Max Holloway – całościowy opis zawodnika

Max Holloway

Max Holloway to amerykański zawodnik pochodzenia hawajskiego, który zasłynął jako zawodnik mieszanych sztuk walk. Urodzony 4 grudnia 1991 roku młody mężczyzna na swojej drodze pokonał szereg przeciwności losu i mimo niesamowicie trudnego dzieciństwa zdołał zawalczyć o siebie, uzyskując tytuł mistrza w Ultimate Fighting Championship w wadze piórkowej.

Kim jest Max Holloway i jak przebiegała jego kariera? Koniecznie przeczytaj nasze zestawienie i poznaj tego niezwykle wytrwałego zawodnika!

Max Holloway – podstawowe informacje

Wiek – 31 lat,

Rekord osobisty – Max Holloway ma za sobą stoczonych 30 walk, z czego w 23 odniósł zwycięstwo i zanotował 7 porażek,

Styl walki – Max Holloway preferuje walkę w stylu bokserskim i klasycznego MMA,

Kategoria wagowa – piórkowa, do 66 kg.

Max Holloway doskonali swoje umiejętności pod czujnym okiem Ivana Fliresa, walcząc w klubie Gracie Technics.

Max Holloway – trudne dzieciństwo i początki kariery

Analizując przebieg wczesnego dzieciństwa Maxa Holloway’a nie ulega wątpliwości, że mężczyzna już od najmłodszych lat musiał się wykazać ogromną wolą walki. Jako syn byłych nałogowych narkomanów Holloway nie miał zapewnionego bezpieczeństwa. Już jako 11 latek zdecydował się na opuszczenie rodzinnego domu, w którym stale był światkiem maltretowania, jakiego ojciec dopuszczał się na jego matce. Jednak Holloway nie chciał wybrać prostej drogi i podążyć śladem rodziców. Zamiast tego, wolał postawić na siebie i już w 2007 roku rozpoczął intensywne treningi kick-boxingu.

Być może za sprawą targającej nim wewnętrznej złości, a może za sprawą wrodzonego talentu Max Holloway zwyciężył swój pierwszy debiutancki, amatorski pojedynek w zaledwie trzy dni od rozpoczęcia treningów.

Szybki kontrakt z UFC

Swój debiut w MMA Max Holloway zanotował 11 września 2010 roku, biorąc udział w lokalnej gali X-1. Wówczas stanął na macie z Duke’m Saragossą, którego pokonał w pełnym, regulaminowym czasie, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów.

Czytaj również:  Bohdan Gnidko - kariera i profil zawodnika!

Następnie, dla tej samej organizacji rozegrał jeszcze dwa pojedynki, w których ponownie zanotował sukces, pokonując Brysona Kamaka i Harrisa Sarmiento, zdobywając tytuł mistrza wagi lekkie. Doskonały debiut w zawodowym MMA nie mógł przejść niezauważony przez najlepszą organizację mieszanych sztuk walki i tak, w zaledwie dwa lata od swojego debiutu Max Holloway podpisał kontrakt z UFC.

Debiutancka walka w UFC nie przyniosła Holloway’owi zwycięstwa. Wówczas 4 lutego 2012 roku mężczyzna poddał walkę w pojedynku z Dustinem Roirerem. Młody zawodnik nie poradził sobie z trójkątnym duszeniem i dźwignią na staw łokciowy. Tym samym, pierwszy pojedynek pod szyldem UFC zakończył się w czwartej minucie pierwszej rundy.

Seria sukcesów i mistrzostwo w UFC

Wejście do świata mieszanych sztuk walki na najwyższym poziomie wymagało od Holloway’a wzmożonych treningów i dostosowania się do zupełnie nowego formatu walk. Na udoskonalenie swoich umiejętności młody zawodnik potrzebował zaledwie półtorej roku. Przez ten czas zanotował trzy zwycięstwa, pokonując na swojej drodze Pat’a Schillinga, Justina Lawrence’a i Leonard’a Garcia. Później, podczas dwóch kolejnych gal odnotował porażkę, ustępując Dennisowi Bermundezowi niejednogłośną decyzją sędziów, a następnie Conor’owi McGregor’owi, jednogłośną decyzją sędziów. Jednak tuż po tym pojedynku pokazał, na co naprawdę go stać, stając się niepokonanym.

Dobrą passę zawodnika zapoczątkowało starcie z Will’em Chope’m, z którym zmierzył się 4 stycznia 2014 roku. Wówczas, podczas gali UFC Fight Night Amerykanin hawajskiego pochodzenia pokonał swojego rywala nokautem technicznym, wyprowadzając serię ciosów pięściami.

Pierwszy bonus za występ wieczoru Max Holloway zanotował w pojedynki z Akira Corassani’m, którego nokautował jeszcze w pierwszej rundzie, potężnym ciosem pięścią.

Pierwszą walkę o pas mistrzowski w wadze piórkowej Max Holloway stoczył 10 mgrudnia 2016 roku. Wówczas stanął do walki z Anthonym Pettisem. Pojedynek ten Holloway zakończył zwycięstwem, pokonując swojego rywala nokautem technicznym. Jednak z uwagi na to, że rywal nie zmieścił się w wymaganej wadze, Max Holloway został mianowany tymczasowym mistrzem UFC w wadze piórkowej. Unikikacja mistrzostwa miała miejsce podczas walki wieczoru na 212 gali UFC, gdzie nokautem technicznym Holloway powalił swojego rywala Jose Aldo.

Czytaj również:  Marcin Tybura – całościowy opis zawodnika

W kolejnych trzech walkach, na przestrzeni następnych dwóch lat Max Holloway skutecznie bronił pasa mistrzowskiego, pokonując na swojej drodze ponowie Jose Aldo, a także Briana Ortegę i Frankie’go Edgar’a.

Ostatecznie pas mistrzowski w wadze piórkowej Max Holloway oddał australijskiemu zawodnikowi Alexandrowi Volkanovskiemy, który okazał się skuteczniejszy i w regulaminowym czasie walki pokonał Hollowaya jednogłośną decyzją sędziów.

Kiedy zawalczy Max Holloway?

Obecnie nie wiadomo, kiedy odbędzie się kolejna walka z udziałem Max’a Holloway’a. Ostatni pojedynek mężczyzna stoczył zaledwie miesiąc temu, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że na kolejną walkę będziemy musieli poczekać co najmniej pół roku.