Rafonix – jak wyglądała jego droga z youtube do MMA?

Rafonix

Rafonix, czyli Marcin Krasucki, to popularny polski streamer i niegdyś znany YouTuber pochodzący z Białegostoku. Urodził się w 1993 roku i rozpoczął swoją przygodę na YouTube w 2016 roku, choć wcześniejszy kanał został zbanowany. Oprócz swojej kariery w mediach społecznościowych, Rafonix przez pewien czas pracował również na magazynie, gdzie cenił sobie tę pracę.

W swoich livestreamach często gościł takie osobistości jak Malczyński, Wojtek Gola, Karolek i Boxdel. Obecnie jest w szczęśliwym związku z Darią, z którą ma syna o imieniu Ksawery. Niestety, obecnie napotyka na problemy wizerunkowe, które uniemożliwiają mu obecność na platformie YouTube.

Sukces w mediach społecznościowych

Zaczynając od pierwszego kroku w swojej zawodowej karierze, Rafonix zdecydował się wykorzystać popularność mediów społecznościowych do promocji swoich umiejętności i walk w MMA. Jego osobisty profil na Facebooku, Instagramie i Twitterze stał się platformą, na której dzielił się treningami, poradami dotyczącymi ćwiczeń i swoim osobistym rozwojem jako zawodnik MMA. Swoją charakterystyczną osobowością i autentycznym podejściem Rafonix przyciągnął szerokie grono obserwatorów, którzy z upodobaniem śledzili jego postępy.

Niezapomniana przygoda na YouTube

Mimo dużego zainteresowania mediami społecznościowymi Rafonixa, największą popularność zapewnił mu kanał na popularnej platformie youtube. Początkowo mężczyzna skupiał się na publikacji kontrowersyjnych treści, określanych jako patostreamingi. Tym samym właściciele platformy zdecydowali się nałożyć na niego w 2018 roku bana.

Jednak Rafonix nie przejął się specjalnie tym ograniczeniem i zaczął tworzyć nowe konta, aż ostatecznie administratorzy portalu zmuszeni byli do nałożenia bana na wizerunek. Wyraźne uspokojenie w sieci sprawiło, że dwa lata temu administracja youtube zdjęła bana z oficjalnego konta Rafonixa. Jednak radość nie trwała zbyt długo, zaledwie pięć godzin po zdjęciu blokady, konto znów zostało zablokowane i tak jest do tej pory. Tym samym, Marcin Krasucki musi się zadowolić pozostałymi portalami społecznościowymi.

Czytaj również:  Paulina Hornik - walcząca influencerka w freak fightach!

Rafonix – udany debiut i pasmo porażek

Choć Rafonix może się pochwalić stosunkowo dobrym stylem walki, to nie ulega wątpliwości, że obecnie nie może pochwalić się dobrą passą. Co ciekawe, debiut w wykonaniu Rafonixa okazał się naprawdę dobry. Wówczas stanął on na macie oktagonu ze swoim odwiecznym rywalem Danielem „Magicalem” Zwierzyńskim.

Walka nie trwała zbyt długo, z pewnością duże znaczenie miał tutaj kompletny brak formy patostreamera, który wyraźnie odstawał kondycją od Rafonixa. Ostatecznie, ten jeszcze w pierwszej rundzie pokonał swojego przeciwnika, wyprowadzając cios, który ostatecznie doprowadził do złamania nogi Magicala.

Doskonały debiut z pewnością wpłynął na poczucie pewności siebie Rafonixa. Niestety kolejne walki nie szły już zgodnie z jego planami. W kolejnych starciach Rafonix mierzył się z Szumonem „Isamu” Kasprzykiem, Wojciechem Galą i Mariuszem „Hejterem” Słońskim i wszystkie te walki przegrał w pierwszej rundzie. Z Isamu musiał odklepać swoją porażkę po skutecznym duszeniu zza pleców, w dwóch kolejnych walkach rozstrzygający okazał się nokaut techniczny.

Rafonix – ukryta walka

Szczególne kontrowersje wzbudziła walka Rafonixa z Mikserem. Z uwagi na nałożony przez platformę youtube ban na wizerunek, walka musiała się odbyć w formie ukrytej. Jednak to nie przeszkodziło Rafonixowi w pokazaniu efektów treningów. Już w pierwszej rundzie zauważyć się dało, że Marcin Krasucki zadbał o formę. Pierwsze ciosy zamroczyły Mixera, co znacząco ułatwiło mu zadanie.

Były uczestnik ekipy Friza starał się jeszcze złapać swojego rywala za nogi, ale Rafonix nie dał się zaskoczyć. Szybko zaszedł Mixera za plecy, gdzie założył skuteczne duszenie. To było bardzo dobre posunięcie, które zapewniło mu pierwsze od dawna zwycięstwo podczas gali FAME MMA.

Kiedy kolejna walka Rafonixa?

Niestety, pomimo oczekiwań i entuzjazmu fanów, na chwilę obecną nie zostały jeszcze zaplanowane kolejne walki Rafonixa. Mimo braku konkretnych planów na najbliższe starcie, jest pewne, że Rafonix już wie, że dla osiągnięcia dobrych wyników konieczne są intensywne treningi. Wierzymy, że druga wygrana w walce pozwoliła mu odbić się od dna i teraz walki z jego udziałem będą już tylko lepsze.

Czytaj również:  Ranking MMA polska - Ranking zarobków w MMA

Jego fanom pozostaje tylko cierpliwie czekać na kolejne wieści i aktualizacje dotyczące przyszłych walk Rafonixa. Bez wątpienia, gdy nadarzy się okazja, Rafonix ponownie stanie na macie, gotowy do podjęcia nowych wyzwań. Tymczasem, pozostaje nam czekać na kolejną walkę. Być może, włodarze federacji odpowiedzą na prośbę Magicala, któremu po wyjściu z więzienia zależy na walce rewanżowej?

Jeżeli do tego dojdzie, to na pewno będzie to doskonałe widowisko. Na filmiku opublikowanym przez patostreamera widać, że pobyt w więzieniu wykorzystał przede wszystkim na treningi. Na miejscu Rafonixa już teraz ruszylibyśmy do intensywnych treningów, bo starcie może się skończyć naprawdę szybko.