KSW 34 karta walk i wyniki tej gali

KSW 34

Gala KSW 34 zatytułowana jako New Order odbyła się 5 marca 2016 roku. Ponownie organizatorzy postanowili wrócić do kolebki KSW, a więc Hali Torwar w Warszawie. Na trybunach pojawiło się 6500 kibiców, a ci, którzy nie mogli stawić się na miejscu mogli obejrzeć galę w Polsacie, Polsacie Sport, KSW TV i Ipla TV.

Walki dodatkowe

W karcie wstępnej znalazły się 2 pojedynki. Najpierw Marcin Wójcik uporał się z Tomaszem Kondraciukiem nokautując go w trakcie trwania 2 rundy. Później Szymon Bajor po decyzji sędziów pokonał Jędrzeja Maćkowiaka.

Walka w kategorii średniej

Dużym wydarzeniem był powrót do walki po bardzo długiej przerwie Antoniego Chmielewskiego, byłego mistrza i zwycięzcę pierwszych turniejów. Jego rywalem był Bułgar Swietłozar Sawow. Kibice zgromadzeni na trybunach byli wniebowzięci stylem, a także szybkością, z jaką z rywalem rozprawił się Chmielewski. Do zakończenia pojedynku potrzebował około 100 sekund. Szybko sprowadził rywala do parteru i tam ciosami na głowę sprawił, że sędzia musiał przerwać walkę.

Walka w kategorii półśredniej

W limicie wagowym do 77 kg walczyli Maciej Jewtuszko, a także Krzysztof Kułak. Walka ta trwała nieco ponad 7 minut. W 2 minucie 2 rundy Kułak zrezygnował z dalszej walki po odniesionych obrażeniach na skutek ciosów Jewtuszki. Kułak, który wracał po kontuzji kręgosłupa od pewnego czasu pozostawał bez formy i przegrał kolejną swoją walkę w ringu KSW.

Walka w kategorii półśredniej

Po raz pierwszy w historii KSW organizatorzy zaprosili zawodnika ze Szwajcarii. Był nim Yasubey Enomoto. Jego przeciwnikiem był Asłambiek Saidow. Walka w limicie wagowym do 77 kg była całkiem zacięta i emocjonująca, aczkolwiek z czasem przewagę zaczął zyskiwać naturalizowany Polak. Swoimi akcjami pokazywał wyższość nad przeciwnikiem. Po ostatnim gongu sędziowie nie mieli raczej żadnego problemu z tym, by wygraną przyznać Saidowi.

Walka w kategorii piórkowej o pas mistrzowski

Czytaj również:  Jan Błachowicz remisuje z Ankalaevem

Do zakończenia gali pozostały zatem 3 walki i każda z nich miała konkretną stawkę, jaką był tytuł mistrzowski. Najpierw w limicie wagowym do 65 kg zawalczyli Artur Sowiński, a także Brazylijczyk Fabiano Silva da Conceicao. Polak bronił pasa po triumfie na ostatniej gali nad Japończykiem Kleberem Koike Erbstem. Ciążyła na nim spora presja, zaś przeciwnik był dosyć wymagający. Sowińskiemu jednak bardzo mocno zależało na tym, by pas zatrzymać dla siebie. Był dosyć aktywny i umiejętnie bronił się przez całą walkę przed atakami swojego rywala. Należy dodać, że bardzo skutecznie. W tym pojedynku sędziowie nie mieli tak naprawdę większych złudzeń co do tego, który z zawodników był lepszy. Po zakończeniu pojedynku wskazali, że zwycięzcą jest Artur Sowiński, dzięki czemu pas pozostał w jego rękach. W przyszłości miał zatem kolejne szanse na obronę tytułu.

Walka w kategorii półciężkiej o tytuł mistrzowski

Tomasz Narkun, który podczas gali KSW 32 odebrał tytuł mistrzowski Chorwatowi Goranowi Reljiciowi stanął przed swoją pierwszą szansą na obronę tytułu. Jego przeciwnikiem był Brazylijczyk Cassio Barbosa de Oliveira, który w organizacji KSW walczył po raz pierwszy w swojej karierze. Jak się okazało na sam koniec nie był on dla Narkuna przeciwnikiem poważnym, ponieważ starcie to zakończyło się bardzo szybko. 106 sekund wystarczyło do tego, żeby Narkun mógł świętować wraz ze swoim obozem. Doszło do tego po bardzo efektownej akcji. Cios kolanem w głowę najpierw powalił Brazylijczyka na matę. Później Polak skorzystał z okazji, by dobić swojego przeciwnika. W parterze dołożył jeszcze kilka ciosów na głowę i sędzia był zmuszony do zakończenia pojedynku.

Walka w kategorii ciężkiej o pas mistrzowski

Całą galę kończyła walka w limicie wagowym do 120 kg. Po raz kolejny pasa mistrzowskiego musiał bronić Karol Bedorf, którego przeciwnikiem był James McSweeney, który z dobrej strony pokazał się podczas gali w Londynie pokonując tam Marcina Różalskiego. Dzięki temu dostał on szansę od organizatorów na walkę o tytuł i pas mistrzowski. No cóż, różnica pomiędzy poprzednim, a rywalem, z którym walczył tej nocy widocznie była bardzo duża, ponieważ Bedorf nie miał w zasadzie żadnych problemów z tym, aby pokonać swojego rywala. Nie była to najkrótsza walka tego wieczoru, aczkolwiek pokazała, że w kategorii ciężkiej Bedorf jest najpewniej jednym z lepszych zawodników licząc wszystkie organizacje. By rozbić swojego rywala potrzebował raptem 3 minut i 35 sekund. Najpierw swoją akcję rozpoczął od efektownego kolana, dzięki któremu walka przeniosła się do parteru. Tam będąc na górze Polak dobił swojego rywala. Sędzia musiał tym samym interweniować. Karol po raz kolejny w efektowny sposób zakończył swoją walkę i mógł podnieść ręce w górę celem zwycięstwa.

Czytaj również:  KSW 16 karta walk i wyniki tej gali

Nagrody na gali

Nie mogło oczywiście zabraknąć gratyfikacji finansowych dla najlepszych zawodników tego wieczoru. Najlepszym nokautem na gali popisali się Antoni Chmielewski, a także Tomasz Narkun. Za najlepszą walkę wieczoru wybrano zaś pojedynek Karola Bedorfa z Jamesem McSweeneyem. Chociaż trwał on dosyć krótko to był bardzo emocjonujący.

KSW 34 karta walk:

Karta główna

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Karol Bedorf –  James McSweeney

Zwycięstwo Bedorfa przez TKO w 1. rundzie

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb) Tomasz Narkun –  Cassio Barbosa de Oliveira

Zwycięstwo Narkuna przez TKO w 1. rundzie

  • Walka o pas mistrzowski KSW w kategorii piórkowej (do 65,8 kg / 145 lb) Artur Sowiński –  Fabiano Silva da Conceicao

Zwycięstwo Sowińskiego przez jednogłośną decyzję

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Asłambiek Saidow –  Yasubey Enomoto

Zwycięstwo Saidowa przez jednogłośną decyzję

  • Walka w kategorii półśredniej (do 77,1 kg / 170 lb) Maciej Jewtuszko –  Krzysztof Kułak

Zwycięstwo Jewtuszki przez poddanie

  • Walka w kategorii średniej (do 83,9 kg (185 lb) Antoni Chmielewski –  Swietłozar Sawow

Zwycięstwo Chmielewskiego przez TKO w 1. rundzieKarta wstępna

  • Walka w kategorii ciężkiej (do 120,2 kg / 265 lb) Szymon Bajor –  Jędrzej Maćkowiak

Zwycięstwo Bajora przez jednogłośną decyzję

  • Walka w kategorii półciężkiej (do 93 kg / 205 lb) Marcin Wójcik –  Tomasz Kondraciuk

Zwycięstwo Wójcika przez TKO w 2. rundzie