Z kim zawalczy w najbliższym czasie MMA Mamed Chalidow i co obstawić?

Wielbiciele mma mamed chalidow długo czekali na ten moment. W końcu ogłoszono zawodników, którzy staną oko w oko już podczas 77 gali KSW. Jakby emocji było jeszcze mało, okazało się, że podczas zaplanowanej na 17 grudnia gali do walki stanie Mamed Chalidow, a jego przeciwnikiem będzie nie kto inny, jak sam Mariusz Pudzianowski.

Starcie MMA Mamed Chalidow vs Mariusz Pudzianowski

Nie da się ukryć, że na ten pojedynek czekali chyba wszyscy. Bez dwóch zdań pojedynek Chalidowa z Pudzanem można uznać za starcie dwóch największych gwiazd w historii całej organizacji KSW. Doskonale wiedzą o tym również sami organizatorzy, właśnie ich wytypowali do przeprowadzenia walki wieczoru.

Legendy polskiego MMA zmierzą się w okrągłej klatce w Arenie Gliwice.

O walce między Mariuszem Pudzianowskim, a Mamedem Chalidowem mówiło się już od dawna. Gdy Mariusz Pudzianowski podczas majowego pojedynku znokautował Michała Materlę podczas 70 gali KSW wszyscy wiedzieli, że nadszedł czas, by zmierzył się z najpotężniejszym fighterem – Mamedem Chalidowem. Obaj zainteresowani zgodzili się na taką konfigurację. Walka z Mamedem Chalidowem będzie dla Mariusza Pudzianowskiego szansą na pojedynek z trzecim już, legendarnym zawodnikiem polskiego MMA.

Pojedynek tytanów – mma mamed chalidow

Obaj zawodnicy zawalczą w wadze ciężkiej. Ta konfiguracja może przemawiać delikatnie na korzyść Mariusza Pudzianowskiego, który jest wyraźnie bardziej nabity niż czeczeński wojownik. Jednak na korzyść Chalidowa przemawia jego doświadczenie w mieszanych sztukach walki, a także jego znacznie większa mobilność. Te dwa punkty sprawiają, że legalni polscy bukmacherzy właśnie w Chalidowie widzą faworyta nadchodzącego spotkania.

Obecnie kursy na wygraną Chalidowa wahają się w okolicach 1.74, przy kursie na zwycięstwo Pudzianowskiego w okolicach 2.21. Nie da się ukryć, że nawet operatorzy zakładów wzajemnych podchodzą ostrożnie do wytypowania zwycięscy. Nie sposób się temu dziwić. W końcu do pojedynku stanie dwóch najpotężniejszych zawodników polskiego MMA.

Czytaj również:  Jacek Murański – kim jest kontrowersyjna postać Fame MMA?

Czy Pudzianowski jeszcze raz nas zaskoczy?

Mariusz Pudzianowski przed laty aż pięciokrotnie zdobywał tytuł najsilniejszego człowieka na świecie. Jednak w 2009 roku zdecydował się na rozpoczęcie swojej kariery w mieszanych sztukach walki. Jego debiut udowodnił reszcie, że w sporcie nie ma rzeczy niemożliwych, a jego ciężka praca sprawiła, że Pudzianowski został uznawany za pełnoprawnego zawodnika MMA. Szczególną uwagę zwrócił jego ostatni nokaut w walce z Michałem Materlą. Taki zwrot akcji sprawił, że wcześniej sceptycznie nastawieni kibice, zaczęli darzyć Pudzianowskiego ogromnym szacunkiem.

Jeśli planujesz typować nadchodzące wydarzenie, musisz zwrócić uwagę na pięć ostatnich pojedynków Mariusza Pudzianowskiego. Wszystkie zakończyły się wygraną strongmena, w tym dwa razy przez nokaut i pięć razy przez nokaut techniczny. Co szczególnie warte uznania, aż trzy z tych pojedynków zakończyły się w pierwszej rundzie.

Czy Chalidow zwycięży dzięki swojej zwinności

Mamed Chalidow jest prawdziwą legendą polskiego MMA, a dzięki swoim osiągnięciom udało mu się uzyskać stabilną pozycję również na arenie międzynarodowej. Pierwsze kroki w zawodowych walkach stawiał w 2004 roku i przez ten czas wziął udział w aż 45 walkach. Na szczególną uwagę Chalidowa zasługuje jego rekord osobisty. Zawodnik ma na swoim koncie aż 35 zwycięstw, 8 porażek i 2 remisy.

W ostatnich pięciu walkach widać jednak pogorszenie kondycji zawodnika. Na pięć ostatnich walk zwyciężył zaledwie jeden raz. Choć dla Pudzianowskiego może to być wyraźny sygnał na jego przewagę, to nie można lekceważyć zdolności Czeczena. Doskonale świadczy o tym fakt, że to właśnie na zwycięstwo Chalidowa stawiają legalni polscy bukmacherzy.

W tej walce wydarzyć się może wszystko

Nie da się ukryć, że nadchodząca walka będzie emocjonująca. Jeszcze kilka lat temu nikt by nawet nie przypuszczał, że dojdzie do takiej walki. Chcąc typować zakłady na zwycięstwo warto dobrze się do tego przygotować. Tak naprawdę wydarzyć się może naprawdę wiele. Zarówno Pudzianowski, jak i Chalidow mogą zakończyć walkę zwycięstwem. Wielu ekspertów uważa, że szanse na zwycięstwo zawodników są naprawdę wyrównane.

Czytaj również:  Kim jest Krzysztof Jotko i gdzie może zawalczyć?

Warto przy tym pamiętać, że Chalidow jest zawodnikiem wszechstronnym, który jest wyraźnie zwinniejszy od swojego rywala. Prawdopodobnie to właśnie tym będzie chciał pokonać Mariusza Pudzianowskiego. Za zwycięstwem Pudziana przemawia z kolei wielka różnica wagi. Jednak jak przekonuje sam Pudzianowski do czasu walki planuje zrzucić wagę. Prawdopodobnie zależy mu na zmniejszeniu dystansu do Chalidowa.

Chcąc typować zakłady na walkę Mariusza Pudzianowskiego z Mamedem Chalidowem warto dokładnie zapoznać się z analizami ekspertów. W ten sposób znacząco zmniejszysz ryzyko przegranej. Dodatkowo, zapoznaj się z propozycjami kursowymi legalnych polskich bukmacherów. Być może któryś z operatorów zaproponuje wyższe kursy na Twojego faworyta. Możesz również sprawdzić dostępne promocje. Korzystając z promocji bukmacherskich będziesz mógł grać bez konieczności angażowania wysokich stawek, a przy tym będziesz mógł liczyć na znacznie wyższe wygrane.