KSW 8 karta walk i wyniki tej gali

Kolejna gala KSW 8 to coś nowego dla kibiców, czego jeszcze w historii KSW nie było. Sam turniej główny poprzedziły bowiem eliminacje dla 8 zawodników, z których zwycięzca miał mieć zapewniony udział na głównej gali na Torwarze. Eliminacje dały coś nowego, ponieważ zmieniono miejsce rozgrywania akcji. Jak wyglądały obie gale?

KSW 8 – Po raz pierwszy poza Warszawą

Eliminacje do turnieju głównego odbyły się 15 września 2007 w hali Orbita we Wrocławiu. Wydarzenie to zgromadziło na trybunach 1000 kibiców.

Do eliminacji przystąpiło 8 zawodników, każdy z nich był Polakiem. Wówczas byli to zawodnicy nieznani, którzy po raz pierwszy dostali swoją szansę na wywalczenie 1 miejsca w stawce pośród bardziej uznanych zawodników.

Cały turniej padł łupem dzisiaj dobrze znanego Jana Błachowicza, który na swojej drodze pokonał Sebastiana Olchawę, Pawła Gąsińskiego, a także Daniela Dowdę w finale.

Na gali były jeszcze 3 walki dodatkowe. Każda z nich kończyła się dosyć szybko:

  • Łukasz “Juras” Jurkowski pokonał Serba Tony Galicia w 1 rundzie zmuszając go do poddania
  • Mamed Chalidow pokonał Niemca Martina Zawadę zmuszając go do poddania w 1 rundzie
  • Krzysztof Kułak pokonał Holendra Everta Fyeeta w 1 rundzie przez techniczny nokaut

KSW 8 – Torwar wita

Główna gala odbyła się 10 listopada 2007 roku w Warszawie na Torwarze. Gala KSW 8 transmitowana ponownie przez Polsat Sport zgromadziła na trybunach 3500 kibiców, co było wyrównaniem rekordu z 2 czerwca.

Na starcie stanęło 8 zawodników, w tym 4 Polaków. Wśród nich był zwycięzca eliminacji, a więc Jan Błachowicz, debiutujący Karol Bedorf i Łukasz Woś, a także najbardziej doświadczony z Polaków Krzysztof Kułak. Poza Polakami było także 4 obcokrajowców. Stawkę uzupełnili Ormianin Iszchan Zakarjan, Holender Andre Fyeet, Rosjanin Aleksiej Olejnik, a także były mistrz KSW Francuz Francis Carmont.

Nie mogło zabraknąć walk dodatkowych. W gronie zawodników zaproszonych znaleźli się Piotr Bagiński, Łukasz Jurkowski, Mamed Chalidow, Niemiec Maik Stumbries, Francuz Moise Rimbon i Holender Dave Dalgliesh.

KSW 8

KSW 8 – Przebieg turnieju

Biorąc pod uwagę dotychczasowe doświadczenie i sukcesy to faworytem polskich kibiców musiał być Krzysztof Kułak i ten nie zawiódł w 1 walce turnieju, ponieważ pokonał Ormianina Iszchana Zakarjana zmuszając go do poddania po duszeniu zza pleców w 3 minucie 1 rundy.

Czytaj również:  GROMDA 11 - podsumowanie!

Później emocje wzrosły, ponieważ do ringu wyszedł zwycięzca eliminacji Jan Błachowicz, aczkolwiek on nie sprostał zadaniu i przegrał z Andre Fyeetem. Walka była krótka, trwała mniej niż 2 minuty. Holender założył Janowi kimurę i ten musiał się poddać.

Polacy nadal w turnieju walczyli ze zmiennym szczęściem. Najpierw swój pojedynek wygrał Karol Bedorf, który pokonał Francuza Francisa Carmonta jednogłośną decyzją sędziów, zaś później z turnieju odpadł Łukasz Woś. Jego przeciwnik, Rosjanin Aleksiej Olejnik, zmusił go do poddania w 4 minucie 1 rundy poprzez duszenie zza pleców.

Kułak nie zawiódł

W półfinałach znalazła się dwójka Polaków. Z o wiele lepszej strony zaprezentował się Krzysztof Kułak, który zdołał pokonać swojego holenderskiego rywala Andre Fyeeta. Walka trwała co prawda łącznie 11 z 15 zaplanowanych minut, ale Polak wyczekał na swój moment i zmusił rywala do poddania poprzez duszenie gilotynowe. Kułak zameldował się w finale i czekał na rywala.

W drugiej walce zmierzyli się Rosjanin Aleksiej Olejnik, a także Karol Bedorf. W tym pojedynku niestety nie było aż tak wiele emocji i pojedynek zakończył się szybko, bowiem po upływie połowy 5-minutowej rundy. Rosjanin zmusił Polaka do poddania po duszeniu trójkątnym.

Zwycięstwa Polaków w walkach dodatkowych

Zanim doszło do walki wieczoru i starcia finałowego to wcześniej odbyły się 2 z 3 zaplanowanych walk dodatkowych. Najpierw do ringu wyszli Mamed Chalidow, a także Holender Dave Dalgliesh. Czeczen z pochodzenia bardzo szybko załatwił sprawę, ponieważ wygrał swoją walkę już w 2 minucie zmuszając rywala do poddania. Później na scenę wyszli Łukasz Jurkowski, a także Francis Moise Rimbon. Jeden z ulubieńców trybun, popularny “Juras” wygrał walkę poprzez decyzję większości głosów.

Zaniim odbyła się ostatnia walka dodatkowa to kibice mieli okazję poznać nowego mistrza KSW. Aleksiej Olejnik kontra Krzysztof Kułak. Niestety dla Polaka ta walka nie była udana, ponieważ zakończyła się po upływie już 2 minut. Rosjanin wykorzystał błąd i zaczął dusić Kułaka, co zmusiło go do poddania. Zawodnik z zagranicy został mistrzem i otrzymał pas KSW.

Czytaj również:  KSW 6 karta walk i wyniki tej gali

Na osłodę kibicom pozostała do śledzenia walka z udziałem Piotra Bagińskiego, a także Niemca Maika Stumbriesa. Na szczęście w walkach o nic Polacy tego wieczoru zgodnie wygrywali. Po triumfach Chalidowa i Jurkowskiego nie mogło być inaczej i tutaj. Górą był Bagiński, chociaż jego pojedynek trwał pełen dystans i o werdykcie musieli zadecydować sędziowie, którzy jednak ostatecznie orzekli o wygranej zawodnika z naszego kraju.

Była to kolejna z gal, która przyniosła coś nowego, ponieważ po raz pierwszy odbywał się turniej eliminacyjny, którego stawką był udział w turnieju głównym. Wszyscy z zaciekawieniem wyczekiwali już kolejnego KSW.