Marcin Wrzosek – wszystko na temat zawodnika!

Marcin Wrzosek urodził się w Bydgoszczy i obecnie ma 35 lat. Znany jest przede wszystkim z walk w MMA w wadze piórkowej, a także lekkiej. Walczył dla kilku organizacji, między innymi dla PLMMA, KSW, FEN, czy też Cage Warriors. Był mistrzem KSW w wadze piórkowej w latach 2016-2017. Poza walkami w galach KSW można go kojarzyć również z gal Fame MMA. Jak wyglądała kariera tego zawodnika?

Marcin Wrzosek – Początki kariery

Swój początek Marcin Wrzosek miał w 2011 roku, kiedy to wziął udział w gali “STC Bydgoszcz kontra Toruń”. Tam oczywiście swoją walkę wygrał, a jego rywalem był wówczas Damian Domachowski. Wrzosek wygrał przez nokaut w 2 rundzie.

Niemal 2 lata musiał czekać na swoją pierwszą porażkę, ale do tej doszło poza granicami kraju. Wówczas poległ na gali Fight UK 8. Jego pogromcą był Brytyjczyk Nada Narimani. Walczył także w federacji FEN, gdzie w swoim debiucie wygrał z Robertem Krajewskim poprzez nokaut w 2 rundzie.

Marcin Wrzosek – Kariera w KSW

W 2016 roku Marcin Wrzosek został zakontraktowany przez organizację KSW. Jego pierwsza walka z Filipem Wolańskim okazała się zwycięska, dzięki czemu zyskał możliwość walki o tytuł mistrzowski. Pod koniec roku na gali KSW 37: Circus of Pain pokonał aktualnego mistrza Artura Sowińskiego przez nokaut po konsultacji lekarza. Został zatem nowym mistrzem. Pół roku później tytuł jednak stracił na rzecz Brazylijczyka, który reprezentował Japonię, a więc Kleberem Koike Erbstem. Sędziowie jednoznacznie punktowali przeciwko Polakowi. Nie dostał już więcej szans na walkę o tytuł, a jego ostatnia walka w KSW to pojedynek z Borysem Mańkowskim podczas gali KSW 53: Reborn w Warszawie. Przegrał tę walkę jednogłośną decyzją sędziów.

Przed walką z Mańkowskim zawalczył jeszcze z Normanem Parke o uzyskanie tymczasowego pasa mistrzowskiego KSW w wadze lekkiej, jednak ten pojedynek z reprezentantem Irlandii Północnej przegrał po nie jednogłośnej decyzji sędziów. Było blisko, aczkolwiek nie udało się.

Czytaj również:  Opis zawodnika: Dagmara Szewczyk w MMA

Marcin Wrzosek w MMA odbył 21 walk, z których udało mu się wygrać 14. 7 razy przeciwnicy okazywali się od niego lepsi.

Kariera w Fame MMA

Od ostatniej walki w MMA do następnej w innej federacji minął nieco ponad rok. Marcin Wrzosek w listopadzie 2021 roku zdołał zadebiutować w Fame MMA. Jego przeciwnikiem był Kasjusz Życiński. Walka odbyła się na zasadach boksu do 87 kg. Popularny “Don Kasjo” okazał się tutaj lepszy wygrywając poprzez jednogłośną decyzję sędziów.

To nie koniec emocji związanych z walkami Marcina Wrzoska w Fame MMA, ponieważ kolejna gala, w której wziął udział odbyła się 27 sierpnia 2022 roku. Wówczas jego przeciwnikiem był Mariusz Golling, który debiutował dla organizacji. Walka w ringu bokserskim trwała pełen dystans, a na sam koniec ręce w górę wzniósł Wrzosek, który wygrał poprzez jednoznaczną decyzję sędziów.

Walki w innym stylu

Warto odnotować, że Marcin Wrzosek brał jeszcze udział między innymi w walce na gołe pięści. Było to 29 kwietnia 2022 roku podczas gali Wotore 5: Krwawy Spektakl w Gdańsku. Wówczas jego przeciwnikiem był zawodnik z Czarnogóry Vaso Bakocević. To Polak zwyciężył w parterze ciosami łokciem. Walka trwała bardzo krótko, ponieważ raptem 46 sekund.

Poza tym Marcin Wrzosek walczył jeszcze w kick boxingu podczas gali Prime 2: Kosmos. Wówczas jego przeciwnikiem był Piotr Kałuski i tak samo były zawodnik KSW wyszedł z tego starcia zwycięsko, ponieważ jego przeciwnik w pewnym momencie nie był w stanie już kontynuować walki. Ta trwała niespełna 6 minut.

Koszmarna kontuzja

Warto zakończyć od najnowszych faktów, a więc jego walk na Fame MMA. Podczas ostatniej gali jego przeciwnikiem był Piotr Szeliga. Oczywiście faworytem był ten o wiele bardziej doświadczony, a więc Wrzosek, aczkolwiek doszło tutaj do bardzo dużej sensacji, a więc zwycięstwa Szeligi. Ktoś może czuć się zaskoczony i jest w tym dużo racji, chociaż nie było to zwycięstwo po czystej walce, ale po odniesionej kontuzji przez Marcina Wrzoska.

Czytaj również:  Josef Bratan – wszystko na temat zawodnika

Początek walki był dosyć spokojny, obaj panowie starali się wyczuć rywala. Popularny “Szeli” postanowił zaatakować rywala kopnięciem. Było ono widocznie na tyle mocne, że ścięło Wrzoska z nóg, a ten zaliczył na tyle niefortunny upadek, że upadł na rękę, a ta pękła w łokciu. Momentalnie sędzia zakończył walkę. Widok był okropny.  Popularny “Polish Zombie” aktualnie zatem leczy kontuzję, aczkolwiek wydaje się, że jeszcze wróci do klatki podczas gali Fame MMA i pokaże jeszcze, na co go stać.

Największe osiągnięcia

Poza wspomnianymi wynikami Marcin Wrzosek może pochwalić się jeszcze kilkoma innymi. To między innymi 3 medale podczas Mistrzostw Polski amatorów w mieszanych sztukach walki. 2 brązowe w 2010 roku, a także 1 srebrny w tym samym roku. Poza tym posiada on brązowy pas w brazylijskim ju-jitsu, który otrzymał w 2019 roku.

Poza tym należy dodać, że prowadzi on program “Klatka po klatce”, który można było śledzić na portalu Wirtualna Polska. W pewnym momencie występował w telewizji w reality show “tylko jeden”, aby pomóc zawodnikom przygotować się do swoich walk w MMA. Aktualnie posiada narzeczoną Violettę Kamińską, która jest dyrektorem klubów Xtreme Fitness.