Marian Ziółkowski – całościowy opis zawodnika

Marian Ziółkowski

Marian Ziółkowski urodził się 17 lipca 1990 roku w Warszawie. Od lat związany jest ze światem mieszanych sztuk walki, walcząc w kategorii wagi lekkiej. W całym przebiegu swojej kariery Marian Ziółkowski występował dla takich federacji jak PLMMA i FEN, a obecnie jest związany z KSW. Kim dokładnie jest Marian Ziółkowski i jak przebiega jego kariera? Zapoznaj się z naszym opisem zawodnika i dowiedz się, jak przebiegała jego dotychczasowa kariera.

Marian Ziółkowski – podstawowe informacje

Wiek – 32 lata,

Rekord osobisty – Marian Ziółkowski stoczył dotychczas 35 walk, z czego 25 razy odniósł zwycięstwo, zanotował 8 porażek, 1 remis, 1 walka pozostała bez rozstrzygnięcia z przyczyn niezależnych od zawodników.

Styl walki – Marian Ziółkowski preferuje walkę w stylu kick-boxingu i MMA,

Kategoria wagowa – lekka – do 70 kg.

Obecnie Marian Ziółkowski trenuje w klubie WCA Fight Team. Za jego formę i technikę walk odpowiadają Robert Jocz i Jacek Kucharczyk.

Marian Ziółkowski – początki kariery

Marian Ziółkowski wkroczył do świata MMA jeszcze w 2011 roku. Przez pierwsze lata swojej kariery walczył pod czujnym okiem Mirosława Oknińskiego, spod którego skrzydeł wyszło wielu doskonałych fighterów. Swoją pierwszą, zawodową walkę MMA odbył w Niemczech, biorąc udział w 6 gali RESPECT FC. Wówczas stanął do walki z niemieckim fighterem Maxem Coga. Pojedynek został przeprowadzony w pełnym, regulaminowym czasie, jednak ostatecznie to Coga został uznany za lepszego, jednogłośną decyzją sędziów.

Podczas kolejnej walki w Fight Cup: Battle of Warsaw Ziółkowski remisował w walce z Piotrem Rakowskim. Pojedynek na wysokim poziomie dostrzegli włodarze federacji PLMMA i od razu zaproponowali mu możliwość zawarcia kontraktu.

Kariera w PLMMA

Walcząc w Profesjonalnej Lidze MMA (PLMMA) Marian Ziółkowski stoczył aż 19 pojedynków w zaledwie 4 lata. Swój debiut zaliczył podczas gali PLMMA 2 26 maja 2012 roku. Podczas koszalińskiej gali Ziółkowski skrzyżował rękawice z Łulaszem Sobiepanem. Mężczyźni przewalczyli pełne 3 rundy, a o tym, kto zwyciężył zadecydowali sędziowie, ogłaszając jednogłośnie, że to Marian Ziółkowski był lepszy.

Czytaj również:  Krzysztof Głowacki - zaczyna teraz w KSW!

Pierwsze zwycięstwo ewidentnie dodało Ziółkowskiemu wiatru w żagle. Mężczyzna podczas kolejnych pięciu pojedynków triumfował, pokonując takich zawodników, jak Marcin Skalik, Karol Szałowski, Grzegorz Białas, Maciej Terasik i Paweł Żygliński. Co ważne, wszystkie te walki skończyły się przed upływem regulaminowego czasu. Rywale Ziółkowskiego zostali zmuszeni do poddania.

Dobrą passę czasowo przerwała walka z Adrianem Zielińskim, z którym Ziółkowski zmierzył się w walce na gali PLMMA 41 Extra. Przyczyną porażki była kontuzja ręki, która zmusiła sędziów do ogłoszenia nokautu technicznego. Porażka ta była tym bardziej dotkliwa, że podczas turnieju, mężczyźni mieli się zmierzyć o pas mistrzowski federacji PLMMA w wadze lekkiej. Przegrana Ziółkowskiego sprawiła, że ten trafił w ręce rywala, jednak nie na długo.

Podczas pojedynku z 23 października 2015 roku Marian Ziółkowski ponownie zawalczył o pas mistrzowski w wadze lekkiej, mierząc się z Simoionem Tyrlą. Walka zakończyła się sekundę po drugiej minucie pierwszej rundy, przez nokaut techniczny.

Podczas kolejnej walki, już w styczniu 2016 roku Ziółkowski obronił pas mistrzowski, a następnie przeszedł do FEN.

Krótka kariera w FEN, powrót do PLMMA i przejście do KSW

Kariera Ziółkowskiego w FEN nie trwała zbyt długo. Mężczyzna odbył tam zaledwie dwie walki, debiutancką z Romanem Szymańskim, którą przegrał, a także zwycięską, z Jackiem Kreftem, przegrywając pojedynek o pas mistrzowski, a następnie zgarniając bonus za poddanie wieczoru.

Po dwóch walkach Marian Ziółkowski powrócił w wielkim stylu do PLMMA, gdzie ponownie zawalczył w pojedynku o pas mistrza PLMMA, przegrywając z Denilsonem Nevesem podczas gali PLMMA 70. Następnie na PLMMA 72 zdobył pas mistrza, mierząc się z Draganem Pesićem i dwukrotnie go obronił pokonując Reinaldo Teixeira i Tymoteusza Świątka.

Kolejne sukcesy pozwoliły mu zawalczyć w kolejnych dwóch pojedynkach FEN. Wówczas Marian Ziółkowski zmierzył się z Mateuszem Rębeckim w walce o pas mistrzowski FEN w wadze lekkiej, przegrywając starcie w czwartej rundzie. Kolejny pojedynek okazał się znacznie lepszy. Wówczas Ziółkowski zawalczyl z Patrykiem Nowakiem, którego nokautował potężnym ciosem pięścią w czwartej minucie pierwszej rundy.

Czytaj również:  Paweł Tyburski - popularny freak fighter!

Po tym pojedynku Marian Ziółkowski zdecydował się przejść do federacji KSW, z którą jest związany do chwili obecnej.

Debiutancka walka w nowej federacji odbyła się 9 czerwca 2018 roku. Podczas 44 gali KSV: The Game, Ziółkowski zmierzył się z Kleberem Koike Erbstem, z którym przegrał starcie przez poddanie. Choć debiut w KSW nie należał do udanych, to Ziółkowski szybko odbił się od dna i pokazał prawdziwą klasę, zdobywając pas mistrzowski w wadze lekkiej, który pozostaje w jego rękach do dzisiaj.

Już 3 czerwca 2023 roku Marian Ziółkowski będzie po raz piąty bronił swojego tytułu, w starciu z Salahdinem Parnassem.