Ranking MMA polska – Ranking zarobków w MMA

Słysząc o tym, ile zarabiają zawodnicy MMA, wiele młodych osób zastanawia się nad podjęciem tej ścieżki kariery. W praktyce jednak, życie profesjonalnego zawodnika nie jest usłane różami, a do momentu uzyskania rozpoznawalności wielu zawodników dopłaca do swojej kariery. Patrząc jednak na ranking MMA Polska w zarobkach, osiągnięcie sukcesu może zagwarantować naprawdę godne życie. W tym miejscu sprawdzamy, ile zarabiają najlepsi (lub najpopularniejsi) zawodnicy w Polsce.

Ile zarabiają najlepsi profesjonalni zawodnicy MMA?

Jeśli chodzi o profesjonalnych zawodników, największe zarobki czekają w organizacji KSW. Solidni zawodnicy o dobrym rekordzie, generujący spore zainteresowanie ze strony widzów mogą liczyć na zarobki rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych za walkę. Kwoty sześciocyfrowe są natomiast przeznaczone dla czołowych i najbardziej rozpoznawalnych zawodników. Jednym z najlepiej opłacanych zawodników w KSW ma być Mariusz Pudzianowski, którego stawka za jedną walkę ma oscylować w granicy 500,000 zł. Oczywiście szczegóły kontraktowe są tajemnicą, a zawodnicy raczej niechętnie zdradzają dokładne kwoty. Możemy jednak śmiało zakładać, że najbardziej rozpoznawalni zawodnicy KSW inkasują za walkę ponad 100,000 zł.

Z kolei najlepiej opłacalnym zawodnikiem w historii KSW ma być Mamed Chalidow. Za samą walkę z Roberto Soldiciem miał on zainkasować nawet kilka milionów złotych, co do dziś ma być rekordem, jeśli chodzi o zarobki zawodnika KSW za pojedynczą walkę. Trzeba jednak pamiętać, że na sześciocyfrowe gaże za jeden pojedynek inkasują nieliczni zawodnicy. Ranking MMA Polska wbrew pozorom nie należy jednak do najlepszych profesjonalnych zawodników.

Ile zarabiają największe gwiazdy na galach freak fight?

Wielu profesjonalnych zawodników MMA decyduje się na wzięcie udziału w galach freak fight dla pieniędzy. Norman Parke czy Marcin Wrzosek zdecydowali się opuścić KSW, gdzie na pewno zarabiali godziwe pieniądze. To tylko pokazuje, jak duże kwoty mogą oferować włodarze na galach freak show fight. W przypadku walki Normana Parke z Kasjuszem Życińskim bonusem dla zwycięzcy była sztabka złota wyceniana wówczas na ok. 100,000 zł. W Fame MMA wystąpił niedawno niepokonany pięściarz, Kamil Łaszczyk, który miał zainkasować za jedną walkę dla Fame więcej, niż za kilka ostatnich walk w boksie zawodowym.

Czytaj również:  Jak zawalczyli Pudzian Materla i czy będzie rewanż?

Dokładne kwoty są tajemnicą, ale czasem pojawiają się przecieki, na podstawie których można ocenić rząd wielkości. Ranking MMA Polska w zarobkach freak fighterów wypada naprawdę szokująco. Gaża Lil Masti za jedną walkę miała oscylować w granicach ok. 450,000 zł. Z kolei Sergiusz Górski, znany lepiej jako Nitrozyniak, na jednej walce miał zainkasować nawet 750,000 zł. Uczestnicy najbardziej medialnych walk mogą zatem inkasować nawet ponad milion złotych za walkę. Warto także wspomnieć, że organizacje freak fight często pokrywają sporą część kosztów za przygotowania (trener, sala, catering dietetyczny).

Ranking MMA Polska – Ranking zarobków MMA w Polsce i na świecie

Możemy przypuszczać, że najlepiej opłacani zawodnicy MMA w Polsce mogą inkasować za jedną walkę pieniądze powyżej 500,000 zł, a dla największych gwiazd freak fight może to być nawet ponad milion złotych. Ranking MMA Polska dość blado wypada jednak na tle zagranicznych stawek. Weźmy dla przykładu największą federację MMA na świecie, UFC. Rekordzistą pod względem zarobków w tej federacji ma być Conor McGregor, który za wszystkie stoczone walki w sumie mógł zainkasować nawet ponad 20 mln dolarów. Z kolei jeden z najsłynniejszych youtuberów na świecie, Jake Paul, ma inkasować za jedną walkę nawet kilka milionów dolarów.

Na jakie wynagrodzenie mogą liczyć mniej znani zawodnicy?

Nie dziwi fakt, że ranking MMA Polska zarobków robi spore wrażenie na młodych ludziach, którzy poważnie myślą o rozpoczęciu kariery w sportach walki. Niestety, na godziwe zarobki w MMA mogą liczyć jedynie zawodnicy znani, którzy przyciągają już przynajmniej te kilkadziesiąt tysięcy widzów na swoje walki. Profesjonalni zawodnicy na początku ścieżki zarabiają bardzo mało, ledwie kilka tysięcy złotych za jedną walkę. Biorąc pod uwagę koszty przygotowania, wielu początkujących adeptów musi sporo dokładać. Paradoksalnie łatwiejszą ścieżką do poważnych zarobków w MMA wydaje się kariera youtubera lub influencera ukierunkowana na propozycję z gal freak show fight.

Czytaj również:  Sylwetka zawodnika Norman Parke i jego powrót do klatki

Ranking MMA Polska – Gwiazdy zarabiają nie tylko na walkach

Omawiając ranking MMA Polska w zarobkach musimy pamiętać o jednej istotnej kwestii. Gaża za walkę to tylko jedno z wielu źródeł dochodów zawodników w MMA. Wystarczy spojrzeć na zawodników wychodzących do walki. Ich plecy i klatka piersiowa często stanowią miejsce na reklamy sponsorów. Z zawodnikami MMA chętnie współpracują producenci sprzętu sportowego, odżywek oraz firmy zajmujące się cateringiem dietetycznym. Największe zarobki z takich współprac płyną do zawodników o szerokich zasięgach w social media. Także w tym względzie najlepiej wypadają właśnie zawodnicy freak show fight. Wielu z nich więcej zarabia właśnie za reklamy, aniżeli za same walki. Nie brakuje zawodników, którzy w rok mogą w sumie inkasować siedmiocyfrowe kwoty.