Kiedy Conor McGregor może zawalczyć i z kim?

Conor McGregor to bez wątpienia znane nazwisko w świecie mieszanych sztuk walki. Na swoim koncie ma liczne sukcesy i znany jest ze swojego niekonwencjonalnego stylu. Jeśli dopiero wkraczasz w świat mieszanych sztuk walki i chciałbyś poznać bliżej najważniejszych zawodników tego formatu, koniecznie przeczytaj ten artykuł. Znajdziesz w nim wszystkie najważniejsze informacje, dotyczące Conora McGregora.

Początki kariery Conora McGregora

Urodzony w 1988 roku w Dublinie Conor McGregor w młodości interesował się piłką nożną. Grał nawet w zespole Lourdes Celtic Football Club. Jednak wraz z upływem czasu zauważył, że piłka nożna to nie jest jego świat. Wówczas, jako 12 latek zainteresował się boksem. Z pewnością wpływ na te zainteresowania miało to, że jako dziecko był ofiarą znęcania się przez rówieśników.

Mając 15 lat poszerzył swoje zainteresowania rozpoczynając treningi Kickboxingu i Jujutsu. Poważne treningi rozpoczął w 2006 roku, kiedy to poznał zawodnika UFC – Toma Egana. Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że mimo 12 godzinnego systemu pracy, był w stanie połączyć obowiązki zawodowe z pasją.

Mając zaledwie 18 lat zadebiutował podczas amatorskiej walki z Kieranem Campbellem. Swojego rywala pokonał nokautem technicznym. Rok później rozpoczął treningi pod okiem Johna Kavangha. Jako wówczas 19 latek podjął odważną decyzję porzucenia pracy, do 2011 roku musiał żyć z zasiłku dla bezrobotnych, jednak już wtedy obiecał swoim rodzicom, że do ukończenia 25 roku życia zostanie milionerem. Nie da się ukryć, że obietnica ta spełniła się i obecnie, dzięki ciężkiej pracy udało mu się osiągnąć swój cel.

Conor McGregor – walka na wysokim poziomie

Nie da się ukryć, że Conor McGregor to gwiazda na światowym poziomie. Ten urodzony w Dublinie zawodnik zadebiutował w MMA 9 marca 2008 roku, podczas udziału na lokalnej gali. Udało mu się wówczas pokonać nokautem technicznym swojego rywala Gery’ego Morrisa. Jego pierwsza porażka miała miejsce już 28 czerwca, kiedy to poddał się w trakce walki z Artemijenem Sitienkowem. Porażka ta sprawiła, że mężczyzna zaczął rozważać rezygnację z dalszej kariery. Na szczęście do tego nie doszło i mogliśmy podziwiać dalsze walki z udziałem tego zawodnika.

Czytaj również:  Shogun Rua zawalczy ostatni raz!

Później było już tylko lepiej. Na sierpień 2022 roku mężczyzna ma na swoim koncie łącznie 28 walk. W tym 22 zwycięstwa i zaledwie 6 porażek. Zawodnik radzi sobie naprawdę dobrze, ponieważ wśród wszystkich jego zwycięstw aż 19 zostało zakończonych przez nokaut, 1 przez poddanie rywala i 2 decyzją sędziów. Takie wyniki pokazują, że zawodnik radzi sobie naprawdę dobrze, a walki z jego udziałem, nie bez przyczyny przyciągają przed telewizory tak duże grono widzów.

Conor McGregor – walka powrotna

W 2016 roku Conor McGregor zdecydował się wycofać z udziału w UFC. Poniekąd związane to było z niechęcią do promowania 200 gali UFC. McGregor nie tylko nie chciał brać udziału w kręceniu materiałów promocyjnych, ale dodatkowo odmówił również przyjazdu do Las Vegas na jedną z ważniejszych konferencji.

Po wygranej walce z Eddie’m Alvarez’em podczas 205 gali UFC pokonał swojego rywala nokautem technicznym poprzez ciosy pięściami, zdobywając tym samym mistrzostwo UFC w wadze lekkiej. Jednak co ciekawe, w związku z brakiem aktywności ostatecznie został pozbawiony tego tytułu.

Po intensywnych początkach przyszedł czas na spowolnienie. Kolejny raz McGregora mogliśmy oglądać aż po dwóch latach, jednak w pojedynku z Chabibem Nurmagomiedowem przegrał poprzez poddanie się. Zwycięstwo odnotował później jeszcze tylko podczas walki z Donaldem Cerronem, podczas 246 edycji UFC w styczniu 2020 roku. Kolejne starcia w ramach 257 i 264 gali UFC okazały się dla niego przegrane. Co ciekawe dwukrotnie został pokonany nokautem technicznym przez tego samego rywala Dustina Poiriera.

Kiedy kolejna walka Conora McGregora?

Powrót Conora McGregora do MMa sprawił, że widzowie na całym świecie domagają się kolejnych i kolejnych spotkań. Tymczasem jeszcze nie wiadomo, kiedy to marzenie się spełni. Irlandczyk wielokrotnie podkreślał, że zależy mu na możliwości powrotu do klatki, jednak wstępnie jeszcze nie wiadomo, kiedy to się wydarzy. Niemniej włodarze UFC informują, że walka Conora McGregora na pewno się odbędzie i będziemy mogli się tego spodziewać na końcu 2022 roku lub wraz z początkiem 2023 roku.

Czytaj również:  Robert RS77 zatrzymany za narkotyki!

Co ciekawe istnieje duże prawdopodobieństwo na to, że rywalem Conora McGregora będzie Floyd Mayweather. W sieci krążą pogłoski, że mężczyźnie zależy na tym, by ponownie skrzyżować rękawice z McGregorem. Czy do tego dojdzie, o tym z pewnością dowiemy się już niebawem, kiedy rozpisane zostaną plany na najbliższe edycje UFC.

Conor McGregor związany z Polską

We wrześniu tego roku świat obiegła informacja, że Conor McGregor został twarzą polskiej firmy inwestycyjnej. Jak sam podkreśla, wierzy w to, że sport i inwestycje mają ze sobą wiele wspólnego, a za osiągnięte sukcesy w dużej mierze odpowiadają zaangażowanie, odporność psychiczna, a także umiejętności wyznaczania sobie realnych celów. Dla brokera inwestycyjnego powołanie tak znanej twarzy z pewnością wpłynie pozytywnie na wizerunek XTB.