KSW 44 – karta walk i wyniki walk tej gali!

KSW 44

Gala KSW 44 odbyła się 9 czerwca 2018 roku. Wydarzenie to miało miejsce w Ergo Arenie w Sopocie przy udziale 11500 kibiców. Gala ta zatytułowana była jako The Game. Całość można było obejrzeć w systemie pay-per-view, a także na platformach KSW TV i Ipla TV. Zorganizowano łącznie 9 walk. Wszystkie odbyły się na zasadach MMA. Tym razem zabrakło starć o pas mistrzowski. Znów na gali nie pojawiły się walki z udziałem kobiet.

Walka w kategorii koguciej

Pierwszym pojedynkiem podczas gali w Sopocie była walka pomiędzy Dawidem Gralką i Sebastianem Przybyszem. Naprzeciw siebie stanęło dwóch dosyć niezbyt doświadczonych zawodników. W tej parze lepszy okazał się Przybysz, któremu udało się doprowadzić do zakończenia pojedynku już po upływie minuty i 40 sekund 1 rundy. Będąc w stójce wyprowadził skuteczny sierpowy, który sprawił, że jego rywal padł na deski i nie był w stanie kontynuować dalej walki. Tym samym Przybysz wygrał po raz 4 w swojej karierze.

Walka w kategorii piórkowej

Równie szybko do zakończenia walki doszło w starciu pomiędzy Łukaszem Rajewskim, a Chorwatem Leo Zuliciem. Starcie to trwało o 7 sekund dłużej niż premierowa walka tego wieczoru. Tym razem doszło do poddania. Autorem był Polak, który dźwignią na nogę, tak zwaną skrętówką sprawił, że Zulić musiał odklepać i poddać się.

Walka w kategorii półciężkiej

Pierwszą walką tego wieczoru z karty głównej był pojedynek pomiędzy Brazylijczykiem Wagnerem Prado i Irlandczykiem Chrisem Fieldsem. Tym razem kibice zgromadzeni w Sopocie mieli okazję emocjonować się pojedynkiem o kilka minut dłużej. Do jego zakończenia w tym przypadku doszło w trakcie trwania 2 rundy. Brazylijczyk kombinacją ciosów powalił swojego przeciwnika na matę. Była to dla niego już 14 wygrana w 17 zawodowej walce.

Walka w kategorii lekkiej

W walce limicie wagowym do 70.3 kg zmierzyli się Gracjan Szadziński, a także Irlandczyk Paul Redmond. Polakowi udało się zwyciężyć i tym samym odnieść swoją 8 wygraną w 10 zawodowej walce w MMA. Ta dobiegła końca po upływie nieco ponad minuty 2 rundy. Szadziński znokautował swojego przeciwnika po trafionym sierpowym. Po nim Irlandczyk padł na deski. Był odliczany, ale nie był w stanie podnieść się i kontynuować walki. Tym samym zaliczył 7 porażkę w swojej 21 walce w MMA.

Czytaj również:  FEN 6 karta walk i wyniki tej gali

Walka w kategorii piórkowej

W kolejnym pojedynku na gali KSW 44 zmierzyli się Filip Wolański, a także Brazylijczyk Daniel Torres. Starcie to było bardzo wyrównane i trwało pełen dystans. Sędziowie mieli problem z tym, by wyłonić zwycięzcę pojedynku, stąd też ich werdykt w tym przypadku nie był jednogłośny. Lepszy jednak okazał się Brazylijczyk. 2 z 3 sędziów punktowało na jego korzyść. Polak chociaż zaliczył 3 porażkę w swojej 14 walce, to pokazał się z naprawdę dobrej strony.

Walka w limicie do 68 kg

Ciekawie zapowiadał się pojedynek pomiędzy Marianem Ziółkowskim, a Japończykiem Kleberem Koike Erbst. Emocji jednak zabrakło, ponieważ walka ta zakończyła się jeszcze w czasie trwania 1 rundy. Japończyk zmusił Polaka do poddania po upływie 3 minut i 45 sekund. Kluczowa w tym przypadku okazała się dźwignia na staw łokciowy, a więc popularna balacha. Ziółkowski musiał odklepać. Tym samym poniósł swoją 7 porażkę w 27 walce jako zawodnik MMA.

Walka w kategorii ciężkiej

Po raz kolejny w KSW swoje umiejętności miał okazję zaprezentować Tomasz Oświecimski. Polak po efektownej wygranej z Pawłem Mikołajuwem tym razem okazał się gorszy od debiutującego w MMA Bośniaka Ergo Juna. Zawodnik z Bałkanów doprowadził do zakończenia pojedynku już po upływie 2 minut i 20 sekund nokautując Oświecimskiego prawym sierpowym.

Walka w limicie do 90 kg

Co-main event gali w Sopocie to walka Michała Materli z Niemcem Davidem Zawadą. Koniec pojedynku nastąpił na 2 minuty przed zakończeniem 2 rundy. Polak udaną kombinacją ciosów powalił swojego przeciwnika na matę odnosząc tym samym swoje 26 zwycięstwo w 32 walce jako zawodnik MMA.

Walka w kategorii ciężkiej

Na walkę wieczoru wybrano pojedynek pomiędzy Mariuszem Pudzianowskim, a także Karolem Bedorfem. Starcie gigantów zapowiadało się niezwykle ciekawie, ale jednak trwało dosyć krótko. Bedorf w tej walce okazał się być lepszy i dosyć szybko rozstrzygnął tę walkę na swoją korzyść. Nie minęły tak naprawdę nawet 2 minuty, a już mógł wznieść ręce w górę w geście triumfu. Użył do tego dźwigni na rękę, a więc kimury, po której Pudzianowski musiał odklepać i poddać się. Dla byłego strongmana była to już 6 porażka w jego 18 walce jako zawodnik MMA. Bedorf triumfował zaś po raz 15 mając przy tym raptem 3 porażki.

Czytaj również:  FEN 5 karta walk i wyniki tej gali

Nagrody na gali

Gratyfikację finansową za najlepsze poddanie wieczoru podczas gali KSW 44 otrzymał Japończyk Kleber Koike Erbst w walce przeciwko Marianowi Ziółkowskiemu. Najlepszy nokaut wieczoru zaliczył Ergo Jun, który bardzo szybko znokautował Tomasza Oświecimskiego. Za najlepszą walkę wieczoru w Sopocie uznano starcie pomiędzy Danielem Torresem i Filipem Wolańskim. Trzeba dodać, że po raz kolejny w historii KSW bardzo trafnie wybrano najlepszych zawodników w 3 wspomnianych kategoriach.

KSW 44 karta walk i wyniki walk:

Karta główna

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb):  Karol Bedorf –  Mariusz Pudzianowski

Zwycięstwo Bedorfa przez poddanie w 1 rundzie

  • Walka w umownym limicie -90 kg Michał Materla –  Martin Zawada

Zwycięstwo Materli przez TKO w 2 rundzie

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb):  Tomasz Oświeciński –  Erko Jun

Zwycięstwo Juna przez KO w 1 rundzie

  • Walka w umownym limicie -68 kg Kleber Koike Erbst –  Marian Ziółkowski

Zwycięstwo Erbsta przez poddanie w 1 rundzie

  • Walka w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Filip Wolański –  Daniel Torres

Zwycięstwo Torresa przez niejednogłośną decyzję sędziów

  • Walka w kategorii lekkiej (do 70,3 kg / 155 lb):  Gracjan Szadziński –  Paul Redmond

Zwycięstwo Szadzińskiego przez TKO w 2 rundzie

  • Walka w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb) Wagner Prado –  Chris Fields

Zwycięstwo Prado przez TKO w 2 rundzieKarta wstępna

  • Walka w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Łukasz Rajewski –  Leo Zulić

Zwycięstwo Rajewskiego przez poddanie w 1 rundzie

  • Walka w kategorii koguciej (do 61,2 kg / 135 lb):  Dawid Gralka –  Sebastian Przybysz

Zwycięstwo Przybysza przez KO w 1 rundzie