Marta „Linkmaster” Linkiewicz – całościowy opis zawodniczki

Marta Linkiewicz

O Marcie Linkiewicz, lepiej znanej, jako Linkmaster zrobiło się głośno po, tym, jak udostępniła kontrowersyjny wpis na swoich mediach społecznościowych. Później, przez długi czas prowadziła działalność w sieci, należąc do grona najpopularniejszych patostreamerów i influencerów. Gdy zebrała na swoich portalach pokaźną grupę followersów, została dostrzeżona przez organizatorów gal FAME MMA, którzy zauważyli w młodej celebrytce doskonałą postać, pozwalającą na przyciągnięcie jeszcze większego grona fanów przed telewizory.

Jak przebiegała kariera w MMA Marty Linkiewicz? Zapoznaj się z naszym opisem i poznaj dotychczasowy przebieg kariery fighterskiej tej młodej zawodniczki.

Marta „Linkmaster” Linkiewicz – podstawowe informacje

Wiek – 26 lat,

Rekord osobisty – Marta Linkiewicz stoczyła dotychczas siedem walk. W 5 odniosła zwycięstwo i zanotowała 2 porażki,

Styl walki – Marta Linkiewicz preferuje walki w stylu MMA i Boksu,

Kategoria wagowa – piórkowa, do 61 kg,

Marta Linkiewicz kształtuje swoją technikę walki pod czujnym okiem Norberta Daszkiewicza, należąc do klubu WCA Fight Team.

Marta Linkiewicz kiedyś i dziś

Nie ulega wątpliwości, że Marta Linkiewicz przeszła niesamowitą metamorfozę. Jeszcze przed pierwszym wejściem na matę FAME MMA prowadziła imprezowy styl życia, a w jej mediach społecznościowych nie brakowało zdjęć z suto zakrapianych imprez, na których prócz alkoholu, królowały i inne używki.

Jednak wraz z rozpoczęciem kariery w sztukach walki, Linki szybko porzuciła swój dawny styl życia. Rozpoczęła intensywne treningi, które pozwoliły jej zrzucić masę do wagi piórkowej, obcięła włosy i zaczęła prowadzić zupełnie odmienny styl życia, a jej pełną przemianę można zaobserwować na jej profilu na Instagramie.

Debiut w klatce

Swoją pierwszą walkę Marta Linkiewicz stoczyła 30 marca 2019 roku podczas 3 gali FAME MMA. Wówczas w pojedynku w formule MMA zmierzyła się z Moniką Esmeraldą Godlewską. Debiut okazał się niezwykle udany. Już w trakcie pierwszej rundy Marta Linkiewicz pokonała swoją rywalkę sprowadzając ją do parteru, a następnie zasypując serią ciosów pięściami. Godlewska nie miała żadnych szans w tym pojedynku, a wierni kibice tego formatu otrzymali widowisko na naprawdę wysokim poziomie.

Czytaj również:  Rafał Kijańczuk - kariera i profil zawodnika!

Na kolejną walkę kibice nie musieli długo czekać. Linkmaster ponownie pojawiła się na oktagonie podczas gali zaplanowanej na 22 czerwca 2019 roku. Wówczas jej rywalką była Aniela LilMasti Bogusz. Jednak tym razem Linkiewicz okazała się wyraźnie słabsza i szybko musiała uznać zwycięstwo swojej rywalki. Sama Linkiewicz przyznała, że po raz pierwszy dała się pokonać, jednak nie ulega wątpliwości, że LilMasti już w tamtej chwili była od niej bardziej doświadczona.

Szansa na odwet w walce wieczoru

Po trzech latach od swojej pierwszej porażki, Marta Linkiewicz dostała szansę od organizatorów FAME MMA na rewanż. Podczas 15 gali to właśnie Linki i LilMasti były twarzami wydarzenia i to właśnie wokół nich skupiały się wszystkie konferencje FAME MMA.

Marta Linkiewicz widziała w tym pojedynku swoją szansę, na zmycie pierwszej porażki i odwet na rywalce. W końcu, od czasu pamiętnego pojedynku minęło sporo czasu, a pozostałe walki kończyły się zwycięstwem Linkiewicz.

Panie przeprowadziły pojedynek w pełnym, regulaminowym czasie. Linkiewicz pokazała prawdziwą formę. Choć zadawała wyraźnie mniej ciosów, to widzowie mogli zauważyć, że te były wyraźnie skuteczniejsze. Po słabej pierwszej rundzie, za każdym kolejnym wyjściem na matę Linkiewicz atakowała odważniej, niemal zupełnie nie reagując na ciosy swojej rywalki. Ostatecznie panie przeprowadziły walkę w pełnym regulaminowym czasie, a tę lepszą mieli wskazać sędziowie.

Ich werdykt okazał się prawdziwym zaskoczeniem, zarówno dla fanów Marty Linkiewicz, jak i wiernych kibiców MMA. Jednogłośną decyzją sędziów to LilMasti została ogłoszona zwyciężczynią pojedynku.

Pozostałe walki Linkiewicz

Poza niechlubnymi walkami z Anielą LilMasti Bogusz, Marta Linkiewicz walczyła z takimi osobistościami medialnymi, jak Marta „Martirenti” Rental, którą pokonała przed czasem. W kolejnym pojedynku Linkmaster zmierzyła się z Kamilą „Kamiszką” Wybrańczyk, z którą zawalczyła o pas mistrzowski FAME MMA. Pojedynek ten zwyciężyła w pełnym czasie, decyzją sędziów. W następnej walce Linkiewicz obroniła pas, pokonując swoją rywalke Karolinę „Way of Blonde” Brzuszczyńską.

Czytaj również:  Kofi King - nowy nabytek gali GROMDA

Czy Marta Linkiewicz jeszcze zawalczy?

Choć od ostatniej walki Marty Linkiewicz minęło już sporo czasu, to młoda zawodniczka wkrótce powróci do oktagonu. Jej kolejna walka została zaplanowana na 20 maja 2023 roku podczas 18 już edycji FAME MMA. Spotkanie odbędzie się w łódzkiej Atlas Arenie, a wierni kibice tego formatu będą mogli wykupić dostęp w formule Pay Per View.

Podczas nadchodzącego wydarzenia Marta „Linkmaster” Linkiewicz zmierzy się z Ewą Brodnicką. Linkiewicz ostro trenowała, aby odkupić się po ponownej porażce z LilMasti. Czy uda się jej tego dokonać? Na tę chwilę trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, jednak nie ulega wątpliwości, że Linkiewicz znów zaoferuje nam widowisko na najwyższym poziomie.