Krzysztof Głowacki – zaczyna teraz w KSW!

Krzysztof Głowacki

Krzysztof Głowacki urodził się 31 lipca 1986 roku w Wałczu. To  polski bokser, który może poszczycić się naprawdę wieloma dobrym walkami oraz pewnymi sukcesami. Głowacki jest dwukrotnym mistrz świata World Boxing Organization w wadze junior ciężkiej (do 200 funtów). To również były młodzieżowy mistrz Polski oraz medalista mistrzostw Polski seniorów w kategorii super ciężkiej. 2023 rok przynosi jednak pewne zmiany w jego życiu, ponieważ postanowił spróbować swoich sił w mieszanych sztukach walki. Jak mu pójdzie? Tego dowiemy się już niedługo!

Krzysztof Głowacki – kariera w boksie

Początkowo Głowacki próbował swoich sił w amatorskich walkach bokserskich. Szło mu na tyle dobrze, że w amatorskim ringu stoczył sto dwadzieścia pięć walk, z czego sto dwie wygrał. Tylko dwadzieścia razy przegrał, a trzy razu zremisował. W latach 2003, 2004 i 2005 udało mu się zdobyć złoty medal w młodzieżowych mistrzostwach Polski seniorów w kategorii super ciężkiej. W 2006 roku na tych samych zawodach wywalczył brązowy medal. W latach 2006–2008 miał też okazję być zawodnikiem kadry olimpijskiej. Na zawodowym ringu zadebiutował 3 października 2008 roku  w podwarszawskiej Zielonce. Wówczas jego przeciwnikiem był Mariusz Radziszewski, którego udało mu się pokonać na punkty po sześciu rundach. Kolejnych pięć walk Głowacki zakończył po swojej myśli i choć miał bardzo dobrych przeciwników, to każdego z nich pokonał. Jedną z ważniejszych walk odbył 20 września 2009 roku, ponieważ to wtedy zdobył wakujący pas International BBU, pokonując po sześciu rundach Łukasza Rusiewicza. Następne występy Głowackiego oglądała się bardzo dobrze, zwłaszcza że wszystkie kończył zwycięstwem. 18 sierpnia 2011 roku przyszło mu stoczył drugą z ważniejszych walk w swojej zawodowej karierze, ponieważ tym razem wywalczył wakujący pas Międzynarodowego Mistrza Polski pokonując Romana Kracikiego przez nokaut techniczny w dziewiątej rundzie.

Czytaj również:  Balboa z GROMDA - wszystko na temat zawodnika!

Niektórzy pewnie nie będą zaskoczeni jeśli powiemy, że kolejne walki, w jakich pojawiał się Głowacki, kończyły się jego zwycięstwem. Było ich w sumie aż trzynaście i stoczył je na przestrzeni lat 2011-2016. Przez te lata obronił pas międzynarodowego mistrza Polski w wadze junior ciężkiej i zdobył wakujący pas mistrza WBO Inter-Continental w wadze junior ciężkiej, który także obronił jeszcze trzy razy. W 2015 roku doszedł mu jeszcze pas mistrza WBO European w wadze junior ciężkiej, czy pas mistrza WBO w wadze junior ciężkiej, który obronił w 2016 roku. Pierwsza porażka w zawodowych walkach bokserskich przyszła 17 września 2016 roku. Wówczas nie dość, że przegrał z Ołeksandr em Usykiem, to jeszcze stracił pas mistrza WBO w wadze junior ciężkiej. Na koncie Głowackiego pojawiły się jeszcze trzy porażki – w starciu z Mairisem Briedisem, Lawrencem Okolie oraz Richardem Riakporhem. Po tej ostatniej przegranej Polak postanowił zawiesić rękawice i spróbować swoich sił w czymś zupełnie nowym… 

Krzysztof Głowacki – kariera MMA

26 kwietnia 2023 roku Konfrontacja Sztuk Walki ogłosiła, że podpisała z Głowackim kontrakt na walki w formule mieszanych sztuk walki (pot. MMA). Jego debiut dla tej organizacji odbędzie się 3 czerwca 2023 roku podczas gali XTB KSW 83: Colosseum 2 na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. Jego przeciwnikiem będzie Patryk Tołkaczewski.

Krzysztof Głowacki – osiągnięcia

Kariera Krzysztofa Głowackiego robi wrażenie, ponieważ praktycznie wszystkie walki bokserskie udało mu się wygrać. Tak fantastyczny wynik nie mógł obejść się bez pewnych sukcesów na jego koncie. Pierwszy pojawił się już we wrześniu 2009 roku, ponieważ to właśnie wtedy zdobył wakujący pas mistrzowski BBU International w wadze junior ciężkiej. Kolejne sukces odnotował zaledwie dwa lata później, a więc w sierpniu 2011 roki i tym razem zdobył wakujący pas międzynarodowego mistrza Polski w wadze junior ciężkiej.  W sierpniu 2012 przystąpił do walki o obronę pasa międzynarodowego mistrza Polski w wadze junior ciężkiej. Walkę zwyciężył, co oczywiście poskutkowało zdobyciem wakującego pasa mistrza WBO Inter-Continental w wadze junior ciężkiej. W kolejnych latach stawach jeszcze trzy razy do obrony pasa mistrza WBO Inter-Continental w wadze junior ciężkiej i za każdym razem udało mu się utrzymać tytuł. W styczniu 2015 roku mogliśmy podziwiać kolejny jego sukces i tym razem zdobył pas mistrza WBO European w wadze junior ciężkiej, zaś w sierpniu tego samego roku wywalczył pas mistrza WBO w wadze junior ciężkiej, który w kwietniu 2016 roku również obronił. Następne sukcesy na koncie Głowackiego pojawiły się już w listopadzie 2018 roku, ponieważ wtedy udało mu się zdobyć tymczasowy pas mistrza WBO w wadze junior ciężkiej podczas Ćwierćfinału turnieju World Boxing Super Series w wadze junior ciężkiej.

Czytaj również:  Czy Krzysztof rutkowski mma zawalczy kiedyś w MMA?

Bilans walk zawodowych

Krzysztof Głowacki odbył aż trzydzieści sześć walk zawodowych w boksie. Trzydzieści dwa razy odnotował zwycięstwo, z czego dwadzieścia starć wygrał przez nokaut. Na swoim koncie ma zaledwie cztery porażki, więc trzeba przyznać, że to fenomenalny wynik na tyle starć z rywalami. Jeśli chodzi walki zawodowe MMA, to wciąż czeka na debiut, który przypomnijmy, że będzie miał już 3 czerwca 2023 roku.

Pseudonim: Sowa, Główka, Głowa

Data i miejsce urodzenia: 31 lipca 1986 rok, Wałcz

Obywatelstwo: Polska

Wzrost: 183 cm

Masa ciała:

Styl walki: leworęczny

Debiut: 2008 rok – boks, 2023 rok – mieszane sztuki walki

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: junior ciężka