KSW 74 – zapowiedź gali

Nadchodząca gala KSW przyniesie nam wiele emocji, w tym pojedynek o pas mistrzowski wagi ciężkiej. W jego obronie ponownie stanie Phil De Fries, który już sześciokrotnie z powodzeniem bronił swojej zdobyczy. KSW 74 to także kolejny pojedynek Damiana Janikowskiego. Dla hierarchii w wadze średniej niezwykle istotny będzie pojedynek Cezarego Kęsika i Tomasza Romanowskiego. W tym miejscu prezentujemy najważniejsze informacje o nadchodzącej gali KSW 74.

Podstawowe informacje o KSW 74

Gala KSW 74 odbędzie się 10 września w Ostrowie Wielkopolskim. Karta walk prezentuje się niezwykle imponująco, są w niej obecni m.in. Anita Bekus, Kacper Koziorzębski, Cezary Kęsik, Tomasz Romanowski, Michał Kita, Damian Janikowski oraz Phil De Fries. Anglik stanie do siódmej obrony pasa mistrzowskiego w wadze ciężkiej, a jego rywalem będzie Ricardo Prasel. Będzie to zresztą walka wieczoru na KSW 74. Gala przyniesie wiele ważnych rozstrzygnięć zwłaszcza w obrębie kategorii średniej. Od 1 sierpnia mamy tu wakat, jako iż Roberto Soldić zdecydował się podpisać kontrakt z One Championship. Wiele wskazuje na to, że być może na KSW 74 oglądać będziemy przyszłego mistrza.

Karta walk na KSW 74

Na KSW 74 przygotowano naprawdę elektryzującą kartę walk, w której nie brakuje zawodników prezentujących bardzo widowiskowy styl walki. Tak prezentuje się pełna karta walk KSW 74:

  • Phil De Fries vs. Ricardo Prasel (walka o pas mistrzowski w kategorii ciężkiej)
  • Damian Janikowski vs. Tom Breese
  • Darko Stošić vs. Michał Kita
  • Cezary Kęsik vs. Tomasz Romanowski
  • Werlleson Martins vs. Paweł Polityło
  • Kacper Koziorzębski vs. Emil Weber Meek
  • Anita Bekus vs. Sofiia Bagishvili
  • Wojciech Kazieczko vs. Eduard Demenko
  • Arkadiusz Mruk vs. Borys Dzikowski.

Poniżej prezentujemy analizy i typy bukmacherskie na trzy naszym zdaniem najciekawsze pojedynki, które odbędą się już na KSW 74.

Czytaj również:  Fame MMA 15 – najważniejsze informacje o karcie walk

Typy i analizy na walkę De Fries vs. Prasel

Phil De Fries zadebiutował na KSW 43 w kwietniu 2018 roku i od razu zdobył międzynarodowy pas mistrza KSW pokonując Michała Andryszaka. Następnie sześciokrotnie bronił zdobyczy pokonując: Karola Bedorfa, dwukrotnie Tomasza Narkuna, Luisa Henrique, Michała Kitę i Darko Stošicia. Jego rywalem będzie Ricardo Presel, który dołączył do KSW w marcu 2022 roku. Na start pokonał Michała Kitę, a dwa miesiące później rozprawił się z Danielem Omielańczukiem. Brazylijski zawodnik dysponuje doskonałymi warunkami fizycznymi, mierząc aż 201 cm. Jest zatem aż o 8 cm wyższy od De Friesa. Prasel ma na koncie 16 pojedynków, z czego 13 wygrał, w tym aż 9 przez poddania. De Fries słynie z tego, że lubi obalać i „przeleżeć” rywala, a jego walki nie zawsze są porywające. Teraz Anglik będzie musiał bardzo uważać, aby nie narazić się na jedną z technik kończących Brazylijczyka. Mimo wszystko to De Fries jest zdecydowanym faworytem tego pojedynku.

Red concrete background

Typy i analizy na walkę Kęsik vs. Romanowski

Wakatem w wadze średniej KSW bardzo zainteresowani są Cezary Kęsik oraz Tomasz Romanowski. Wiele wskazuje na to, że zwycięzca tego pojedynku będzie miał okazję stanąć do walki o pas mistrzowski. Cezary Kęsik musi jednak odzyskać swoją najlepszą dyspozycję. W ostatnim boju dość niespodziewanie przegrał z Pawłem Pawlakiem niejednogłośną decyzją sędziów. Romanowski w trzech ostatnich walkach wygrywał, a na KSW 72 w walce wieczoru efektownie pokonał Andrzeja Grzebyka. Pojedynek zapowiada się bardzo wyrównanie, aczkolwiek faworytem wydaje się Romanowski. Wielu ekspertów w przeszłości wróżyło mu zdobycie pasa w kategorii średniej. Pokonanie Kęsika może być bardzo dużym krokiem do zrealizowania tego celu.

Typy i analizy na walkę Janikowski vs. Breese

W kategorii średniej toczyć się będzie także pojedynek pomiędzy Damianem Janikowskim i Tomem Breesem. To kolejni kandydaci, którzy mogą w przyszłości zdobyć pas mistrzowski tej kategorii. Janikowski w ostatniej walce na KSW 68 pokonał Tomasza Jakubca zgarniając bonus za nokaut oraz najlepszą walkę. Rom Breese zadebiutuje natomiast w największej polskiej organizacji MMA. To zawodnik z dużym doświadczeniem, który w latach 2015 – 2021 toczył walki dla UFC. Ostatnio był zawodnikiem Levels Fight League i zdobył pas mistrzowski kategorii średniej w tej federacji. Zakontraktowanie tego zawodnika pokazuje, że włodarze KSW szukają godnego następcy dla Soldica, który zwakował pas. Anglik będzie faworytem w starciu z Janikowskim. Przemawia za nim zarówno doświadczenie, jak również warunki fizyczne.

Czytaj również:  Zapowiedź gali High League 4

Kiedy i gdzie oglądać galę KSW 74?

Organizacja KSW po raz pierwszy zawita w Ostrowie Wielkopolskim, a gala KSW 74 odbędzie się na Arenie Ostrów już 10 września. Główną atrakcją wieczoru będzie pojedynek o pas mistrzowski pomiędzy Philem De Friesem i Ricardo Praselem. Galę będzie można oglądać na żywo w platformie Via Play, jak również za pośrednictwem usługi Polsat Box i Polsat Box Go. Początek gali zaplanowano na godzinę 19:00. Kibice na Arenie Ostrów będą świadkami dziewięciu niezwykle emocjonujących walk, z czego bardzo ciekawie zapowiadają się pojedynki stanowiące o hierarchii w kategorii średniej.