Walka Fury vs Usyk później niż się spodziewano!

Ostatnio były pewne perturbacje związane z  ogłoszeniem najważniejszej walki w światowym boksie kategorii ciężkiej ostatnich lat. Jednak sytuacja chyba się unormowała i ostatecznie dojdzie do długo wyczekiwanego starcia między Tysonem Fury’m a Oleksandrem Usykiem. Termin jednak będzie nieco późniejszy, niż się spodziewano. Kiedy zatem zobaczymy starcie tych zawodników? Co wiadomo o walce Fury vs Usyk? Poniżej garść najważniejszych informacji!

Przypomnijmy, że pierwotnie starcie pięściarzy miało odbyć się w grudniu 2023 roku. Jednak po walce Tysona Fury’ego z Francisem Ngannou plany te nieco uległy zmianie. Wszystko przez stan Anglika, który spodziewał się łatwej przeprawy z byłym mistrzem wagi ciężkiej UFC. Jednak ostatecznie najpierw padł w ringu po nokdaunie w trzeciej rundzie, a później męczył się z Kameruńczykiem, by ostatecznie wygrać niejednogłośną decyzją sędziów.

Teraz docierają do nas nowe informacje na temat walki Fury’ego z Usykiem. Jak podała stacja ESPN, długo wyczekiwana walka o tytuł niekwestionowanego mistrza wagi ciężkiej w boksie nie odbędzie się w grudniu, lecz dopiero w lutym 2024 roku. Wskazane zostało również, że miastem-gospodarzem tej walki będzie Riyadh w Arabii Saudyjskiej.

Na pewno na to spotkanie czeka wielu fanów, ponieważ naprzeciw siebie stanie dwóch mocnych zawodników. Tyson Fury posiada pas mistrzowski federacji WBC. Jego ostatnia walka odbyła się w grudniu 2022 roku, gdzie stanął do obrony tytułu naprzeciw Dereka Chisora. Anglik ostatecznie pokonał rywala przez TKO w dziesiątej rundzie i utrzymał swój tytuł. Z kolei Oleksandr Usyk to posiadacz pasów federacji WBA, IBF, WBO i IBO. W swoich ostatnich walkach toczonych w pięściarskim ringu pokonywał między innymi Daniela Duboisa i Anghony’ego Joshuę.

Czytaj również:  Kiedy Conor McGregor może zawalczyć i z kim?