UFC 284 – podsumowanie gali!

Kolejna edycja gali UFC za nami. Gala UFC 284 z pewnością przejdzie do historii z kilku względów. Main Event jak zwykle dał radę i mieliśmy okazję oglądać bardzo ciekawy, 5 rundowy pojedynek. Które z walk wypadły najlepiej? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w dalszej części naszego podsumowania, do którego bardzo gorąco zapraszamy!

Podczas gali UFC 284, która odbywała się 12 lutego, w Perth, mieliśmy okazję oglądać całą masę pojedynków, które bardzo często były ostrymi bojami, toczonymi na pełnym dystansie. Faktycznie, tego spodziewaliśmy się chociażby po walce wieczoru, jednak już pierwsza walka w karcie przedwstępnej, zakończyła się werdyktem sędziów. Podczas UFC 284 mogliśmy oglądać wielu ciekawych zawodników, którzy często zaskakiwali nas wykończeniem, a także wynikiem końcowym, konkretnych pojedynków. Zobaczcie sami, jak układały się najważniejsze z nich!

Kleydson Rodrigues vs Shannon Ross:

Walka obu panów nie trwała długo, jednak wyglądała dość spektakularnie. Wszystko zaczęło się od Brazylijczyka, który od samego początku postanowił wywierać presję. Udało mu trafić się z obrotówki w korpus przeciwnika, następnie uderzył rywala lowkickiem, następnie atakując latającym kolanem. Brazylijczyk robił z rywalem co chciał, atakując go pierw kolejnym, niskim kopnięciem, a następnie trafiając go bardzo mocnym middlekickiem, naruszając Australijczyka.

Shannon Ross był już zdecydowanie naruszony, dlatego Rodrigues nie czekał i postanowił ruszyć na niego techniką z obrotówki. Niestety, nie udało mu się trafić, jednak tuż za chwilę trafiał celnie na szczękę Australijczyka, przez co udało mu się bez problemu posłać rywala na deski. Sędzia był zmuszony do szybkiego przerwania pojedynku!

Jack Della Maddalena vs. Randy Brown:

Czytaj również:  UFC 284: Makhachev vs. Volkanowski – zapowiedź gali i karta walk

Walka rozpoczęła się aktywnie od akcji Browna, który postanowił zacząć walkę od długich prostych, jednocześnie rozkręcając się na mocniejsze uderzenia. Z kolei Maddalenapostanowił okopywać nogę swojego przeciwnika. Brown postanowił dodać do swojej szermierki kopnięcia frontalne na korpus i głowę, co dawało średnie skutki. Maddalenamusiał rozpocząć wywieranie presji, chcą przedrzeć się do półdystansu z niezwykle aktywnym fizycznie Jamajczykiem. Jednak to Jamajczyk świetną pracą na nogach wychodził lepiej w walce.

Maddalena finalnie dał radę zamknąć swojego rywala przy siatce, przy której rozpuścił jego pięści. Udało mu się także uderzyć mocnym, prawym sierpem, co spowodowało upadek Jamajczyka na deski. Brown próbował szybko się pozierać, jednak Maddalena rzucił się wręcz na swojego przeciwnika i wyrzucił grad młotków z góry. Następnie Maddalena postanowił zaatakować ciasno, skutkiem czego Jamajczyk poddał walkę.

Yair Rodriguez vs. Josh Emmett:

Był to dość wyczekiwany pojedynek i z pewnością nie zawiódł on kibiców. Walkę rozpoczął Rodriguez, który postanowił wejść w przeciwnika serią frontowych kopnięć. Następnie wycelował w przeciwnika potężnym lowkickiem, który trafił Emmetta mocno w łydkę. Kolejna akcja rozpoczęła się od middlekicka, który został poprzedzony uderzeniem prostym. Emmett doszedł jednak do siebie, skutkiem czego Rodriguez był zmuszony do uspokojenia tempa.

W tym momencie to Amerykanin chciał próbować skracać dystans, jednak Rodriguez bardzo dobrze radził sobie z tym, skutkiem czego stosował kolejne kopnięcia zarówno na korpus jak i nogi przeciwnika. Wszystko kontrował także szybkimi, prostymi uderzeniami. Emmettowi udało się finalnie dopaść rywala w półdystansie, jednak Rodriguez także wyczuł przestrzeń z rywalem. Z każdą minutą Rodriguez powiększał swoją przewagę. Jednak Amerykaninowi udało się dojść ze swoimi ciosami do przeciwnika, lekko rozbijając go. Meksykanin był więc zmuszony wejść w zapasy, jednak próba ta nie powiodła się, ponieważ wylądował na dole. W samej końcówce Amerykanin miał swojego przeciwnika z góry, atakując go, jednak Rodriguez również odpowiedział mocnymi łokciami z pleców. Koniec pierwszej rundy!

Czytaj również:  GROMDA 11 - podsumowanie!

Druga runda rozpoczęła się dość przewidywalnie, ponieważ to Meksykanin znów zapoczątkował szarżę w stronę przeciwnika. Rodriguez trafiał przeciwnika mocnymi kopnięciami, a także kolanami, na jego korpus. Przy tym wszystkim także radził sobie z obroną, ponieważ unikał mocnych uderzeń kontrujących, ze strony rywala. Dodatkowo, poradził sobie z bardzo słabymi próbami wejścia w zapasy, ze strony Emmetta. W końcu trafił mocno Amerykanina, bardzo krótkim, lecz dobrze wycelowanym łokciem. Dodatkowo, udało mu się trafić latającym kolanem bardzo czysto, lecz Emmett uciekł w obalenie.

Tutaj jednak wcale nie było lepiej, ponieważ Rodriguez postanowił atakować z pleców łokciami i kombinacjami ciosów. Dodatkowo, zainicjował balachę, która przerodziła się następnie w przejście do trójkąta. Emmett był zmuszony do poddania swojej walki!

Walka wieczoru:

Islam Makhachev pokonał Alexandra Volkanovskiego przez jednogłośną decyzję sędziowską.

Karta główna:

Yair Rodriguez pokonał Josha Emmetta przez poddanie trójkątem.
Jack Della Maddalena pokonał Randy’ego Browna przez duszenie zza pleców.
Justin Tafa pokonał Parkera Portera przez KO w 1 rundzie.
Jimmy Crute zremisował z Alonzo Menifieldem.

Karta wstępna:

Modestas Bukauskas pokonał Tysona Pedro przez jednogłośną decyzję sędziów.
Josh Culibao pokonał Melsika Baghdasaryana przez duszenie zza pleców.
Kleydson Rodrigues pokonał Shannona Rossa przez TKO w 1 rundzie.
Jamie Mullarkey pokonał Francisco Prado przez jednogłośną decyzję sędziów.

Karta przedwstępna:

Jack Jenkins pokonał Dona Shainisa przez jednogłośną decyzję sędziów.
Loma Lookboonmee pokonał Elise Reed przez duszenie zza pleców.
Blake Bilder pokonał Shane’a Younga przez jednogłośną decyzję sędziów.
Elves Brenner pokonał Zubairę Tukhugova przez nie jednogłośną decyzję sędziów.