Hasan Mezhiev – kariera i profil zawodnika!

Hasan Mezhiev

Hasan Mezhiev urodził się 26 lipca 1992 roku na Łotwie. To zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) pochodzenia czeczeńskiego. Występował dla wielu różnych federacji, w tym na przykład dla WFCA, Freon, czy dla LNK Boxing. Jak do tej pory nie odnotował w zawodowej karierze żadnej porażki i zajmuje 140 miejsce w rankingu najlepszych zawodników MMA wagi ciężkiej.

Hasan Mezhiev – kariera MMA

Przygoda Hasana Mezhieva z mieszanymi sztukami walki zaczęła się od amatorskich występów. Po raz pierwszy stanął do walki 11 września 2014 roku na turnieju WMMAA – 2014 World Championships – Selection. W pierwszej walce pokonał Artura Lapina, zaś w drugiej Zoisa Kaperonisa. W trzeciej walce zmierzył się z Magomedem Ankalaevem, ale tym razem niestety już odnotował porażkę.

Rok później, a dokładniej mówiąc 27 listopada 2015 roku znów wziął udział w WMMAA – 2015 World MMA Championships – Selection i kolejno zmierzył się z czterema zawodnikami, których udało mu się pokonać. W finale, który odbył się 28 listopada zmierzył się z Magomedem Ankalaevem o tytuł mistrza świata MMA. Niestety rywal po raz kolejny okazał się lepszy i wygrał decyzją sędziów.

Pierwsze zawodowe starcie podjął 19 marcu 2016 roku na WFCA – Fight Arena Volume 18, gdzie zmierzył się z Rokasem Stambrauskasem. Była to bardzo dobra, ale krótka walka, ponieważ Mezhiev pokonał rywala przez nokaut techniczny w dwudziestej piątej sekundzie rundy pierwszej. 21 maja 2016 roku na Superior FC 14 miał zmierzyć się z Reinierem de Ridderem, ale ostatecznie walka została odwołana. Dlatego jego kolejny występ można było oglądać dopiero 22 października 2016 roku podczas World Full Contact Association, gdzie zmierzył się z Glebem Mihailovem. Swojego rywala poddał już w pierwszej rundzie przez.

Czytaj również:  Philip De Fries - najdłuższy mistrz federacji KSW!

12 listopada 2016 roku zadebiutował dla federacji Freon. Na Freon – Gigant Fights 5 zmierzył się z Pauls Vilbergs, ale i tym razem udało mu się odnotować zwycięstwo poddając rywala w pierwszej rundzie. Druga walka dla tej organizacji z jego udziałem odbyła się zaledwie kilka dni później, bo już 27 listopada 2016 roku na Freon – Golden Glory Pro 6. Tym razem Hasan Mezhiev poddał Sergejsa Moskanovsa. Na następny występ tego zawodnika trzeba było poczekać kolejnych kilka miesięcy, bo wziął udział dopiero w Rock the Cage 6. 11 marca 2017 roku zmierzył się z Ruslanem Chapko.

Walka była dość wyrównana i do końca trudno było stwierdzić, kto wygra. Jednak w trzeciej rundzie to Mezhiev poddał swojego przeciwnika i odnotował kolejne zwycięstwo na swoim koncie. 27 maja 2017 roku na gali Freon: A-One Show stanął do walki z Igorem Zauersem. Stawka była wysoka, ponieważ walczyli o wakujące mistrzostwo wagi półciężkiej. Starcie udało się wygrać Hasanowi przez poddanie rywala w czterdziestej czwartej sekundzie rundy pierwszej.

2 grudnia 2017 roku Hasan Mezhiev wziął udział w gali King of Kings 52, gdzie zmierzył się z Marvinem Aboelim. Nie będzie chyba żadnego zdziwienia jeśli powiem, że udało mu się go pokonać. Tym razem walka była jednak nieco dłuższa, ponieważ panowie wytrwali do drugiej rundy. Mezhiev poddał rywala duszeniem w siódmej sekundzie drugiej odsłony walki. 17 marca 2018 roku mogliśmy oglądać jego występ podczas LNK Fight Night 6, gdzie zmierzył się z Felipe Nsue. Po dwóch rundach decyzją sędziów zwyciężył Mezhiev. 14 lipca 2018 roku

Hasan zmierzył się z Mariusem Bagdonasem na LNK Fight Night 8. Walka była naprawdę dobra, ale i tak Bagdonas nie miał szans z tym zawodnikiem i został znokautowany jeszcze w pierwszej rundzie. W październiku 2018 roku Mezhiev stanął do walki z Valdasem Poceviciusem na LNK Fight Night 9. Swojego rywala pokonał jednak przez nokaut techniczny w pierwszej rundzie. 2 listopada 2019 roku Mezhiev wziął udział w WFCA Baltic – Synopttip Fight Club 5, gdzie przyszło mu się zmierzyć z Edisem Besicem. To starcie wygrał już w czterdziestej sekundzie rundy pierwszej.

Czytaj również:  Jak wyglądała walka Rutkowski vs Parnasse?

Rok później, bo już 31 października 2020 roku wystąpił na LNK Fight Night 17, gdzie zmierzył się z Tamazem Zadishvilim. Po raz kolejny walka zakończyła się po jego myśli i to w pierwszej rundzie przez nokaut techniczny. 26 lutego 2022 roku Hasan Mezhiev miał zadebiutować dla polskiej organizacji na KSW 67. Do walki jednak nie doszło przez pozytywny test na COVID-19. Kolejną walkę z jego udziałem zaplanowano na 23 lipca 2022 roku na KSW 72: Romanowski vs. Grzebyk, gdzie miał zmierzyć się z Oumarym Sy, ale Mezhiev doznał kontuzji kolana.

Hasan Mezhiev – osiągnięcia

Hasan Mezhiev ma na swoim koncie Wakujące mistrzostwo wagi półciężkiej na Freon: A-One Show w maju 2017 roku. Do tego był o krok od zdobycia mistrzostwa świata MMA w 2015 roku, gdy występował amatorsko.

Hasan Mezhiev – bilans walk zawodowych

Jak na razie Hasan Mezhiev wziął udział w dwunastu walkach zawodowych MMA. Wszystkie udało mu się zwyciężyć, co sprawia, że jest jednym z niewielu zawodników, którzy nie mają na swoim koncie żadnych porażek. Pięć zwycięstw wywalczył przez nokauty, a sześć przez poddanie. Do tego raz zwyciężył przez decyzje. Na jego koncie jest również pięć odwołanych walk.

Pseudonim: brak

Data i miejsce urodzenia: 26 lipca 1992 roku, Łotwa

Obywatelstwo: Łotwa

Wzrost: nieznany

Masa ciała: 99.79 kg

Styl walki: MMA

Debiut: 2016 rok

Federacja: nieznana

Kategoria wagowa: ciężka

Klub: nieznany