Michał Andryszak -całościowy opis zawodnika

Michał Andryszak

Michał Andryszak urodził się 12 kwietnia 1992 roku w Bydgoszczy. To polski zawodnik MMA (mieszanych sztuk walki), który startuje w pojedynkach wagi ciężkiej. Ten doskonału fighter ma na swoim koncie liczne sukcesy sportowe, które potwierdzają jego formę.

Chcesz bliżej poznać mistrza wagi ciężkiej Fight UK? Koniecznie zapoznaj się z naszym opisem zawodnika!

Michał Andryszak – podstawowe informacje

Wiek – 31 lat,

Rekord osobisty – Michał Andryszak stoczył 34 walki, wśród których zanotował 23 zwycięstwa i 10 porażek. Jedna walka została odwołana z przyczyn niezależnych od zawodników.

Styl walki – Michał Andryszak preferuje walki w stylu bokserskim,

Kategoria wagowa – ciężka.

Obecnie Michał Andryszak pracuje nad formą w klubie Ankos MMA Poznań. Za jego formę i technikę odpowiada trener Andrzej Kościelski.

Michał Andryszak – początki kariery

Swoją pierwszą walkę w zawodowym MMA Michał Andryszak stoczył 4 grudnia 2010 roku. Wystąpił wówczas na gali PAMMA: Nothern Poland Championship, krzyżując rękawice z Bogusławem Zawirowskim. Niestety mimo zaciekłej walki, już w pierwszej rundzie musiał się poddać, po tym, jak Zawirowski założył mu duszenie gilotynowe.

Jednak Andryszak nie przejął się porażką. Zaczął intensywnie trenować, aby poprawić swoją technikę walk. Ciężka praca się opłaciła, ponieważ po nieudanym debiucie, Michał Andyszak zaczął odnotowywać same zwycięstwa.

W zaledwie dwa lata od rozpoczęcia kariery w zawodowym MMA Michał Andryszak został ogłoszony mistrzem wagi ciężkiej w Fight UK, pokonując na swojej drodzie James’a Hurrell’a.

Walki dla Fighters Arena, chwila w KSW i przejście do Absolute Championship

Analizując przebieg kariery Michała Andryszaka, możemy zauważyć, że mężczyzna długo szukał swojego miejsca w zawodowym MMA. Równolegle prowadził walki dla PLMMA i Fighters Arena. Dopiero w 2014 roku zdecydował się spróbować swoich sił w KSW, by w swojej debiutanckiej walce pokonał Pawła Słowińskiego, polskiego zawodnika muay-thai i kick-boxingu, reprezentującego australię.

Czytaj również:  Z kim zawalczy w najbliższym czasie MMA Mamed Chalidow i co obstawić?

W 2015 roku Michał Andryszak został zaproszony do udziału w turnieju MMA – Absolute Championship Berkut, gdzie miał zawalczyć w Grand Prix w wadze ciężkiej. Zarówno walka ćwierćfinałowa, jak i półfinał okazały się dla Andryszaka udane. W pojedynkach zmierzył się z Lew Polley’em, którego pokonał jeszcze w pierwszej rundzie, nokautem technicznym, a następnie awalczył z Zaurbek’iem Baszajewem, który jeszcze przed upływem pierwszej minuty pierwszej rundy musiał uznać wyższość polskiego zawodnika.

Ostateczne, finałowe starcie w Grand Prix w wadze ciężkiej odbyło się 24 października 2015 roku w Moskwie. Michał Andryszak stanął na macie z Salimgiriejem Rasułowem, który okazał się zdecydowanie lepszy. Rosjanin potrzebował zaledwie dwudziestu pięciu sekund by pokonać Michała Andryszaka, wyprowadzając potężne ciosy pięściami.

Walka o pas mistrzowski KSW niestety nie przyniosła polskiemu zawodnikowi upragnionych efektów. Już w trakcie eliminatora do walki o pas mistrzowski w wadze ciężkiej Michał Adryszak musiał uznać wyższość Darko Stosić’a. Choć pojedynek okazał się widowiskiem na naprawdę wysokim poziomie, a mężczyźni stoczyli pełną trzyrundową walkę, to ostatecznie, niejednogłośną decyzją sędziów, zwycięzcą pojedynku okazał się serbski zawodnik.

Andryszak nie zraził się porażką w walce wieczoru dla federacji KSW i dołożył najwyższych starań, by trafić do jednej z lepszych, polskich federacji organizujących gale mieszanych sztuk walki. Zadanie to udało mu się i tak od 22 stycznia 2022 roku, możemy oglądać zmagania Michała Andryszaka podczas kolejnych turniejów Fighti Exclusive Night.

Przejście do FEN i szybki tytuł mistrza wagi ciężkiej

Liczne zwycięstwa, przeplatane pojedynczymi porażkami sprawiły, że w 2022 roku Michałem Andryszakiem zaczęła się interesować federacja FEN. Pierwszą walkę pod tym szyldem Andryszak sroczył w trakcie 38 gali FEN: Lotos FFight Night. Jego rywalem był wówczas ukraiński zawodnik Jegienij Golub.

Na rozstrzygnięcie pojedynku nie trzeba było długo czekać i jeszcze przed zakończeniem pierwszej minuty pierwszej rundy Andryszak pokonał swojego rywala nokautem technicznym, na który złożyły się wysokie kopnięcie w głowę i następujące po nim ciosy łokciami.

Czytaj również:  Michał Pasternak - zawodnik sportowy!

Kolejna, również wygrana walka na FEN odbyła się w zaledwie osiem miesięcy po udanym debiucie. Wówczas Andryszak zmierzył się z Jackiem Kujtkowskim, którego pokonał przez poddanie w walce wieczoru.

Swoją pierwszą walkę o pas mistrzowski w kategorii wagi ciężkiej FEN Michał Andryszak stoczył 15 października 2022 roku, pokonując nokautem technicznym, w zaledwie 35 sekundzie pierwszej rundy, Brazylijczyka Erde de Suoze. Ten doskonały pojedynek zapewnił Michałowi Andryszakowi pas mistrzowski FEN w wadze ciężkiej, którego właścicielem jest do dziś.

Kiedy zawalczy Michał Andryszak?

Obecnie nie ustalono terminu kolejnej walki z udziałem Michała Andryszaka, jednak nie ulega wątpliwości, że ta niebawem zostanie zaplanowana. Ostatni pojedynek Andryszaka odbył się w październiku 2022 roku, więc już teraz przerwa między kolejnymi walkami wynosi pół roku.