Fame MMA 15 – najważniejsze informacje o karcie walk

Fame MMA 15 zbliża się wielkimi krokami. Karta walk już teraz generuje olbrzymie emocje, a gala nosi nazwę: „Zemsta”. Odnosi się to przede wszystkim do pojedynku Marty „Linkimaster” Linkiewicz i Anieli „Lil Masti” Bogusz, które zawalczą o trzy mistrzowskie pasy, w tym pas królowej freak fights wagi OPEN. O tytułową zemstę powalczy Linkiewicz, która przegrała pierwsze starcie. Jest to główna atrakcja karty walk na Fame MMA 15. Co warto wiedzieć o tej gali?

Jak prezentuje się karta walk na Fame MMA 15?

Na Fame MMA 15 odbędzie się 9 walk, ale MMA będzie tu jak na lekarstwo. Dominować będą po jedynki w formule kick-boxingu. Jedynie dwie walki będą się odbywać według klasycznych zasad MMA. Tak prezentuje się karta walk Fame MMA 15 wraz z uwzględnionymi formułami:

  • Marta „Linkimaster” Linkiewicz vs Aniela „Lil Masti” Bogusz (walka wieczoru w MMA o pas wagi koguciej, pas wagi open oraz pas królowej freak fights)
  • Marcin „Xayoo” Majkut vs Mikołaj „Konopskyy” Tylko (K-1 w małych rękawicach)
  • Mariusz „Sarius” Golling vs Marcin „Polish Zombie” Wrzosek (Boks w ringu)
  • Kacper „Crusher” Błoński vs Marcin Dubiel (walka w klatce rzymskiej)
  • Arkadiusz Tańcula vs Jacek Murański (walka w klatce rzymskiej. Tomasz „Szalony Reporter” Matysiak jest rezerwowym Tańculi)
  • Arkadiusz Tańcula vs Mateusz „Muran” Murański (MMA)
  • Franciszek „Franio” Rusiecki vs Jakub „Paraxamil” Frączek (K1)
  • Rafał „Takefun” Górniak vs Filip Zabielski (K1)
  • Radosław „Warjat Radek” Kapias i Patryk Woźniak vs Jamil Neffati i Jamel Neffati (2 vs. 2)

Fame MMA 15 zaoferuje nam zatem wiele ciekawych i widowiskowych walk w różnych formułach, w tym walkę dwóch na dwóch, a także dwa pojedynki w klatce rzymskiej. Bardzo ciekawie zapowiada się także bokserski pojedynek pomiędzy Wrzoskiem i Sariusem, który w końcu zadebiutuje w Fame MMA.

fame mma 15

Fame MMA 15: Zemsta – Linkimaster vs Lil Masti

Linkiewicz i Bogusz spotkały się po raz pierwszy w oktagonie w czerwcu 2019 roku przy okazji Fame MMA 4. Bogusz debiutowała w MMA, a Linkiewicz toczyła drugą walkę. Starcie zakończyło się bardzo szybko – już w pierwszej rundzie Lil Masti zasypała swoją rywalkę ciosami w parterze. Od tego czasu zmieniło się jednak bardzo dużo. Linkiewicz zanotowała imponujący progres, zyskała spore umiejętności i widać, że bardzo zależy jej na tym, aby być coraz to lepszą zawodniczką. Od czasu walki z Bogusz pokonała Kamilę Smogulecką, Martę Rentel, Kamilę Wybrańczyk i Karolinę Brzuszczyńską.

Czytaj również:  Zapowiedź High League 5

Bogusz wciąż jest niepokonana. Po walce z Linkiewicz pokonała Adriannę Śledź, Ewę Brodnicką oraz Kamilę Smogulecką. To ona posiada pas mistrzowski wagi OPEN i to ona jest uważana za najlepszą polską zawodniczkę w świecie freak fight. Linkiewicz powalczy o tytułową zemstę wnosząc do oktagonu pas wagi koguciej. W stawce walki będzie także pas Królowej freak fights wagi OPEN. Pomimo dużej przemiany Linkiewicz eksperci uważają, że to za mało, aby pokonać Bogusz, która ma przecież na koncie zwycięstwo w MMA z byłą mistrzynią świata w boksie. Ponadto Lil Masti ma lepsze warunki fizyczne i to ona będzie faworytką pojedynku o trzy pasy mistrzowskie. Z drugiej jednak strony, zwycięstwo Linkiewicz z całą pewnością byłoby piękną historią w świecie freak fights.

Typy na walkę Sarius vs Wrzosek

Wygląda na to, że Marcin Wrzosek po wyrzuceniu z KSW w konsekwencji przegranego starcia z Kasjuszem Życińskim na Fame MMA 12 zrezygnował z profesjonalnych gal i postanowił skupić się na freak fightach. Na gali Prime 2 wystąpił w walce K1 i pokonał Piotra Kałuskiego. Teraz na Fame MMA 15 zmierzy się z popularnym raperem, Sariusem. Sarius imponuje przede wszystkim warunkami fizycznymi, ale będzie to jego debiutancka walka, co w przypadku tak doświadczonego rywala, dodatkowo profesjonalnego zawodnika, może mieć kluczowe znacznie. Nie dziwi zatem fakt, że w pojedynku Sarius vs Wrzosek zdecydowanym faworytem jest Polish Zombie.

fame mma 15

Typy na walkę Xayoo vs Konopskyy

W co-main event gali Fame MMA 15 zmierzą się Mikołaj Tylko oraz Marcin Majkut. Majkut miał już okazję zadebiutować w Fame MMA łatwo i szybko pokonując Sergiusza „Nitro” Górskiego, który nie był jednak szczególnie wymagającym przeciwnikiem. Trudniejszym rywalem może być natomiast Mikołaj „Konopskyy” Tylko. To youtuber prowadzący kanał newsowy, który nie ma jeszcze doświadczenia w sportach walki. Dlatego też, także ten pojedynek ma zdecydowanego faworyta. Typerzy zgodnie obstawiają kolejne zwycięstwo Xayoo.

Czytaj również:  Amadeusz Ferrari o swoim potencjale w MMA!
fame mma 15

Kiedy i gdzie oglądać Fame MMA 15?

Fame MMA 15 odbędzie się 26 sierpnia w Atlas Arenie W Łodzi. Dzień wcześniej rozegrany odbędzie się ceremonia ważenia. Galę będzie można oglądać na oficjalnej platformie FameMMA.tv po wykupieniu dostępu, jak również za pośrednictwem usługi Polsat Box. Fame MMA 15 zapowiada się niezwykle emocjonująco. Organizatorzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania tworząc bardzo widowiskową kartę walk, w której nie brakuje głośnych zestawień. Tym razem nie będziemy jednak oglądać wielu walk MMA. Otrzymamy za to pojedynki K-1, pojedynek bokserski, dwie walki w klatce rzymskiej, a nawet pojedynek 2 na 2.