UFC 284: Makhachev vs. Volkanowski – zapowiedź gali i karta walk

Przed nami wielki pojedynek, na który czekaliśmy od dłuższego czasu. Na nadchodzącej gali UFC 284 zmierzy się aktualny mistrz kategorii piórkowej, Alexander Volkanowski oraz mistrz kategorii lekkiej, Islam Makhachev. W rankingu UFC bez podziału na kategorie wagowe Volkanowski jest liderem, a Makhachev zajmuje drugie miejsce. Stawką w walce wieczoru na UFC 284: Makhachev vs. Volkanowski stawką będzie pas kategorii lekkiej oraz miano najlepszego zawodnika w federacji.

Najważniejsze informacje na temat gali UFC 284: Makhachev vs. Volkanowski

Alexander Volkanowski to aktualny lider rankingu UFC bez podziału na kategorie wagowe. Islam Makhachev zajmuje w tym zestawieniu drugie miejsce. UFC 284 przyniesie nam zatem pojedynek dwóch najlepszych obecnie zawodników w tej federacji. Walka odbędzie się „na podwórku” Makhacheva, czyli w kategorii lekkiej, a stawką pojedynku będzie należący do Rosjanina pas. Volkanowski będzie miał zatem szansę dołączyć do elitarnego grona gwiazd UFC, którym udało się zdobyć pasy mistrzowskie różnych kategorii. Przewagą dla niego będzie duże wsparcie publiczności, jako iż walka odbędzie się w Australii. Gala UFC 284: Makhachev vs. Volkanowskiodbędzie się już 12 lutego 2023 roku w RAC Arena w australijskim mieście Perth. Dana White, prezydent federacji UFC przewiduje, że gala UFC 284 może przynieść rekordowe dochody.

Pełna karta walk na galę UFC 284

Na gali UFC 284 odbędzie się w sumie 13 pojedynków, które jak zwykle będą podzielone na kartę przedwstępną (4 walki), wstępną (4 walki) oraz główną. Tak prezentuje się pełna karta walk:

 • Islam Makhachev vs. Alexander Volkanowski (walka o pas kat. lekkiej)
 • Yair Rodriguez vs. Josh Emmett (walka pretendentów do pasa kat. piórkowej).
 • Jack Della Maddalena vs. Randy Brown
 • Justin Tafa vs. Parker Porter
 • Jimmy Crute vs. Alonzo Menifield
 • Tyson Pedro vs. Modestas Bakauskas
 • Joshua Culibao vs. Melsik Baghdasaryan
 • Shannon Ross vs. Kleydson Rodrigues
 • Jamie Mullarkey vs. Francisco Prado
 • Jack Jenkins vs. Don Shainis
 • Loma Lookboonmee vs. Elise Reed
 • Shane Young vs. Blake Bilder
 • Zubaira Tukhugov vs. Elves Brenner
Czytaj również:  Kalendarz gal MMA na sierpień

Lutowa gala UFC 284: Makhachev vs. Volkanowskizapowiada się niezwykle interesująco i absolutnie nie dziwi fakt, że Dana White liczy na rekordowe przychody z gali.

Zapowiedź i analiza walki Makhachev vs Volkanowski

Mistrz kategorii piórkowej, Alexander Volkanowski, spróbuje odbić pas z rąk Islama Makhacheva i dołączyć do elitarnego grona mistrzów UFC z dwoma pasami różnych kategorii. Dla Rosjanina będzie to pierwsza walka w obronie tytułu, po tym jak wywalczył go na UFC 280 przeciwko Charlesowi Oliveirze. Obaj panowie mają podobny rekord – w przypadku Makhacheva jest to 23-1-0, natomiast w przypadku Volkanowskiego 25-1-0. Rosjanin jest młodszy o 3 lata. Znaczną przewagą dla Makhacheva jest wzrost – mierzy on 178 cm i jest o 10 cm wyższy od Australijczyka.

Ponadto, w tego typu walkach zawsze faworyzowany jest naturalnie cięższy zawodnik. Walka toczy się w limicie umownym kategorii lekkiej, która jest naturalną wagą Rosjanina. Tymczasem Volkanowski musiał nieco przytyć, co może sprawić, że nie będzie się czuł w pełni komfortowo. To Volkanowski jest liderem rankingu bez podziału na kategorie wagowe, ale w tym przypadku waga przemawia na korzyść jego rywala. I to właśnie Makhachev jest zdecydowanym faworytem bukmacherów. Bardziej podzieleni są natomiast sami kibice – spora część wskazuje jednak na Volkanowskiego.

Zapowiedź i analiza walki Rodriguez vs. Emmett

Walce wieczoru uważnie przyglądać będzie się zwycięzca walki pomiędzy Yairem Rodriguezem i Joshem Emmettem. Jest to bowiem starcie pretendentów, a zwycięzca otrzyma szansę pojedynku przeciwko Alexandrowi Volkanowskiemu o pas kat. piórkowej. Rodriguez zajmuje trzecie miejsce w kategorii piórkowej, a przed nim, poza obecnym mistrzem jest jedynie Max Holloway, który już trzykrotnie przegrywał z Australijczykiem. Emmett w tym rankingu zajmuje natomiast piąte miejsce. Zawodnik z Meksyku odznacza się rankingiem 14-3. Wygrał z Brianem Ortegą na ostatniej gali, natomiast wcześniej przegrał z Maxem Hollowayem. Emmett ma natomiast serię pięciu wygranych z rzędu, ale na UFC nie walczył jeszcze z tak mocnym rywalem. Bukmacherzy w roli faworyta wskazują Rodrigueza i z tą opinią zgadza się znaczna większość kibiców.

Czytaj również:  Zapowiedź Fame 17
UFC 284

Gdzie oglądać galę UFC 284: Makhachev vs. Volkanowski?

Gala UFC 284: Makhachev vs. Volkanowski będzie transmitowana przez telewizję ESPN, a możliwość oglądania gali będą mieli również kibice, którzy zdecydują się wykupić dostęp na platformie streamingowej UFC Fight Pass. Najważniejsze walki wieczoru wchodzące w skład karty głównej będzie można oglądać także na kanale Polsat Sport. Możliwość oglądania będą mieli również klienci Polsat Box Go. Gala odbędzie się już 12 lutego 2023 roku. Walki wchodzące do karty głównej powinny rozpocząć się ok. godz. 4:00 naszego czasu, co odznacza, że dwa najważniejsze pojedynki wieczoru rozpoczną się przed 6:00. Przed nami niezwykle emocjonująca gala, na której zmierzy się dwóch najlepszych zawodników UFC bez podziału na kategorie wagowe.