KSW 7 karta walk i wyniki gali

KSW 7 to kolejna gala po sukcesie Michała Materli podczas gali KSW 6 na kolejne emocje na Torwarze w Warszawie należało poczekać aż do 2 czerwca 2007 roku. 8 miesięcy rozbratu z największą wówczas galą MMA w naszym kraju to na pewno bardzo dużo, bowiem do tej pory takich przerw nie było, aczkolwiek samo wydarzenie, przebieg turnieju i każda z poszczególnych walk wynagrodziła tę przerwę. 8 mocnych zawodników, wielu kibiców zgromadzonych na trybunach i rekordowa liczba walk zaplanowanych na pojedynczy wieczór w KSW.

KSW 7 – Kolejny rekord

W porównaniu z poprzednią galą nie było wielkich zmian. Wciąż głównym sponsorem pozostawała stacja Polsat i wydarzenie transmitowano w kodowanej stacji Polsat Sport, dalej bardzo ważną postacią, która zapowiadała całość w studiu wraz z gośćmi był Mateusz Borek, a sędzią głównym wydarzenia był Robert Kostecki.

Podczas tego wydarzenia na Torwarze padł jednak rekord frekwencji, ponieważ tym razem wyprzedano aż 3500 biletów, a więc o 500 więcej niż miało to miejsce 8 miesięcy wcześniej. Wynikało to oczywiście z coraz większego zainteresowania i większej dostępności, ponieważ hala w Torwarze mogła pomieścić maksymalnie prawie 5000 kibiców, jednak na ten moment tyle miejsc było dostępnych.

KSW 7 – Uczestnicy turnieju

Do turnieju przystąpiło 8 zawodników, w tym aż 4 Polaków, a więc o 1 więcej niż miało to miejsce podczas debiutu gali na Torwarze. W tym gronie znaleźli się finaliści sprzed 8 miesięcy, a więc Krzysztof Kułak, a także obrońca tytułu, czyli Michał Materla, ale także Igor Kołacin i Robert Jocz, którzy prezentowali swoje umiejętności na poprzednich galach.

W gronie 8 zawodników znalazło się także 4 uczestników z zagranicy. Byli to Niemiec Martin Zawada, który poznał już całą otoczkę i walczył w październiku 2006 roku z “Jurasem”, Słowak Jan Antoska, Brazylijczyk Antonio Mendes, a także Litwin Mimgaudas Kutkaikis.

Nie zabrakło walk dodatkowych. Do tej pory maksymalna liczba wynosiła 2, ostatnie edycje dawały 1 taką walkę, zazwyczaj z udziałem Jurkowskiego, a tym razem organizatorzy zdecydowali się na aż 4 walki dodatkowe. W gronie zawodników zaproszonych znaleźli się Maciej Górski, Przemysław Saleta, Łukasz Jurkowski, Paweł Jóźwiak, Mamed Chalidow, Białorusin Martin Malchasjan, Ormianin Iszchan Zakarjan, a także Niemiec Aleksander Stefanović.

KSW 7

KSW 7 – Przebieg turnieju

Zanim rozpoczął się turniej doszło do 2 walk dodatkowych, w których wygrywali Polacy. Najpierw Maciej Górski pokonał Pawła Jóźwiaka przez jednogłośną decyzję sędziów, a później Mamed Chalidow okazał się lepszy od Alexandra Stefanovicia zamykając go w narożniku, ściągając do parteru i okładając ciosami. Walka zakończyła się po 3 minutach 1 rundy przez techniczny nokaut.

Czytaj również:  FAME MMA 2 karta walk i wyniki

Później już kibice mogli emocjonować się samym turniejem. Najpierw Krzysztof Kułak pokonał Mimdaugasa Kutkaikisa zmuszając go do poddania w 2 minucie 1 rundy poprzez duszenie zza pleców.

Później niestety odpadł jeden z Polaków, konkretnie Igor Kołacin, który okazał się słabszy od Niemca Martina Zawady. Do zakończenia walki doszło już w 14 sekundzie 2 rundy. Rywal Polaka wykorzystał błąd i zaczął dusić Kołacina zza pleców zmuszając do poddania.

W półfinale zameldował się także Brazylijczyk Antonio Mendes, który pokonał Roberta Jocza przez jednogłośną decyzję sędziów po walce na pełnym dystansie.

W najlepszej czwórce znalazł się także obrońca pasa mistrzowskiego KSW, czyli Michał Materla, który pokonał Słowaka Jana Antoskę na 23 sekundy przed końcem walki. Zmusił rywala do poddania po duszeniu gilotynowym.

Bez Polaków w finale

W półfinale znalazło się 2 Polaków. Najpierw do ringu wyszedł Krzysztof Kułak, który walczył z Martinem Zawadą. Ewidentnie Niemiec miał patent na Polaków, ponieważ wygrał swoją kolejną walkę z zawodnikiem z naszego kraju na gali KSW po jednogłośnej decyzji sędziów.

Później z rywalizacji odpadł także Michał Materla, który okazał się słabszy od Antonio Mendesa po nie jednogłośnej decyzji sędziów.

W finale znaleźli się zatem zawodnicy z Niemiec i Brazylii. Górą był ten drugi, który wygrał ze swoim przeciwnikiem po decyzji sędziów, warto dodać, że jednogłośnej. Był to pierwszy triumf zawodnika spoza Europy na gali KSW. To do niego należał w tym momencie pas i tytuł mistrzowski.

To nie koniec gali

Emocje opadły, ale karta walk zawierała jeszcze 2 dodatkowe pojedynki z udziałem Polaków. Najpierw do ringu wyszedł Łukasz “Juras” Jurkowski, który walczył z Iszchanem Zakarjanem z Armenii. Polak wygrał w 3 minucie 1 rundy po duszeniu trójkątnym, czym zmusił swojego rywala do poddania.

Galę zamknęła walka z udziałem Przemysława Salety, który na poprzednich galach był sędzią stolikowym i do niego należała decyzja o werdykcie walki, jeśli ta nie była wyjaśniona w czasie. Tym razem to on wyszedł do ringu i stoczył walkę z Martinem Malchasjanem. Białorusin był w tym starciu górą już w 3 minucie 1 rundy. Zmusił on Saletę do poddania po duszeniu zza pleców. Tym samym gala KSW 7 dobiegła końca.

Czytaj również:  KSW 75: Stasiak vs Ruchała – podsumowanie gali!

Chociaż zabrakło sukcesów Polaków, jeśli chodzi o same wyniki sportowe to i tak przyniosła sukces i kilka rekordów, przede wszystkim pod względem oglądalności na trybunach.