UFC Vegas 67: Strickland vs. Imavov – podsumowanie gali!

Gala UFC Vegas 67 jest już za nami. Wydarzenie pod logiem UFC jak zwykle zapewniło kibicom masę wrażeń, dlatego warto omówić kilka walk, które miały miejsce podczas tego wydarzenia. Dla nas Polaków, najważniejszym wynikiem jest wygrana Mateusza Rębeckiego, który na pełnym dystansie walczył z Nickiem Fiorem. Polak wygrał przed jednogłośną decyzję, co z pewnością jest dla nas bardzo pozytywną wiadomością. Zapraszamy do sprawdzenia pełnego podsumowania gali UFC Vegas 67!

Wydarzenie UFC Vegas 67 odbyło się na obiekcie UFC Apex. Głównym wydarzeniem tego wieczoru była walka w wadze półciężkiej pomiędzy Seanem Stricklandem a Nassourdinem Imavovem. Walka dostarczyła odpowiednich emocji, ponieważ trwała na pełnym dystansie. Według sędziów, lepszy okazał się Sean Strickland, którego ręka powędrowała w górę, tuż po werdykcie sędziowskim.

Sean Strickland vs Nassourdine Imavov:

Zaczynając jednak od początku tego pojedynku, Imavov postawił od samego początku na pracę na nogach, dzięki czemu mocno krążył po oktagonie, chcąc doskakiwać do swojego rywala z szybkimi ciosami. Z kolei Strickland postawił na podążanie i celowanie po to, aby ustrzelić swojego przeciwnika różnymi technikami bokserskimi, które jak wiadomo, są jego mocnym atutem. Skutkiem tego, Strickland trafił bardzo mocnym uderzeniem swojego przeciwnika, spychając go do defensywy. Otwarta walka zakończyła się finalnie przejściem do klinczu. Strickland bez problemu docisnął przeciwnika do siatki, jednak nie na długo, ponieważ walka znów przeniosła się na środek oktagonu.

Strickland postanowił atakować do przodu, jednocześnie używając lewego prostego. Celne uderzenia Amerykanina spowodowały znów przejście do klinczu. Imavov nie pozostawał jednak dłużny i również chciał przejąć inicjatywę w pojedynku. Jednak to Strickland wykorzystał okazję i zanotował udane obalenie, jednak nie na długo, ponieważ Imavov szybko powrócił na nogi. Akcja znów znalazła się w klinczu, w stójce. Nawet wtedy, statystyka ciosów była dość wyrównana, jeśli chodzi o obu zawodników.

Czytaj również:  One Championship MMA – najważniejsze informacje o gali MMA

Obaj zawodnicy postawili dalej na wymiany bokserskie w stójce, które oglądało się niezwykle interesująco. Jednak to Strickland wywierał większą presję, atakując aktywnie swojego przeciwnika lewymi prostymi. Imavov musiał więc również zacząć być aktywny, jeśli myślał o tym, aby dorównać swojemu przeciwnikowi. Imavov próbował przenieść akcję do parteru, jednak Strickland świetnie bronił te próby.

W czwartej rundzie tego pojedynku nie zobaczyliśmy niczego nowego. Strickland znów szedł z ciosami prostymi, natomiast Imavov próbował kolejny raz odpowiadać mu, skutkiem czego pojedynek skupiał się wyłącznie na technikach bokserskich. W połowie rundy doszło do małego przełamania, ponieważ Strickland skutecznie docisnął Imavova do siatki. Jednak Imavov odwrócił pozycję i zerwał uchwyt. Strickland zaczął wyglądać coraz pewniej w swoich atakach, z uwagi na zmęczenie swojego przeciwnika.

W piątej rundzie mieliśmy coraz większą przewagę Amerykanina. Pomimo że Imavov zaczął trafiać w stójce skracając skutecznie dystans, to Strickland punktował swojego przeciwnika, który chciał bardziej otwartych wymian z uwagi na fakt, iż czuł, że nie jest faworytem wśród sędziów. Imavov próbował podkręcać tempo w końcówce spotkania, jednak finalnie nie udało mu się ubić Amerykanina. Dzięki temu, byliśmy świadkami pięciorundowego pojedynku, który finalnie wygrał Amerykanin.

Mateusz Rębecki vs Nick Fiore:

Mateusz Rębecki postanowił rozpocząć swoją walkę od kilku kopnięć, które trafiły na korpus przeciwnika. Polak postawił na sporą aktywność już od początku spotkania, skutkiem czego wyprowadzał wiele ciosów. Polak postawił także na skracanie dystansu, spychając swojego rywala skutecznie do siatki. Z kolei Fiore był zmuszony wycofywać się, ponieważ Mateusz Rębecki genialnie kontynuował walkę w ofensywie. Co prawda Amerykanin próbował wchodzić w wymiany, jednak obrywał większą ilością ciosów na swoją szczękę. Pomimo tego, to właśnie pod okiem Polaka było widać pierwsze rozcięcie.

Czytaj również:  Aleksandar Rakić w ostry sposób o słowach Jana Błachowicza po walce!

Pomimo tego, Mateusz Rębecki cały czas stawiał na ciągłą presję, która polegała na wymianie technik bokserskich wraz z kopnięciami. W ostatniej fazie pierwszej rundy Mateusz Rębecki  postanowił przenieść akcję do parteru, aby zaznaczyć swoją obecność. Polakowi udało się utrzymać kontrole z góry, skutkiem czego wykorzystał ground and pound. Dzięki temu, pierwsza runda była zdecydowanie na korzyść Polaka!

W drugiej odsłonie walki Mateusz Rębecki również chciał być aktywne od samego początku, atakując swojego przeciwnika uderzeniami. Polak trafiał zarówno w głowę, jak i w tułów swojego przeciwnika. Jego przeciwnik widział, jak mocną przewagę traci w pojedynku, dlatego spróbował ruszyć po obalenie. Mateusz Rębecki wylądował na macie, jednak bardzo szybko wrócił na swoje nogi. Polak musiał zwolnić tempo pojedynku, ponieważ zaczął odczuwać zmęczenie fizyczne. Pomimo tego, Mateusz Rębecki poszedł po próbę sprowadzenia, która okazała się dobrym pomysłem. Reszta pojedynku minęła już na kontroli i ciosach w paterze.

W ostatniej rundzie tego pojedynku Mateusz Rębecki bardzo szybko musiał bronić próbę obalenia przeciwnika. Rywal postanowił wejść w wymiany w stójce, jednak to Mateusz odpowiedział skutecznym sprowadzeniem. Mateusz Rębecki utrzymywał rywala na ziemi, jednocześnie atakując go uderzeniami. W ostatnim etapie tempo walki mocno siadło, ponieważ obaj zawodnicy byli zmęczeni. Skutkiem tego, walka dotrwała do końca, a Mateusz Rębecki okazał się być faworytem wszystkich sędziów!

Wyniki walk UFC Vegas 67:

Sean Strickland pokonał Nassourdine’a Imavova przez jednogłośną decyzję.

Karta główna

Dan Ige pokonał Damona Jacksona przez KO w 2 rundzie,
Roman Kopylov pokonał Punahele Soriano przez TKO w 2 rundzie,
Raquel Pennington pokonał Ketlen Vieirę przez niejednogłośną decyzję,
Umar Nurmagomedov pokonał Raoniego Barcelosa przez KO w 1 rundzie.

Karta wstępna

Javid Basharat pokonał Mateusa Mendoncę przez jednogłośną decyzję,
Abdul Razak Alhassan pokonał Claudio Ribeiro przez KO w 2 rundzie,
Mateusz Rębecki pokonał Nicka Fiore przez jednogłośną decyzję,
Allan Nascimento pokonał Carlosa Hernandeza przez poddanie w 1 rundzie,
Daniel Argueta pokonał Nicka Aguirre’a przez jednogłośną decyzję,
Charles Johnson pokonał Jimmy’ego Flicka przez TKO w 1 rundzie.