UFC 277 – zapowiedź gali, karta walk, typy

UFC 277 odbędzie się 30 lipca w American Airlines Center w Dallas. Główną atrakcją wieczoru będzie pojedynek Julianny Peñy z Amandą Nunes o pas mistrzowski kategorii koguciej. Wcześniej do oktagonu wejdą Brandon Moreno i Kai Kara-France, aby stoczyć walkę pretendentów do pasa kategorii muszej. Tym razem w karcie walk zabraknie polskich zawodników, ale mimo to zapowiada się naprawdę ekscytujący wieczór, w którym nie zabraknie dobrych walk.

Najważniejsze informacje o UFC 277

Galę UFC 277 zaplanowano na 30 lipca. Odbędzie się ona w hali American Airlines Center w Dallas w Teksasie. Najważniejszym wydarzeniem nadchodzącej gali będzie pojedynek Julianny Peñyz Amandą Nunes o mistrzowski pas UFC w kategorii koguciej. Będzie to rewanż za walkę na UFC 269, podczas której amerykańska zawodniczka odebrała pas Brazylijce. Z kolei o walkę o mistrzostwo świata wagi muszej powalczą pretendenci: Brandon Moreno i Kai Kara-France. Inne pojedynki na gali UFC 277 mogą natomiast wskazać pretendentów do walki mistrzowskich na najbliższych galach. W związku z tym, kibiców MMA czeka naprawdę ekscytująca noc z bardzo widowiskowymi pojedynkami.

Karta walk na UFC 277

Na UFC 277 czeka nas w sumie trzynaście pojedynków, w tym pięć wchodzących do karty głównej. Te ostatnie będą dostępne na platformie UFC Fight Pass, z kolei walki poprzedzające będzie można oglądać w kilku telewizjach. Tak prezentuje się pełna karta walk UFC poczynając od najważniejszych:

 • Julianna Peña vs Amanda Nunes (walka o pas kategorii koguciej),
 • Brandon Moreno vs Kai Kara-France (walka pretendentów do pasa w kategorii muszej),
 • Derrick Lewis vs Sergei Pavlocich,
 • Alexandre Pantoja vs Alex Perez,
 • Anthony Smith vs Magomed Ankalaev,
 • Alex Morono vs Matthew Semelsberger,
 • Drew Dober vs Rafael Alves,
 • Justin Tafa vs Don’Tale Mayes,
 • Diego Ferreira vs Drakkar Klose,
 • Nocolae Negumereanu vs Ihor Potieria,
 • Ramiz Brahimaj vs Michael Morales,
 • Ji Yeon Kim vs Mariya Agapova,
 • Orion Cosce vs Mike Mathetha.
Czytaj również:  Wszystko o gali Open Fight Night

Gala UFC 277 jest reklamowana jako Peña vs Nunes 2. To właśnie rewanż obu tych pań jest najbardziej emocjonującym i wyczekiwanym zestawieniem. Nunes ma wiele do udowodnienia – po bardzo nieudanej pierwszej walce spróbuje udowodnić publiczności, że to ona jest najlepszą zawodniczką UFC w wadze koguciej.

Typy na walkę Peña vs Nunes

Pierwszy pojedynek obu pań miał miejsce 11 grudnia 2021 roku podczas hali UFC 269. Broniąca pasa Nunes podejmowała Juliannę Peñę, która ze względu na swój ranking w końcu otrzymała szansę walki o pas mistrzowski. Walka zakończyła się sporą niespodzianką. Faworyzowana Brazylijka dała się zaskoczyć rywalce w drugiej rundzie. Peña założyła skuteczne duszenie zza pleców i zakończyła pojedynek zdobywając tym samym mistrzostwo w wadze koguciej. Utytułowana Brazylijka była jednak pewna otrzymania walki rewanżowej. To właśnie główne wydarzenie UFC 277. Nunes to zawodniczka dużo bardziej doświadczona, która przed pierwszym starciem z amerykańską miała na koncie 12 wygranych pojedynków z rzędu, w tym wygraną w walce mistrzowskiej o pas kategorii piórkowej.

Nunes wychodziła zatem do walki jako mistrzyni dwu kategorii. Po przegranej z Nunes z Peñą wciąż należy do niej pas mistrzowski kategorii piórkowej, ale wielce utytułowana Brazylijka z pewnością chce ponownie dzierżyć na swoich barkach dwa pasy. Zdaniem ekspertów, Nunes udowodni, że walka na UFC 269 była tylko wypadkiem przy pracy i na UFC 277 odzyska pas kategorii koguciej.

Typy na walkę Moreno – Kara-France

Aktualnym mistrzem wagi muszej w UFC jest Deiveson Fugeiredo. W rankingu najlepszych zawodników tej kategorii Brandon Moreno zajmuje drugie miejsce, natomiast Kai Kra France jest notowany na trzeciej pozycji. Będzie to oficjalna walka pretendentów, a jej zwycięzca powalczy z Fugeiredo o pas. Co ciekawe, Moreno już trzykrotnie miał taką okazję. W pierwszej walce zanotował remis, w drugiej wygrał i zdobył pas, z kolei w trzeciej dał się pokonać po pięciorundowym boju. W cieniu tej trylogii o swoją szansę walczył Kai-Kara France, który w 2019 roku na UFC 245 walczył już z Moreno i doznał porażki na pełnym dystansie rundowym. Teraz będzie miał okazję wskoczyć na drugie miejsce rankingu i zapewnić sobie walkę mistrzowską. Faworytem tego pojedynku będzie bardziej doświadczony Moreno, choć wielu ekspertów widzi tu spore szanse na wygraną zawodnika z Nowej Zelandii.

Czytaj również:  Dustin Poirier już nie chce walki z Beneilem Dariushem!

Typy na walkę Lewis vs Pavlocich

Dużo dzieje się także w wadze ciężkiej. Mistrzem jest aktualnie Francis Ngannou, który w ostatnich obronach pokonał drugiego w rankingu Ciryla Gane oraz trzeciego Stipa Miocicia. Jego kolejnym rywalem może być właśnie zwycięzca tego pojedynku na UFC 277. Derrick Lewis zajmuje piąte miejsce w rankingu, z kolei Pavlovich jest jedenasty. Warto jednak odnotować, że Lewis w przeszłości walczył z Ngannou i pokonał go jednogłośną decyzją. Miało to miejsce w 2018 roku na UFC 226. Sergei Pavlovich do tej pory prezentował się wyłącznie na UFC Fight Night, ale po dobrych występach otrzymał walkę na gali głównej. Ciężko tu wskazać faworyta. Wydaje się, że większe szanse ma bardzie doświadczony Lewis, ale rosyjski zawodnik prezentuje ostatnio naprawdę wysoką formę.