Kleber Raimundo Silva – kariera i profil zawodnika MMA!

Kleber Raimundo Silva

Kleber Raimundo Silva urodził się 21 grudnia 1987 roku w Bahia. To brazylijski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) wagi półciężkiej. W swojej karierze stoczył wiele walk i to dla różnych organizacji. Na jego koncie pojawiają się walki dla Jungle Fight, Webfight Combat, Coliseu Extreme Fight (CEF), czy dla Konfrontacji Sztuk Walki (KSW).

Kleber Raimundo Silva – kariera MMA

Zawodowy debiut Klebera Raimundo Silvy przypada na 24 maja 2008 roku. Podczas gali DF – Demo Fight 3 zmierzył się z Adelmo Arroz, którego znokautował technicznie w trzeciej rundzie. 7 listopada 2008 roku wziął udział w WFE – Win Fight and Entertainment 2, gdzie zmierzył się z dwoma przeciwnikami. W pierwszej walce wieczoru przegrał decyzją w trzeciej rundzie z Cleberem Muricoca, zaś w drugiej pokonał Paulo Muniza przez nokaut techniczny w drugiej rundzie. 21 listopada 2009 roku stanął do walki z Rodrigo Jesusem na WFE – Win Fight and Entertainment 5, gdzie pokonał rywala przez nokaut techniczny w drugiej rundzie. 8 maja 2010 roku wystąpił w WMF – Wolfman Fighting, gdzie zmierzył się z Yurim Andreiem. Tego zawodnika także pokonał, choć tym razem przez decyzję w trzeciej rundzie. Zaledwie kilka dni później, bo już 26 maja wziął udział w WFE – Win Fight and Entertainment 6, gdzie zmierzył się z Paulo Munizem. Swojego rywala pokonał przez nokaut techniczny w rundzie drugiej.

Po kilku dobrych walkach oczekiwano dalszych sukcesów na koncie Silvy. Jednak przyszedł czas na pierwsze zawodowe porażki. 21 sierpnia 2010 roku na WFE – Win Fight and Entertainment 7 został pokonany nokautem technicznym przez Guto Inocente. Kolejny występ również nie był zbyt udany, ponieważ 5 listopada 2010 roku na CF – Capital Fight 3 został pokonany przez Francimar Barroso (zwycięstwo przez decyzję). Po dwóch bardzo słabych występach przyszedł czas na kolejny sukces, który można było oglądać w kwietniu 2011 roku. Podczas International Fighter Championship (IFC) Kleber Raimundo Silva pokonał Cassio Barbosa de Oliveira.

Czytaj również:  Różal KSW - wszystko na temat zawodnika!

W 2011 roku Silva nawiązał współpracę z Jungle Fight. W pierwszej walce dla tej organizacji wziął udział już 20 sierpnia 2011 roku podczas Jungle Fight 31, gdzie pokonał przez decyzję Edson Franca. W drugiej walce dla tej organizacji wystąpił 17 grudnia 2011 roku podczas Jungle Fight 35, gdzie zmierzył się z Joao Paulo Pereirą. Swojego rywala pokonał przez nokaut techniczny w drugiej rundzie. W styczniu 2012 roku Silva zmierzył się z Emiliano Sordi podczas Jungle Fight 36. Ten występ także zakończył się po jego myśli, ponieważ wygrał przez TKO w pierwszej rundzie. Po serii sukcesów Silva zawalczył o mistrzostwo Jungle Fight w wadze półciężkiej. Kluczowa dla niego walka odbyła się 31 marca 2012 roku podczas Jungle Fight 37, gdzie pokonał Aldo Silvę i zdobył swój pierwszy tytuł mistrzowski. Po licznych sukcesach znów przyszła porażką, której Silva doświadczył podczas Jungle Fight 43 ze strony Itamara Rosa. Dla JF Brazylijczyk rozegrał jeszcze jedną walkę w kwietniu 2013 roku. Wygrał ją pokonując Ricardo Scrippe de Oliveira przez nokaut.

W kolejnych latach Silva brał udział w walkach wielu różnych organizacji. Większą część z nich udało mu się wygrać, ale nie zabrakło też porażek. Z pewnością nie będzie wspominał dobrze Webfight Combat 2 w 2013 roku, ponieważ wtedy przegrał z Danilo Pereirą. Jego pierwsza walka dla CEF także nie była zbyt dobra, ponieważ została uznana za nieodbytą. Na Coliseu Extreme Fight 10 znów zmierzył się z Jckosonem Goncalves, ale przegrał przez decyzję w trzeciej rundzie. W 2017 i 2018 roku Silva wziął udział w walkach M-1 Challenge – jedną wygrał, a drugą przegrał. Na jego koncie nie zabrakło też występów podczas Sombra Fight Champions, Super Fight Brazil, czy nawet podczas Brasil Fight Combat 3. 21 stycznia 2023 roku Silva zadebiutował też dla polskiej organizacji – KSW. Póki co dla tej federacji wystąpił raz podczas KSW 78 – Materla vs. Grove 2, gdzie zmierzył się z Łukaszem Sudolskim. Swojego rywala pokonał przez nokaut w drugiej rundzie.

Czytaj również:  Hasan Mezhiev - kariera i profil zawodnika!
Kleber Raimundo Silva

Kleber Raimundo Silva – osiągnięcia

Choć Kleber Raimundo Silva ma swoim koncie naprawdę wiele walk, to tylko raz udało mu się odnieść sukces. Został mistrzem Jungle Fight w wadze półciężkiej w marcu 2012 roku. Do tego Kleber Raimundo Silva zajmuje czternaste miejsce w rankingu 249 aktywnych zawodników wagi półciężkiej Brazil Pro i 131 pierwsze na liście najlepszych zawodników wagi półciężkiej walczących w MMA.

Bilans walk zawodowych

Kleber Raimundo Silva wziął udział w trzydziestu czterech zawodowych walkach MMA. Dwadzieścia jeden razu udało mu się pokonać swoich rywali, z czego aż dziesięć razy przez TKO i cztery razy przez KO. Cztery razy zwyciężył też przez decyzje i trzy razy przez poddanie. Na swoim koncie ma też dwanaście przegranych walk, a jedna została uznana za nieodbytą.

Pseudonim: Orgulho

Data i miejsce urodzenia: 21 grudnia 1987 rok, Bahia

Obywatelstwo: Brazylia

Wzrost: 185.42 cm

Masa ciała: 92.99 kg

Styl walki: MMA

Debiut: 2008 rok

Federacja: JFC, CEF, M-1 Arena, KSW

Kategoria wagowa: półciężka

Klub: Nordeste Jiu-Jitsu