Jan Błachowicz zaczyna przygotowania do kolejnej walki!

Jan Błachowicz chciałby powrócić do kategorii półciężkiej w największej federacji sportów mieszanych, czyli w UFC. Polak powrócił już do treningów, co tylko oznacza, że z czasem zobaczymy go w oktagonie!

Ostatni pojedynek Jana Błachowicza z Aleksandarem Rakiciem nie poszedł po myśli Polaka. Jan Błachowicz co prawda wygrał przez kontuzję przeciwnika, jednak Czech zadecydował, że to Glover Teixeira powinien dostać z nim walkę rewanżową. W między czasie w drodze o pas kategorii dołączył również Magomed Ankalaev. Według zapowiedzi ekspertów, to właśnie ten zawodnik stanie na drodze Janka Błachowicza o pas tej kategorii.

Warto nadmienić, że Rosjanin zajmuje 3 miejsce w rankingu i aktualnei prezentuje fenomenalną formę, mając za sobą serię aż 9 zwycięstw z rzędu, z czego aż 5 było przez nokaut. Dlatego też, będzie on wielkim wyzwaniem dla Jana Błachowicza. Przypomnijmy także, że Magomed Ankalaev w ostatnich walkach pokonywał takie nazwiska jak Oezdemir, Santos czy Smith.

Jan Błachowicz rozpoczął przygotowania

Na dzień dzisiejszy nie znamy konkretnej daty ewentualnego pojedynku. Jednak według specjalistów, mógłby on wydarzyć się za kilka miesięcy. Sam Ankalaev już upominał się o walkę z Błachowiczem w sierpniu tego roku. Na swoim twitterze dodał on taki wpis:

Jeśli zajrzymy na media społecznościowe Janka Błachowicza, będziemy mogli znaleźć wpis który informuje, że nasz rodak wraca do treningów, które mogą przygotowywać go do kolejnej walki w UFC:

Czytaj również:  Popek pokazuje mocny trening przed PRIME MMA 4!