Rysiu Szczena – wszystko na temat zawodnika!

Rysiu Szczena, czyli Ryszard Dąbrowski, a więc popularny “Szczena” to zdecydowanie jedna z ciekawszych osób, jeśli chodzi o MMA. Dużą popularność zyskał on w momencie, kiedy pojawił się w serialu “Chłopaki do wzięcia”. Był to dokument, gdzie grupa mężczyzn poszukiwała swojej miłości, z różnym skutkiem. Część z nich, w tym Dąbrowski stali się w pewien sposób celebrytami, a w przypadku “Szczeny” skutkowało to pojawieniem się na galach MMA. Wiadome jest, że ta osoba ma około 38 lat, waży około 75 kilogramów.

Rysiu Szczena – Pierwsza walka w karierze

Ryszard Dąbrowski swój pierwszy pojedynek w MMA stoczył w MMA VIP u Marcina Najmana. Wówczas jego przeciwnikiem był Alan Gruchała znany jako “Psychotrop”.

Już przed samą walką wiadome było, że w klatce będą spore emocje, skoro panowie podczas konferencji prasowych i wielu innych wywiadów niezbyt pałali do siebie przyjaźnią, a wymieniali bardzo dużo nieprzyjemnych słów w postaci obelg w drugą stronę. Tak naprawdę tuż przed samą walką wydawało się, że to Alan Gruchała będzie faworytem starcia, jednak przebieg pojedynku zadecydował inaczej i to nie on cieszył się ostatecznie ze zwycięstwa.

Sam pojedynek nie trwał zbyt długo, ponieważ zakończył się on na etapie już 1 rundy. Popularny “Psychotrop” postanowił agresywnie ruszyć na swojego rywala, ale zrobił on to tak nieudolnie, że podczas tej agresji doznał kontuzji nogi i przez to nie był w stanie kontynuować walki.

Pierwsza walka i 1 wygrana, chociaż tak naprawdę do wygranej nie potrzebny był mu żaden cios. Rozstrzygnięcie na pewno mocno zaskakujące. Warto powiedzieć, że dla Dąbrowskiego nie była to ostatnia walka w MMA VIP.

Rysiu Szczena – Duża kontrowersja

Kolejny pojedynek podczas MMA VIP to starcie “Szczeny” z samym Marcinem Najmanem, a więc organizatorem walk. Popularny “El Testosteron” kolejny raz zapewniał, że to jego ostatnia walka w karierze, ale wiadomo po raz który wraca i postanawia walczyć. Tym razem było to całkiem zrozumiałe, ponieważ szanse na wygraną w jego przypadku były dosyć duże.

Czytaj również:  Joshua Usyk – wszystko na temat zawodnika

Pojedynek trwał bardzo krótko, ponieważ zakończył się już w 1 minucie 1 rundy. Marcin Najman wykorzystał swoją przewagę siły i zdołał obalić swojego przeciwnika, sprowadzić go do parteru, a tam zasypać go gradem ciosów. Sędzia postanowił o dosyć szybkim zakończeniu walki, przez co Ryszard Dąbrowski po 2 walkach w MMA legitymuje się bilansem 1-1.

Więcej ciekawego działo się tak naprawdę po zakończeniu starcia, ponieważ popularny “Szczena” wyznał w wywiadach, że podczas walki z Najmanem był on pod wpływem alkoholu, dlatego też nie był w stanie walczyć. Rzekomo przyjechał na galę na kilka dni przed samym wydarzeniem i postanowił wypić. Okazało się, że zbyt dużo, aczkolwiek jak widać nikt nie robił mu wielkich pretensji.

Nie brakowało również ciekawych komentarzy ze strony Marcina Najmana, który po tej walce postanowił kontynuować swoją karierę i wyzwał do walki Zbigniewa Bońka, z którym rzekomo toczył konflikt.

Nie wziął udziału w walce

Wraz z końcem grudnia 2021 roku miała odbyć się następna gala MMA VIP i Ryszard Dąbrowski otrzymał oficjalne zaproszenie od Marcina Najmana na swoją kolejną, już 3 walkę. Według głosów “El Testosterona” Dąbrowski miał walczyć z bardzo ciekawym przeciwnikiem,jednak do samej walki nie doszło. Efektem tego były problemy z prawem “Szczeny”, efektem czego został on aresztowany.

Podobno jego przeciwnikiem miał być Wojtek z programu “Chłopaki do wzięcia”. Osoba ta wyznała w samym programie, że bardzo chciałaby walczyć właśnie z Ryszardem Dąbrowskim i oficjalnie rzuciła mu wyzwanie do walki, ale oczywiście do tego dojść nie mogło, ponieważ w momencie, kiedy do tego doszło to “Szczena” przebywał w zakładzie karnym.

Problemy z prawem to nic nowego, jeśli chodzi o tę osobę. Jak sam wyjawił, bardzo lubi on przebywać w areszcie, ponieważ wszystko ma podstawione pod nos i o nic tak naprawdę nie musi się martwić. Są to dziwne słowa, ale wychodzi na to, że tak właśnie jest, ponieważ to nie pierwszy taki incydent, kiedy to Ryszard Dąbrowski został aresztowany za jazdę samochodem będąc w stanie nietrzeźwości, czy też zarzucano mu oszustwa podatkowe.

Czytaj również:  Sylwetka zawodnika MMA – Michał Oleksiejczuk

Rzekomo Dąbrowski w areszcie ma wielu kolegów i lubi tam przebywać, bo jak sam powiedział bardzo dobrze czuje się w towarzystwie osób, które nie przebywają na wolności.

Podobno Ryszard Dąbrowski od wielu lat zmagał się z problemami nie tylko z samym prawem, ale zwłaszcza z alkoholem, dlatego też wziął się za uprawianie sportu, ponieważ ta aktywność miała mu pomóc w walce. Jak widać jednak mocno nieskutecznie. Z problemem tym borykał się od wielu lat.

Życie prywatne i media społecznościowe

Ze względu na swój los, jego media społecznościowe nie należą do najbardziej popularnych, poza tym mamy do czynienia z dosyć mocno kontrowersyjną osobą. Jego instagram pod nazwą “ryszarddabrowski” liczy około 4 tysiące obserwowanych. O wiele więcej dzieje się na jego tik toku, gdzie da się zauważyć masę filmików z jego życia. Jego wszystkie filmiki polajkowano łącznie około 30 tysięcy razy.

Podobno Dąbrowski ma dziecko, chociaż słychać było głosy, że dzieci jest więcej, aczkolwiek niekoniecznie interesuje się jego/ich losami.