Bohdan Gnidko – kariera i profil zawodnika!

Bohdan Gnidko

Bohdan Gnidko urodził się 6 stycznia 2001 roku w Kijowie. To ukraiński zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), który ma na swoim koncie walki dla różnych organizacji. Może poszczycić się występami dla WWFC, League MMA, czy PPC. Od 2022 roku jest związany z jedną z wiodących organizacji w Polsce – Konfrontacją Sztuk Walki (KSW). Bohdan Gnidko zajmuje jedenaste miejsce w rankingu 146 aktywnych zawodników Poland Pro Light Heavyweights oraz trzynaste w rankingu spośród 256 aktywnych zawodników wagi półciężkiej Europe Eastern Pro.

Bohdan Gnidko – kariera MMA

Bogdan Gnidko zaczął swoją przygodę z mieszanymi sztukami walki od występów amatorskich. Swoją pierwszą walkę odbył 16 marca 2019 roku podczas WWFC – Road to WWFC Vinnytsia, gdzie zmierzył się z Yaroslavem Polishchukiem. Był to bardzo dobry start, zwłaszcza że Gnidko pokonał rywala już w pierwszej minucie. Drugą amatorską walkę odbył 21 grudnia 2019 roku podczas PPC 9 – Kratos Cup: Kiev Force. Tym razem stanął do pojedynku z Yashą Soloveim, którego poddał w pierwszej rundzie.

Pierwsza zawodowa walka z jego udziałem odbyła się zaledwie kilkanaście dni wcześniej, bo 7 grudnia 2019 roku podczas gali League MMA – MMA Tournament. Zmierzył się na niej z Vladimirem Romanykem, którego pokonał przez poddanie w pierwszej rundzie. 26 lipca 2020 roku wystąpił w gali organizowanej przez Professional Pankration Championship. Na PPC10 – Kratos Cup jego rywalem był Andriy Vyguliarnyi.

Walka zakończyła się sukcesem dl Gnidko, który pokonał rywala przez techniczny nokaut już w trzydziestej piątej sekundzie pierwszej rundy. Zaledwie miesiąc później, bo już 29 sierpnia Bohdan Gnidko wziął udział w gali PPC 11 – Kratos Cup, gdzie zmierzył się z Dmytro Popovem.

Chyba nie będzie żadnego zaskoczenia, jak powiem, że i tym razem ten zawodnik był niepokonany. Ostatecznie znokautował swojego rywala technicznie w pierwszej rundzie. 25 listopada 2020 roku mogliśmy go oglądać podczas PPC 12 – Kratos Cup. Tym razem stanął do walki z Denisem Tukmachevem, którego pokonał przez poddanie w pierwszej rundzie.

Czytaj również:  Patryk Tołkaczewski - kariera i profil zawodnika!

W marcu 2021 roku podjął się walki na PBF – Pit Bull Fight 2, gdzie skonfrontował się z Antonem Chabanem. Swojego rywala poddał już w pierwszej rundzie przez duszenie z tyłu. Zaledwie kilka miesięcy później, bo już 17 lipca 2021 roku zmierzył się z Ratyborem Nespovytyiem na PPC Kratos Cup 13, którego pokonał technicznym nokautem w rundzie pierwszej. Do następnej walki przystąpił zaledwie dwa dni później, bo już 19 lipca na Lucky Punch 3. Tym razem jego rywalem był Giorgi Kubejashvili, którego także pokonał technicznym nokautem w trzeciej minucie rundy pierwszej.

Tak liczne sukcesy na koncie Bohdana Gnidko nie mogły umknąć największej polskiej organizacji – Konfrontacji Sztuk Walki (KSW). Dlatego bardzo szybko zaproponowało Ukraińcowi podpisanie kontraktu, a jego pierwsza walka dla nowego szefa przypadła na 20 sierpnia 2022 roku. Podczas gali KSW 73 – Wrzosek vs. Sarara Ukrainiec zmierzył się z Damianem Piwowarczykiem. Polak nie miał jednak żadnych szans z tym zawodnikiem, ponieważ znokautował go już w piątej sekundzie rundy pierwszej.

Co ciekawe, tym wyczynem zapisał się na dobre w historii KSW, ponieważ jak do tej pory to najszybszy nokaut. Kolejna walka dla polskiego giganta z udziałem Bohdana Gnidko odbyła się 17 grudnia 2022 roku. Na gali KSW 77 – Khalidov vs. Pudzianowski przyszło mu się zmierzyć z Madalinem Pirvulescuem. Ta walka zakończyła się po myśli Bohdana Gnidko, który pokonał przez nokaut swojego rywala w trzydziestej ósmej sekundzie rundy pierwszej.

Na następne starcie Bohdana Gnidko musieliśmy poczekać już kilka miesięcy, ponieważ jego walka odbyła się dopiero w 2023 roku. Dokładniej mówiąc Bohdan Gnidko wziął udział w gali KSW 82 – Hooi vs. Grzebyk, która miała miejsce 13 maja 2023 roku. To właśnie na tej gali mogliśmy oglądać go w starciu z Rafałem Kijanczukiem. Walka była naprawdę dobra, ale i tak to Gnidko pokazał swoją przewagę nad rywalem.

Czytaj również:  Darko Stošić - kariera i profil zawodnika KSW!

Dlatego nie będzie żadnego zaskoczenia jeśli powiem, że poddał Kijanczuka w pierwszej rundzie. Tym samym póki co ma na swoim koncie tylko same zwycięstwa. Czy dobra passa będzie mu dalej towarzyszyć? Wszystko przed nami! Jednak trzeba zauważyć, że Gnidko jest w fenomenalnej formie i przed jego rywalami spore wyzwanie.

Bohdan Gnidko – osiągnięcia

Bohdan Gnidko może poszczycić się najszybszym nokautem w historii KSW. 20 sierpnia 2022 roku na gali KSW 73: Wrzosek vs. Sarara, gdzie zmierzył się z Damianem Piwowarczykiem, znokautował rywala w zaledwie piątek sekundzie rundy pierwszej.

Bohdan Gnidko – bilans walk zawodowych

Bohdan Gnidko wziął udział w dziesięciu walkach zawodowych MMA. Co ciekawe, wszystkie wygrał i to w pierwszej rundzie. Cztery razy wygrał przez TKO, a dwa razy przez KO. Cztery zwycięstwa odnotował przez poddanie.

Pseudonim: brak

Data i miejsce urodzenia: 6 stycznia 2001 rok, Kijów

Obywatelstwo: Ukraina

Wzrost: 188 cm

Masa ciała: 93 kg

Styl walki: MMA

Debiut: 2019 rok

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: półciężka

Klub: Kratos Team