Mateusz „Mini Majk” Krzyżanowski – całościowy opis zawodnika

Mini Majk

Mateusz Krzyżanowski, lepiej znany pod pseudonimem „Mini Majk” popularność zyskał, za sprawą udziału w popularnym formacie Ekipa, stworzonym przez Karola Wiśniewskiego -Friza. Celebryci nagrywali filmy na kanał youtube, w których wykonywali liczne zadania i wygłupiali się. Grupa youtuberów szybko zyskała imponujące grono wiernych fanów, a Krzyżanowski otrzymał propozycję wejścia do klatki, podczas gali organizowanej przez FAME MMA.

Jak wyglądały początki kariery Mateusza „Mini Majka” Krzyżanowskiego na macie i czy mężczyzna planuje na stałe wejść do świata mieszanych sztuk walki? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym zestawieniu.

Mateusz „Mini Majk” Krzyżanowski – podstawowe informacje

Wiek – 28  lat,

Rekord osobisty – Mini Majk wziął udział w 3 walkach, w tym 2 razy odniósł zwycięstwo i 1 raz przegrał,

Styl walki – Kick-boxing, MMA,

Mateusz „Mini Majk” Krzyżanowski doskonali swoje umiejętności podczas treningów w klubie Boom Boxing Studio. Za kształtowanie jego formy odpowiadają Przemysław Miękinia, Igor Czernik oraz Karol Łopata.

Mateusz „Mini Majk” Krzyżanowski – początki kariery

Mateusz Krzyżanowski nie planował wiązać się z zawodowymi sztukami walk. Popularność zyskał dpo tym, gdy zdecydował się dołączyć do popularnego formatu Ekipa. Choć mieszkający w imponującej willi młodzi ludzie przedstawiali się jako grupa przyjaciół, to w pewnym momencie, gdy youtuberzy mogli się pochwalić naprawdę imponującą grupą wiernych widzów, wyciekły prywatne wiadomości, między Karolem „Frizem” Wiśniewskim, a Mateuszem „Mini Majkiem” Krzyżanowskim, z których wynikło, że Friz potrzebował do swojego projektu osoby niskorosłej.

Mini Majk podszedł do sprawy z ogromnym dystansem i zaprojektował własną koszulkę, z treścią niechlubnej wiadomości wydrukowanej na klatce piersiowe. To szybko zamknęło usta nieprzychylnych osób.

Równolegle z udziałem w filmach Ekipy, Mini Majk rozwijał własny kanał na youtube, a gdy zyskał imponującą grupę odbiorców, otrzymał propozycję zawalczenia w nadchodzącej gali FAME MMA 5. Propozycję tę przyjął, a jego pierwszą walkę mogliśmy obejrzeć 26 października 2019.

Czytaj również:  Robert Burneika - wszystko na temat zawodnika!

Nieudany debiut Mateusza „Mini Majka” Krzyżanowskiego.

Pierwsza walka nie okazała się dla Mini Majka najlepsza. Podczas 5 gali organizacji FAME MMA młody mężczyzna stanął na macie z Markiem „Lordem Kruszwilem” Kruszelem. Nie ulegało wątpliwości, że w pojedynku wyraźną przewagę miał Lord Kruszwil. Jako osoba niskorosła Mini Majk był aż o 38 cm niższy od swojego rywala, przez co automatycznie, musiał sobie radzić w pojedynku z wyraźnie krótszym zasięgiem ramion.

Jednak nieprzejęty takimi nierównościami Mateusz Krzyżanowski stanął do walki i prowadził pojedynek na bardzo dobrym, jak na debiutującego amatora, poziomie. Ostatecznie, po przeprowadzonej pełnej pierwszej rundzie, Mini Majk poddał się potężnemu kopnięciu na korpus, które ostatecznie skutkowało nokautem technicznym.

Przejście do High League i pierwsze sukcesy

Być może brak odpowiedniego doboru przeciwników, a może lepsza propozycja finansowa sprawiły, że kolejną walkę Mateusz „Mini Majk” Krzyżanowski stoczył już pod szyldem High League. Federacja ta zdecydowanie lepiej dobierała przeciwników dla Mateusza Krzyżanowskiego i tak, w swoim pierwszym pojedynki Mini Majk miał się zmierzyć z Maciejem „Big Jackiem” Jaremą, który podobnie jak on, jest osobą niskorosłą.

Podczas pojedynku mężczyźni mieli zawalczyć nie tylko o tytuł zwycięzcy pojedynku, ale dodatkowo, zawalczyć o pas mistrzowski niskorosłych. Co ciekawe, walka ta, była pierwszą w Polsce walką pomiędzy osobami niskorosłymi i z pewnością na stałe wpisze się do historii.

Od pierwszego pojedynku minęły trzy lata, podczas których Mini Majk dawał z siebie naprawdę wszystko. Intensywne treningi naprawdę się opłaciły, ponieważ już 5 lutego 2022 roku Mini Majk zwyciężył, pokonując w pełnym regulaminowym czasie swojego rywala, jednogłośną decyzją sędziów. Nie ulega wątpliwości, że z pewnością dużą rolę w zwycięstwie Mini Majka odgrywał fakt, że w końcu stanął do walki z osobą, z którą nie dzieliło go niemal pół metra wzrostu.

Czytaj również:  Alberto Simao – wszystko na temat zawodnika

Obrona pasa mistrzowskiego w High League

Doskonały debiut podczas 2 gali High League sprawił, że do kolejnego pojedynku mężczyzna został skierowany już 17 września 2022 roku, podczas 4 edycji formatu. Wówczas Mini Majk po raz pierwszy miał obronić tytuł mistrza, w walce o pas mistrzowski niskorosłych federacji High League.

Wówczas Mateusz „Mini Majk” Krzyżanowski spotkał się na oktagonie z Salimem Chiboubem. Wówczas mężczyzna pokazał doskonałą formę i podczas swojej drugiej walki pokonał swojego rywala przez nokaut techniczny, jeszcze przed zakończeniem pierwszej rundy.

Czy Mini Majk jeszcze zawalczy?

Obecnie nie zostały ogłoszone kolejne walki z udziałem Mateusza „Mini Majka” Krzyżanowskiego, jednak jesteśmy przekonani, że młody celebryta nie powiedział jeszcze swojego ostatniego słowa. Dalej ma zawarty kontrakt z federacją High League, dlatego z pewnością, gdy tylko uda się dobrać odpowiedniego rywala, mężczyzna znów wkroczy na matę.