Zapowiedź KSW 76 – karta walk i typy na najciekawsze walki

Przed nami 76. odsłona gali organizowanej przez Konfrontacje Sztuk Walki. Gala KSW 76 odbędzie się już 12 listopada w Grodzisku Mazowieckim. Główną ozdobą tego wydarzenia będzie pojedynek pomiędzy Salahdinem Parnasse i Sebastianem Rajewskim o tymczasowy pas mistrzowski KSW w kategorii lekkiej. Pierwotnie Francuz miał walczyć z Marianem Ziółkowskim, aktualnym mistrzem, ale niestety kontuzja Ziółkowskiego pokrzyżowała plany organizatorów.

Najważniejsze informacje o KSW 76

Na KSW 76 odbędzie się 9 pojedynków z walką o tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej. Nie zabraknie głośnych nazwisk obecnych w czołówce rankingów KSW. Wydarzenie zostało zaplanowane na sobotę, 12 listopada, a odbędzie się w Grodzisku Mazowieckim. Na gali zobaczymy wciąż niepokonanego Adriana Bartosińskiego, który już niebawem może otrzymać szansę walki o pas mistrzowski w kategorii półśredniej, zwłaszcza, że po odejściu Roberta Soldicia mamy tu wakat. Bardzo emocjonująco zapowiada się także starcie Macieja Kazieczko i Francisco Barrio.

KSW 76

Karta walk na KSW 76

Jak już mówiliśmy, na gali KSW 76 zobaczymy w sumie dziewięć pojedynków. Organizatorzy zadbali o naprawdę mocne zestawienia, które z pewnością przyciągną szeroką publiczność. Tak prezentuje się pełna karta walk na listopadową galę KSW:

  • Salahdine Parnasse vs. Sebastian Rajewski (o tymczasowy pas mistrzowski wagi lekkiej),
  • Adrian Bartosiński vs. Krystian Kaszubowski,
  • Paweł Pawlak vs. Tom Breese,
  • Brian Hooi vs. Artur Szczepaniak,
  • Maciej Kazieczko vs. Francisco Barrio,
  • Antun Račić vs. Zuriko Jojua,
  • Albert Odzimkowski vs. Henry Fadipe,
  • Gracjan Szadziński vs. Valeriu Mircea,
  • Kamil Gawryjołek vs. Marek Samociuk.

Pierwotnie, walką wieczoru na KSW 76 miał być pojedynek byłego mistrza, Salahdina Parnasse przeciwko aktualnemu mistrzowi, Marianowi Ziółkowskiemu. Ziółkowski wypadł z karty z powodu kontuzji, a na jego miejsce wskoczył Rajewski. Stawką walki będzie tymczasowy pas kategorii lekkiej. Paweł Pawlak pierwotnie miał walczyć z Bartoszem Leśko, natomiast Marek Samociuk z Filipem Bradariciem. Pomimo komplikacji, karta walk na KSW 76 wciąż prezentuje się bardzo dobrze.

Czytaj również:  Opis gali FFF: Free Fight Federation

Analiza przed walką Parnasse vs. Rajewski

Parnasse (16-1-0) miał już na swoich biodrach pas kategorii lekkiej, ale stracił go na KSW 58 przeciwko Danielowi Torresowi. Była to pierwsza porażka w jego karierze. Francuz zrewanżował się Brazylijczykowi, ale ten nie miał już pasa. Aktualnym mistrzem jest Marian Ziółkowski i to z nim o pas miał powalczyć Francuz. Kontuzja Ziółkowskiego sprawiła jednak, że Parnasse powalczy przeciwko Sebastianowi Rajewskiemu (12-7-0), a stawką tego pojedynku będzie tymczasowy pas kategorii lekkiej. Zwycięzca tej walki najpewniej zmierzy się z Ziółkowskim, gdy ten dojdzie do zdrowia, o pełnoprawny pas. Rajewski miał zresztą swoją szansę na KSW 71, ale przegrał decyzją sędziów. Zdecydowanym faworytem tego pojedynku będzie Salahdine Parnasse.

KSW 76

Analiza przed walką Bartosiński vs. Kaszubowski

Odejście Roberto Soldicia pozostawiło wakaty w kategorii półśredniej oraz średniej. Wiele wskazuje na to, że zwycięzca walki Adrian Bartosiński (12-0-0) – Krystian Kaszubowski (10-2-0) otrzyma szansę walki o zwakowany pas kategorii półśredniej, a w przyszłości, kto wie, być może także kategorii średniej. Niepokonany Bartosiński jest aktualnie uważany za jednego z lepszych zawodników kategorii półśredniej w Europie. I to właśnie on będzie faworytem pojedynku przeciwko Krystianowi Kaszubowskiemu. Kaszubowski miał zresztą okazję walczyć o pas mistrzowski na KSW 49, ale Soldić okazał się zdecydowanie za mocny i wygrał walkę już w pierwszej rundzie.

KSW 76

Analiza przed walką Pawlak vs. Breese

W kontekście wakatu w kategorii średniej bardzo interesująco zapowiada się także walka Pawła Pawlaka (20-4-1) oraz Toma Breese’a (15-3-0). Zwycięzca tej walki może przesunąć się w hierarcii i znaleźć się w gronie ścisłych pretendentów do walki mistrzowskiej. Tak kategoria jest jednak bardzo mocno obsadzona. Scott Askham, Michał Materla, Tomasz Romanowski, a także Mamed Chalidow, o ile zdecydowałby się na redukcję wagi, to zawodnicy, którzy mogą w niedalekiej przyszłości walczyć się do walki o zwakowany pas. Tutaj zapowiada się naprawdę mocne i wyrównane starcie, ale faworytem wydaje się Breese, który w ostatniej walce pokonał Damiana Janikowskiego.

Czytaj również:  WOTORE 6: Podsumowanie gali!
KSW 76

Kiedy i gdzie oglądać KSW 76?

Gala KSW 76 odbędzie się już 12 listopada w Grodzisku Mazowieckim. Galę będzie można oglądać na żywo na platformie Viaplay po wykupieniu abonamentu. Takiej możliwości nie ma natomiast na platformie KSWTV. Początek gali zaplanowano na godzinę 19:00. Przed nami wyjątkowo emocjonująca gala, w której może wyłonić się nawet trzech pretendentów do walk mistrzowskich. Ponadto, zwycięzca walki wieczoru zdobędzie tymczasowy pas mistrza kategorii lekkiej. Listopadowa gala stoi zatem na bardzo wysokim poziomie i na pewno przyciągnie duże zainteresowanie ze strony fanów.