syguła ogłoszona na FEN 43!

W jaki sposób gracze mogą poprawić skuteczność swoich kuponów?

Gale specjalizujące się w freak show fight rządzą się swoimi prawami. Przede wszystkim rywalizują tu amatorzy, którzy zazwyczaj nie mają większego doświadczenia w sportach walki. To ważny czynnik, który wpływa na losowość i nieprzewidywalność pojedynków. Z drugiej strony mamy tu także takich zawodników, którzy stoczyli już kilka walk, dzięki czemu ich poziom sportowy jest dużo wyższy. Do tej pory odbyło się już 13 gal Fame MMA (stan na marzec 2022) i na przykładzie tej federacji możemy wskazać, jak bardzo z biegiem czasu zmienia się poziom sportowy. Swoją drogą, Fame MMA kontraktuje także prawdziwych sportowców, np. Normana Parke’a czy też Marcina Wrzoska.

Rodzi się zatem pytanie, jak odnaleźć się w świecie freak fightów i jak obstawiać zakłady, aby uzyskać lepsze wyniki. Na pewno warto interesować się kolejnymi galami, oglądać walki, a także brać pod uwagę analizy ekspertów. Warto także przeprowadzić analizę, na podstawie której uda się oszacować prawdopodobieństwo konkretnego wyniku. W ten sposób łatwiej ocenić, czy kursy bukmacherskie są adekwatne, a zakłady opłacalne z perspektywy gracza. Fame MMA obstawianie zawsze generuje duże emocje, zwłaszcza w przypadku tych osób, które oglądają walki na żywo.

Analiza przed walką – jakie czynniki warto uwzględnić?

Na podstawie analizy bukmacherskiej przed walką można określić prawdopodobieństwo, z jakim walka zakończy się określonym wynikiem. Zgodnie z koncepcją Value Bet można zatem obliczyć wartość kursu bukmacherskiego, aby sprawdzić, czy jest on adekwatny do ryzyka. Aby Fame MMA obstawianie było łatwiejsze, w trakcie analizy warto wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • Zasady walki – w pierwszej kolejności zawsze należy rozeznać się w tym, w jakiej formule toczyć się będzie pojedynek, ile potrwa rund, a także, jakie są szczegółowe zasady walki.
  • Warunki fizyczne – w analizie przed walką zawsze należy poświęcić chwilę na sprawdzenie warunków fizycznych obu zawodników. Wzrost i waga zawsze działa na korzyść zawodnika.
  • Styl walki – choć w Fame MMA walczą amatorzy, to niektórzy z nich mają już spore doświadczenie w sportach walki. Warto sprawdzić, w jakich konkretnie płaszczyznach czują się mocni.
  • Informacje zakulisowe – na portalach branżowych, a także w social media można dowiedzieć się więcej o przygotowaniach, ewentualnych kontuzjach czy nastawieniu obu graczy. Ma to duży wpływ na obstawianie wyniku walki.
  • Rekord – na pewno warto sprawdzić doświadczenie, czyli liczbę stoczonych walki. Rekord pozwala sprawdzić bilans wygranych i przegranych oraz liczbę walk zakończonych przed czasem.
Czytaj również:  Jan Błachowicz zaczyna przygotowania do kolejnej walki!

Analizując wszystkie czynniki przed obstawianiem walk nie warto ograniczać się jedynie do zakładów na zwycięzcę walki. Dużo bardziej opłacalne może być Fame MMA obstawianie zakładów na sposób zakończenia pojedynku lub czas trwania walki. Jeśli kursy na bardzo prawdopodobne zdarzenia są niskie jak na zakład pojedynczy, ale nadają się do zakładów AKO, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyselekcjonować kilka typów potrzebnych do obstawienia zakładu kombi z wyższym kursem.

Jakie korzyści oferuje Fame MMA obstawianie zakładów na żywo?

Przede wszystkim, Fame MMA obstawianie zakładów na wynik walk pozwala zafundować sobie znacznie większe emocje w trakcie oglądania gali. Federacje typu freak show fight bardzo mocno wypromowały sztuki walki i zwiększyły zainteresowanie zwłaszcza po stronie młodszej widowni. Chociaż wielu profesjonalnych zawodników wypowiada się krytycznie na temat takich wydarzeń, nie ulega wątpliwości, że gale freak fightów zawsze wzbudzają dużo emocji, ponieważ przede wszystkim mają one na celu dostarczanie rozrywki. I to właśnie większe emocje przy oglądaniu walki zawsze warto traktować jako najważniejszy atut płynący z obstawiania zakładów.

Drugą kwestią są oczywiście ewentualne wygrane, na które po cichu liczymy decydując się na obstawianie Fame MMA. Jedno jest pewne, obstawianie freak fightów zawsze jest obarczone pewną dozą losowości, a nieprzewidywalne wyniki zdarzają się niemal na każdej gali. Jednak zdarzają się także naprawdę dobre okazje do obstawienia zakładów. W niektórych walkach faworytem jest po prostu dużo bardziej znana osoba, za którą stoi sympatia ze strony większości widzów. Tymczasem, underdog może mieć po swojej stronie atuty, na które zwracają uwagę wyłącznie eksperci. A zatem, Fame MMA obstawianie niesie ze sobą także szanse na budowanie okazyjnych kuponów.

Zapowiedzi i typy bukmacherskie na Fame MMA

W walkach Fame MMA zazwyczaj występują internetowi celebryci oraz osobistości medialne, które nie mają wiele wspólnego ze sportami walki. Niemniej jednak, niektórzy zawodnicy wcześniej trenowali inne sporty, co może być ważnym atutem w walce z totalnym amatorem, który przed zakontraktowaniem walki nie był aktywny fizycznie. Nie sposób jednak znać wszystkich uczestników, zwłaszcza, że przez Fame MMA przewinęło się już ponad 100 zawodników. Dlatego też, warto zaufać osobom, które mają większą wiedzę na temat konkretnych zawodników.

Czytaj również:  Don Kasjo jest w stanie zawalczyć nawet z Pudzianowskim!

Zawsze warto bazować na własnych analizach i przeczuciach, jednak jeśli chodzi o Fame MMA obstawianie, analizy i typy zrealizowane przez innych graczy mogą być naprawdę dużym udogodnieniem. Warto także oglądać materiały dodatkowe, takie jak konferencje oraz programy Face to Face, w których można dowiedzieć się więcej o nastawieniu zawodników, ale również formule walki. W sieci dostępne są także kompleksowe zapowiedzi i analizy realizowane przez osoby interesujące się sportami walki. Może to być przydatna podpórka, która pozwoli zweryfikować swoje typy i dobrać najlepsze propozycje na finalny kupon.

Gdzie można obstawiać zakłady bukmacherskie na Fame MMA?

Na ten moment, oficjalnym sponsorem federacji Fame MMA jest Betclic i to właśnie ten bukmacher posiada na wyłączność zakłady na walki organizowane przez tą federację. W przyszłości ten stan rzeczy może jednak ulec zmianom, ponieważ sponsoring bukmacherów to temat elastyczny. Na pewno warto posiadać konto w kilku serwisach bukmacherskich, ponieważ zwiększa to szansę na to, że w ofercie dostępne będą zakłady na interesujące nas wydarzenia sportowe. Do tego dochodzi także czynnik kursów bukmacherskich oraz aktualnych promocji i bonusów. To ważne czynniki, które mogą wpłynąć, że Fame MMA obstawianie będzie jeszcze bardziej emocjonujące.

Gdzie można oglądać gale Fame MMA?

Gale Fame MMA można oglądać w systemie Pay Per View. Dostęp można wykupić na oficjalnej platformie federacji, famemma.tv. Obecnie widzowie mają do wyboru kilku pakietów, w tym pakiet podstawowy z dostępem do transmisji, a także pakiet rozszerzony z dostępem do treści dodatkowych oraz możliwością oglądania gali z odtworzenia. Od Fame MMA 13 federacja współpracuje również z telewizją Polsat, dzięki czemu, oglądanie gali jest możliwe w ramach usług Polsat Box lub Polsat Box GO. W trakcie gali można oczekiwać występów artystycznych, wywiadów oraz innych bloków, w trakcie których można dowiedzieć się więcej na temat zawodników. Na Youtube dostępne są konferencje i ceremonie ważenia, dzięki którym Fame MMA obstawianie staje się dużo prostsze za sprawą do wielu ciekawych informacji ułatwiających typowanie.