Zapowiedź PRIME MMA 4 – karta walk i analizy

Czwarta odsłona gali Prime MMA 4, pod nazwą „Królestwo” odbędzie się już w listopadzie. Walką wieczoru będzie pojedynek Kasjusza Życińskiego, popularnego „Don Kasjo”, z Pawłem Mikołajuwem lepiej znanym jako „Popek”. Na gali po raz kolejny wystąpi znany i lubiany Norman Parke z przeszłością w profesjonalnych federacjach MMA, w tym KSW i UFC. Poniższa zapowiedź Prime MMA 4 zawiera pełną kartę walk oraz analizy najciekawszych pojedynków.

Najważniejsze informacje o gali PRIME MMA 4

Gala Prime MMA Show 4: Królestwo odbędzie się 26 listopada w Szczecinie. Organizatorzy przygotowali 10 pojedynków, z czego kilka zapowiada się naprawdę emocjonująco także od strony sportowej. Pod tym względem bardzo dobrze wypada zestawienie Normana Parke’a z Adamem Oknińskim. Z drugiej strony nie zabraknie także „dymów”, jak chociażby w pojedynku Soroko i Stiflera. Najważniejszym starciem tego wieczoru będzie bokserska walka pomiędzy Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim oraz Paweł „Popkiem” Mikołajuwem.

Pełna karta walk na PRIME MMA 4

Na gali PRIME SHOW MMA 4 odbędzie się w sumie 10 pojedynków. Jak na galę freak fight, kilka zestawień zapowiada się naprawdę ciekawie od strony sportowej. Tak prezentuje się aktualna karta walk na wydarzenie Prime MMA 4:

 • Kasjusz „Don Kasjo” Życiński vs. Paweł „Popek Monster” Mikołajuw (walka wieczoru)
 • Kamila „Zusje” Smogulecka vs. Monika „Esmeralda” Godlewska (co-main event)
 • Michał „Bagietka” Gorzelańczyk vs. Łukasz „Kamerzysta” Wawrzyniak (co-main event)
 • Adam Okniński vs. Norman „Stormin” Parke
 • Adam Soroko vs. Damian „Stifler” Zduńczyk
 • Anna „Anna IFBB PRO” Andrzejewska vs. Ewa „Tygrysica” Piątkowska
 • Patryk „Robalini” Śliwa vs. Tomasz Olejnik
 • Aleksandr „Sasha” Muzheiko vs. Adrian Cios
 • Konrad „Skolim” Skolimowski vs. Emilian „Księciunio” Bayer
 • Piotr Kałuski vs. Rafał „Sportowy Świr” Gawron

Karta na Prime MMA 4 jest zatem wyjątkowo różnorodna i dostosowana do potrzeb różnych odbiorców. Mamy tu zestawienia typowo sportowe, jak i zestawienia pod „dymy”.

Analiza i typy na walkę Don Kasjo vs. Popek

Walka wieczoru odbędzie się w formule bokserskiej, trzy rundy po trzy minuty. Don Kasjo to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i kontrowersyjnych postaci w świecie polskich freak fightów. Warto jednak zauważyć, że Kasjo nie jest klasycznym freakiem. Ma on bogate doświadczenie w boksie amatorskim, które widać na pierwszy rzut oka w jego starciach. W pojedynku bokserskim pokonał chociażby Marcina Wrzoska, doświadczonego zawodnika MMA. Jedyna porażka Życińskiego miała miejsce z Normanem Parkiem. Popek wraca do oktagonu po poważnej kontuzji ręki odniesionej w przegranej walce z Parkiem. Na ostatnich siedem walk Popek aż pięciokrotnie przegrywał. Na Prime MMA 4 murowanym faworytem walki wieczoru będzie zatem Kasjusz Życiński.

Analiza i typy na walkę Zusje vs. Esmeralda

Dziwić może fakt, że walka Zusje i Esmeraldy została wybrana na drugi co-main event gali PRIME MMA 4. W oktagonie zmierzą się bowiem dwie zawodniczki o ujemnym rekordzie. Godlewska przegrała dwie pierwsze walki z Martą Linkiewicz i Eweliną Kubiak. Zuzje na pięć walk wygrała dwie – z Dagmarą Szewczyk i Martą Rente. Przegrywała z Martą Linkiewicz, Kamila Wybrańczyk oraz Anielą Bogusz. Pojedynek Zusje i Esmeraldy odbędzie się w formule MMA, 3 rundy po 3 minuty. Większość typerów przewiduje tu gładkie zwycięstwo Smoguleckiej przed czasem.

Analizy i typy na walkę Bagietka vs. Kamerzysta

Kamerzysta rozpoczął przygodę z MMA od dwóch wygranych. W debiutanckiej walce pokonał Marka Kruszela, natomiast na Prime MMA 3 wygrał przeciwko Jakubowi Lasikowi. Biorąc pod uwagę, jak kontrowersyjną postacią jest Wawrzyniak, wielu fanów życzy mu pierwszej porażki. Wiele wskazuje na to, że Bagietka będzie dla niego najtrudniejszym jak dotąd rywalem. Gorzelańczyk wygrał już dwie walki – z Janem Pateckim i Patrykiem Śliwą, obie przez poddanie poprzez duszenie zza pleców. Faworytem tego starcia będzie Wawrzyniak, ale z całą pewnością Bagietka może sprawić tu niespodziankę.

Czytaj również:  Babilon MMA 31 - podsumowanie gali!

Analiza i typy na walkę Okniński vs. Parke

Norman Parke to bardzo doświadczony zawodnik MMA z rekordem 30-7-1. W przeszłości walczył dla KSW i UFC. Chociaż ostatnio zapowiadał powrót do profesjonalnego sportu, przyjął propozycję walki na Prime MMA 4. Jego rywalem będzie Adam Okniński, czyli syn kontrowersyjnego trenera MMA, Mirosława Oknińskiego. Okniński junior na ten moment legitymuje się rekordem 4-2. Ostatnia walkę stoczył w formule bokserskiej i przegrał przeciwko Krzysztofowi Pietraszkowi w październiku 2015 roku. Teraz spróbuje swoich sił w świecie freak fight. Z pewnością nie będzie to łatwy początek. Parke jest murowanym faworytem tego pojedynku.

Gdzie oglądać PRIME MMA 4: Królestwo?

Gala Prime MMA 4 odbędzie się już 26 listopada w Szczecinie. Gala będzie dostępna w systemie PPV, a będzie ją można oglądać na platformie: primemma.tv, a także na platformach Polsat Box, Polsat Box Go oraz WP Pilot po wykupieniu dostępu. Dostęp do gali będzie można wykupić od 34,99 zł. Początek gali Prime MMA 4 zaplanowano na godzinę 20:00.


Pod koniec 2022 roku, a konkretnie 26 listopada hala Netto w Szczecinie zdecydowanie eksploduje. Ma to związek z galą Prime Show MMA 4: Królestwo, które w tym czasie odbędzie się na północnym zachodzie Polski. Organizatorzy w tym celu przewidzieli bardzo dużą ilość atrakcji w postaci walk znanych postaci. Nie ma wątpliwości, że poprzednie gale tego typu przyniosły duży rozgłos i popularność, stąd też zainteresowanie zdecydowanie nie ustaje, co nie może dziwić. W tym artykule przedstawiamy i analizujemy Prime MMA karta walk.

Walka wieczoru

Nie ma wątpliwości, że nazwiska, które pojawią się na tej gali muszą robić wrażenie na kibicach. Wiedząc, kto powalczy z kim zainteresowanie stale wzrasta, zaś chętnych na pojawienie się tego wieczoru w Netto Arena w Szczecinie jest bardzo dużo. Bilety bardzo szybko się rozchodzą chociaż ceny rozpoczynają się od 150 PLN. Sama transmisja dostępna jest także w pay per view, jej koszt to niecałe 35 PLN, a więc bardzo podobnie do tego, jak bywało do tej pory przy okazji tego typu wydarzeń.

Walką wieczoru będzie pojedynek na zasadzie bokserskiej pomiędzy Kasjuszem Życińskim znanym w środowisku jako “Don Kasjo” ze znanym raperem Pawłem Mikołajuwem, a więc po prostu “Popkiem”. Jak to w tej odmianie sztuk walki bywa niezwykle ważne jest doświadczenie i przeszłość, nawet jeśli była ona na poziomie amatorskim. To wszystko sprawia, że większe szanse w tym pojedynku daje się jednak “Don Kasjo”, który w przeszłości osiągał na tym poziomie pewne sukcesy. W boksie, niezależnie od kategorii bardzo ważna jest waga, a tutaj dużą przewagę będzie mieć Paweł Mikołajuw. Śledząc jednak zmagania bokserskie dało się zauważyć, że czasami ten mniejszy, ale bardziej sprawny może wygrać, jeśli tylko obierze dobrą taktykę, a jak wiadomo aktualnie w tym sporcie ten element jest niezwykle ważny.

Popek już raz podobną walkę odbył, aczkolwiek walczył z Normanem Parke podczas Fame MMA 13. Wówczas gabaryty obu zawodników były niemal identyczne jak w przypadku tego pojedynku w Szczecinie. Paweł Mikołajuw mając przeczucie, że nie jest w stanie wytrzymać kondycyjnie całej walki ruszył na swojego rywala z pełnym impetem od samego początku. Albo trafi albo nie. Czy tego samego możemy spodziewać się również w Netto Arenie? Przekonamy się.

Miał walczyć syn znanego trenera

Zaplanowanych walk na ten wieczór jest dosyć sporo, więc poza pokazem głównym będzie można jeszcze zawiesić oko na kilku ciekawych pojedynkach. Jednym z takich miał być pojedynek Normana Parke z synem Mirosława Oknińskiego, a więc Adamem. Wiadome jest jednak, że do tego pojedynku nie dojdzie, ponieważ Norman Parke wycofał się z walki twierdząc, że zapis w kontrakcie na temat kategorii wagowej mu nie odpowiada. Ten zawsze swoje pojedynki odbywał w wadze lekkiej, zaś jego przeciwnik walczy w kategorii półciężkiej. Jest to dosyć spora różnica na korzyść Adama Oknińskiego. Zapis w kontrakcie mówił o tym, że zawodnicy muszą na wagę wnieść maksymalnie 100 kg, natomiast dało się zauważyć, że rywal Parke ma o kilkanaście kilogramów więcej. Pomimo zapewnień, że do momentu gali uda mu się zbić wagę to Norman Parke wycofał się. Szkoda, bo zapowiadało się na bardzo ciekawy pojedynek.

Czytaj również:  Zapowiedź KSW 75 – karta walk i analizy najciekawszych pojedynków

Mistrzyni świata w boksie w MMA

Na Prime Show MMA 4: Królestwo zawalczą również panie i ten pojedynek może być jedną z ozdób tego gali. Na arenę wyjdzie bowiem Ewa Piątkowska, a więc była mistrzyni świata w boksie, która zadebiutuje na tego typu wydarzeniu. Jej przeciwniczką będzie Anna Andrzejewska, a więc postać o wiele mniej znana, bez sukcesów w sportach walki, aczkolwiek podczas gal udało jej się stoczyć już 2 pojedynki, z których pewnie wygrała 1 w swoim debiucie. Poza tym to zawodniczka dosyć utytułowana jeśli chodzi o boks, ponieważ zdobyła ona złoty medal podczas Mistrzostw Polski w 2018 roku, a więc może być to zawodniczka nieprzyjemna dla Ewy Piątkowskiej. Pomimo tego, że jest to zupełnie inna walka, w sporcie odmiennym od boksu, to na pewno zapowiada się niezwykle ciekawie.

Patrząc jednak na to, jak duże doświadczenie w zawodowym sporcie posiada Ewa Piątkowska, a także to, że od pewnego czasu ćwiczy MMA to wydaje się, że ona właśnie jest faworytką w tym pojedynku. Co ciekawe debiut tej byłej pięściarki miał być zaplanowany już dużo wcześniej podczas gali MMA VIP u Marcina Najmana, aczkolwiek na pewien czas przed jej rozpoczęciem nabawiła się kontuzji i musiała zrezygnować.

Stifler znokautuje Soroko?

Patrząc dalej na Prime MMA karta walk zauważyliśmy kolejny ciekawy pojedynek, w którym zmierzą się Damian “Stifler” Zduńczyk, a także Adam Soroko. Dla tego pierwszego będzie to ostatnia walka, ponieważ jak sam stwierdził nie ma już zbyt wiele do zaoferowania, a poza tym podda się on po gali operacji nosa. Chce zatem wypaść najlepiej, to znaczy według jego zapowiedzi po prostu znokautować swojego przeciwnika. Plan jest bardzo ambitny, aczkolwiek wiele osób twierdzi, że do takiego zdarzenia nie dojdzie, ponieważ Adam Soroko jest graczem bardzo twardym, którego ciężko znokautować, który ma za sobą wiele brutalnych walk w federacji The War, gdzie zawodnicy mieli walczyć ze sobą na gołe pięści. Skoro tam się nie dał, to pewnie i w tej walce niekoniecznie musi dojść do takiego scenariusza.

Patrząc na to, jak wyglądają kursy bukmacherskie na ten pojedynek to zdecydowanym faworytem jest Adam Soroko, który jak wspomnieliśmy ma za sobą bardzo ciekawą przeszłość. Wydaje się, że nie dojdzie tu do żadnej niespodzianki, a jednym rozwiązaniem tego pojedynku będzie nokaut i dosyć wczesne zakończenie walki. Popularny Stifler chyba nie będzie mógł zbyt miło wspominać swojego ostatniego pojedynku w karierze. Oczywiście jest to sport i nie można wyrokować wyniku tuż przed rozpoczęciem starcia, ale to jednak Adam Soroko ma o wiele większy potencjał i możliwości, aby w tym starciu okazać się zdecydowanie lepszym.

Bagietka vs Kamerzysta

Tutaj mamy do czynienia z dwoma bardzo barwnymi postaciami, które czynią jednak pewien postęp jeśli chodzi o swoje poczynania bokserskie. Warto powiedzieć, że ten pojedynek odbędzie się właśnie na takich zasadach, aczkolwiek w małych rękawicach. Podczas konferencji prasowej Michał Gorzelańczyk postanowił rozbawić tłumy prezentując efektowne kopnięcie z wyskoku. Zapewnił również dziennikarzy o tym, że względem poprzednich pojedynków jego umiejętności bokserskie znacząco wzrosły.

Faworytem pojedynku jest jednak Łukasz Wawrzyniak, który o swoich możliwościach już nie raz dał upust, ponieważ podczas gali Prime Show MMA 1 znokautował swojego rywala Marka Kruszela, znanego jako “Lord Kruszwil” w ciągu 11 sekund. Obaj panowie mieli za sobą wspólną przeszłość prezentując w Internecie nagrania z dużą dozą humoru. Zatem było to pojedynek dwóch kumpli. Kruszel padł po jednym z ciosów. Co ciekawe wówczas popularny “Kamerzysta” miał zmierzyć się jeszcze w jednej z walk. Przeciwnikiem wówczas miał być Ziemowit Kossakowski, a więc “Piast”. Ten jednak przegrał z Jasiem Kapelą i musiał zostać wyniesiony przez służby medyczne, stąd też do pojedynku wówczas nie doszło.

Czytaj również:  Opis gali FEN – wszystko na jej temat

Faworytem starcia jest tutaj Łukasz Wawrzyniak i to on powinien wygrać tę walkę. Ma po prostu większe umiejętności , co już zdołał potwierdzić, zaś jego rywal aż takiego obycia, doświadczenia i umiejętności nie posiada, chociaż jak sam stwierdził to się mocno poprawiło. Pomimo tego triumf “Bagietki” będzie w tym przypadku dosyć dużą niespodzianką, stąd też naszą propozycją po prostu triumf faworyta, a więc Łukasza Wawrzyniaka.

Starcie dwóch najgorszy freak fighterów?

Pojedynek pomiędzy Patrykiem “Robalinim” Śliwą, a Tomaszem Olejnikiem ma zaś wyłonić, który z nich jest najgorszym freak fighterem. Stawka pojedynku jest więc dosyć spora, ponieważ porażka jednego lub drugiego sprawi, że głośno będzie o nim w Internecie. I tak do tej pory panowie mają dużą popularność, głównie z tego powodu, jak nieudolni są w swoich walkach z dotychczasowymi przeciwnikami, aczkolwiek jeden z nich może odnieść pewien sukces i wygrać po raz pierwszy w swojej karierze.

Pomimo tego, że i tak jeden z nich będzie musiał przełknąć gorycz porażki to raczej nie oznacza to jego zakończenia kariery, wszak tego typu osoby zapraszane są na gale, ponieważ potrafią na swój sposób zrobić show, a to na pewno bardzo mocno doceniają organizatorzy.

Wydaje się, że więcej szans na zwycięstwo w tym starciu można dać Tomaszowi Olejnikowi, który ma pewien potencjał i w swoich walkach prezentował się lepiej niż “Robalini”, aczkolwiek jego problemem może być złe przygotowywanie się do walki, ponieważ nie jest on najlepszym zawodnikiem pod względem kondycji fizycznej, a także warunków do walki. Jeśli ten element poprawi wówczas może przenieść się na wyższy poziom. Na razie musi obronić swoją pozycję i nie przegrać, aby dołączyć do grona kilku zawodników, którzy jeszcze nigdy w historii trwania freak fight nie wygrali ani razu. Chociaż nie byłby sam to na pewno nie byłoby towarzystwo, na które liczy.

Inne walki w Netto Arenie

Organizatorzy zaplanowali jeszcze kilka innych starć, które niewątpliwie zapowiadają się bardzo ciekawie i kibice będą śledzić je z dużym zainteresowaniem. Jakie są jeszcze pojedynki w Prime MMA karta walk? Oto one:

 • Konrad “Skolim” Skolimowski vs Emilian “Księciunio” Bayer
 • Aleksandr Sasha Muzheiko vs Adrian Cios
 • Rafał “Sportowy Świr” Gawron vs Piotr “Ochroniarz” Kałuski
 • Kamila “Zusje” Astafieva vs Monika “Esmeralda” Godlewska

Oczywiście gala dostępna będzie poprzez pay per view, a będzie ona dostępna na takich kanałach jak Polsat Box, Polsat Box Go, WP Pilot czy primemma.tv. Opcji jest tutaj dosyć dużo. Sama cena to niecałe 35 PLN. Nie jest to zatem aż tak dużo biorąc pod uwagę, jak wielkie emocje może dostarczyć to widowisko. Początek rywalizacji zaplanowany jest oficjalnie na godzinę 20:00.

Z gali na galę widać, że poziom staje się regularnie coraz wyższy, zawodnicy, a także zawodniczki kładą duży nacisk na odpowiednie przygotowanie się do swojej walki, stąd też liczymy na to, że tak właśnie będzie tym razem. Liczymy na wielkie emocje, a także zaangażowanie ze strony wszystkich walczących.