KSW 81: Bartosiński vs. Szczepaniak – zapowiedź gali i karta walk

Kwietniowa gala Konfrontacji Sztuk Walki przyniesie nam walkę o pas mistrzowski kat. półśredniej pomiędzy Adrianem Bartosińskim i Arturem Szczepaniakiem. To jeden z tych zawodników obejmie schedę po Roberto Soldiciu, który w sierpniu 2022 roku postanowił odejść z KSW do organizacji One Championship. Gala XTB KSW 81 zaoferuje nam także starcie dwóch niezwykle utytułowanych kickboxerów – Tomasza Sarary i Errola Zimmermana.

Najważniejsze informacje o gali XTB KSW 81: Bartosiński vs Szczepaniak

Gala KSW 81: Bartosiński vs. Szczepaniak przeniesie długo wyczekiwaną walkę, która sprawi, że kategoria półśrednia w KSW ponownie będzie miała swojego króla. Tron pozostawiony przez Roberto Soldicia przejmie Adrian Bartosiński lub Artur Szczepaniak. To obecnie dwóch najwyżej notowanych zawodników kategorii półśredniej w organizacji KSW. Gala KSW 81 odbędzie się w Arenie Lodowej Tomaszów Mazowiecki. Będzie to pierwsza gala największej polskiej organizacji w tym mieście. Ważnym elementem kwietniowego eventu będzie pojedynek dwóch znakomitych kickboxerów – Tomasza Sarary i Errola Zimmermana. Panowie zmierzą się ze sobą w formule MMA.

Pełna karta walk na galę KSW 81

W karcie walk na galę KSW 81 znalazło się w sumie 10 pojedynków, w tym dwie walki kobiet. Główną atrakcją nadchodzącej gali będzie starcie o wakujący pas mistrza kategorii lekkiej pomiędzy Adrianem Bartosińskim oraz Arturem Szczepaniakiem. Organizatorzy zadbali jednak, aby nie było to jedyne emocjonujące zestawienie nadchodzącego eventu. Pełna karta walk na galę XTB KSW 81 prezentuje się następująco:

  • Adrian Bartosiński vs. Artur Szczepaniak (walka wieczoru o pas mistrzowski kat. półśredniej),
  • Tomasz Sarara vs. Errol Zimmerman
  • Igor Michaliszyn vs. Krystian Bielski
  • Werlleson Martins vs. Patryk Surdyn
  • Karolina Owczarz vs. Adrianna Kreft
  • Marcin Krakowiak vs. Henry Fadipe
  • Kamil Gawryjołek vs. Olegs Jemeljanovs
  • Sofiia Bagishvili vs. Maria Silva
  • Filip Stawowy vs. Marek Samociuk
  • Josef Štummer vs. Jonatan Kujawa
Czytaj również:  Zapowiedź PRIME MMA 4 – karta walk i analizy

Analiza i zapowiedź walki Bartosiński vs. Szczepaniak

W sierpniu 2022 roku z organizacji KSW postanowił odejść Roberto Soldić, mistrz kategorii półśredniej. Długo przyszło nam czekać na wyłonienie pretendentów, którzy otrzymają szansę przejęcia wakującego pasa. O tytuł mistrzowski zmierzą się Adrian Bartosiński oraz Artur Szczepaniak. Bartosiński wciąż jest niepokonany w zawodowej karierze. W organizacji KSW pokonał kolejno: Lionela Padillę, Michała Michalskiego, Andrzeja Grzebyka i Krystiana Kaszubowskiego. Bilans 13-0 może robić wrażenie. Jego rywal, Artur Szczepaniak, na ten moment ma na koncie jedną porażkę. Na KSW stoczył dwie walki pokonując Jivko Stoimenova oraz Briana Hooia.

Obaj zawodnicy są przedstawicielami młodszego pokolenia, które miało okazję dojrzewać w okresie, gdy gala KSW stawiała swoje pierwsze kroki. Szczepaniak ma 26 lat, a Bartosiak jest o rok starszy. Obaj panowie dysponują bardzo zbliżonymi warunkami fizycznymi i obaj potrafią wygrywać przed czasem. Tutaj imponuje zwłaszcza Bartosiński, który 10 walk kończył przez KO/TKO i 1 przez poddanie. Spoglądając jednak na rekord obu zawodników ciężko nie odnieść wrażenia, że to Bartosiński miał do pokonania trudniejszych rywali, aby znaleźć się w tym miejscu. I to właśnie „Bartos” jest zdecydowanym faworytem do zdobycia pasa KSW w kategorii półśredniej.

Analiza i zapowiedź walki Sarara vs. Zimmerman

Gala KSW 81 przyniesie nam również bardzo ciekawy pojedynek dwóch niezwykle doświadczonych i utytułowanych kickboxerów. Obaj stawiają jednak pierwsze kroki w formule MMA. Sarara pokonał Filipa Bradaricia i przegrał z Arkadiuszem Wrzoskiem. Zimmerman w 2008 roku przegrał natomiast z Ikuhisą Minową. Od tego czasu nie występował w MMA. Pojawił się na hali KSW 71 i zdecydowanie pokonał Marcina Różalskiego, ale walka toczyła się w formule K-1 w małych rękawicach. Sarara ma zatem większe doświadczenie w oktagonie i to on będzie faworytem tego pojedynku.

KSW 81

Analiza i zapowiedź walki Owczarz vs. Kreft

Na gali KSW 81 stoczone będą dwie walki kobiet. W jednej z nich Karolina Owczarz podejmie Adriannę Kraft. Owczarz na ten moment legitymuje się rekordem 5-2. Ostatnią walkę na KSW 73 zwyciężyła przeciwko Natalii Baczyńskiej-Krawiec. Adrianna Kreft ma za sobą do tej pory cztery walki i wszystkie wygrane. Na gali KSW 75 Kreft pokonała Petrę Částkovą. Warto jednak zauważyć, że Owczarz przeszła do formuły MMA po dłuższej przygodzie w boksie, podczas gdy Kreft od początku rozwijała się w MMA. Choć faworytką bukmacherów jest Owczarz, to jednak nie brakuje opinii, że to Adrianna Kreft ma większe szanse w tym zestawieniu.

Czytaj również:  Leon Edwards nie chce walki z Colbym Covingtonem!

Gdzie będzie można oglądać galę KSW 81 na żywo?

Galę KSW 81: Bartosiński vs. Szczepaniak będzie można oglądać na żywo po wykupieniu dostępu do platformy Viaplay, która od grudnia 2021 roku posiada na wyłączność prawa do transmitowania gal organizowanych przez Konfrontacje Sztuk Walki. Zagraniczni widzowie będą mogli oglądać pojedynki po wykupieniu PPV na platformie KSW TV. Gala odbędzie się 22 kwietnia w Tomaszowie Mazowieckim, a jej początek zaplanowano na godzinę 19:00.