Kiedy kolejna walka Popka we Freak Fight?

Znany pod pseudonimem Popek Paweł Ryszard Mikołajuw to 44 letni raper z Legnicy. Dał się poznać jako kontrowersyjna postać, której nie zawsze było po drodze z prawem. Poza karierą muzyczną mężczyzna rozwijał się jako zawodnik mieszanych sztuk walki. Wcześniej ćwiczył krav magę, jednak po wyjeździe do Londynu stwierdził, że to mieszane sztuki walki są kierunkiem, w którym chce się rozwijać. Jak wygląda kariera fighterska Popka i kiedy możemy się spodziewać jego kolejnej walki? O tym dowiesz się z poniższego artykułu.

Popek jako fighter – historia kariery

Gdy po raz pierwszy Popek zetknął się z mieszanymi sztukami walki, niemal natychmiast stwierdził, że jest to kierunek, w którym chce się rozwijać. Dlatego jeszcze w Londynie zdecydował się rozpocząć treningi w profesjonalnym klubie Team Titan, pod czujnym okiem Mickeya Papasa. Jego pierwszy udział w profesjonalnym MMA miał miejsce w 2008 roku i wówczas Mikołajuw występował pod pseudonimem Popek Rak. Podczas swoich pierwszych turniejów organizowanych przez największą wówczas brytyjską federacje Carge Rage stoczył aż trzy walki, z których wygrał dwie. Przed rozpoczęciem swojej trzeciej walki Popek musiał się zdecydować na zawieszenie kariery, po tym, gdy wspierający go kibice wywołali zamieszki. Co warte podkreślenia, konflikty z prawem Popka sprawiły, że ten został ukarany zakazem odbywania oficjalnych walk MMA.

Po powrocie do kraju Popek nie chciał rezygnować z kariery fightera. W 2016 roku świat obiegła informacja, że Paweł Mikołajuw podpisał kontrakt z Konfrontacją Sztuk Walk, czyli polską federacją MMA. Pierwsze starcie Popka zostało zakontraktowane na walkę z Mariuszem Pudzianowskim, która odbyła się podczas 37 gali KSW.

Popek do swojego pierwszego pojedynku w ojczyźnie przygotowywał się wraz z Marcinem Różalskim. Jednak zarówno wcześniejsze doświadczenie, jak i intensywne treningi pod okiem wyśmienitego trenera nie pozwoliły mu pokonać byłego strongmana i tak Pudzianowski zakończył walkę w pierwszej rundzie poprzez nokaut techniczny.

Czytaj również:  Kiedy i z kim zawalczy Gamrot na UFC?

Współpraca Popka z KSW trwała długo, jednak w 2020 roku kontrakt dobiegł końca i federacja nie zaproponowała możliwości jego przedłużenia. Jednak Popek dalej był interesującym nazwiskiem na rynku polskich sportów walki, dlatego zaraz po zakończeniu kontraktu z KSW zawarł nowy z Fame MMA.

Pierwsza walka Popka Monstera odbyła się podczas 7 gali Fame MMA, a fighter stanął do walki ze Stiflerem znanym z programu rozrywkowego Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy.

Kiedy Popek znów zawalczy?

Obecnie Paweł Popek Mikołajuw jest w trakcie rekonwalescencji. Jak sam podkreśla, czeka aż uda mu się w pełni wykurować, by możliwie jak najszybciej wrócić do walk. Popek nie planuje przerywać kariery w sportach walki, nawet mimo poważnej kontuzji. Z entuzjazmem oczekuje, by móc wrócić do walki, szczególnie, że to właśnie w tym kierunku chciał obecnie rozwijać swoją karierę.

Co ciekawe, Popek wcale nie przewiduje powrotu do Fame MMA, czy nawet do KSW. Jak sam wskazuje, te federacje są mu doskonale znane i chciałby mieć możliwość na dalszy rozwój. Już teraz można usłyszeć informacje, że popularny Król Albanii następnym razem wejdzie do oktagonu przygotowanego przez Prime Show MMA. Informacje o jego kontrakcie z federacją zostały przedstawione jeszcze w lipcu, kiedy to Popek miał możliwość poznać również swojego rywala. Okazuje się, że do kolejnej walki Popek stanie ze słynnym Don Kasjo.

Co ciekawe, w dalszym ciągu nie wykluczono możliwości udziału Popka w gali GROMDY. Raper wielokrotnie wspominał, że zależy mu na tym, by móc wziąć udział w walkach na gołe pięści. Jednak jak doskonale wiemy, obecnie przeszkadza mu w tym poważna kontuzja, której nabawił się jeszcze przed pojedynkiem z Kizo.

Jeśli rekonwalescencja przebiegnie zgodnie z założeniami, to jeszcze w tym roku będziemy mogli podziwiać pasjonujący pojedynek Popek vs. Adamek. Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowa gala GROMDA 10, tym samym organizatorom zależeć będzie na tym, by podczas pojedynków stanęły do walki szczególnie medialne osoby, które bez wątpienia przyciągną przed telewizory możliwie jak największą liczbę widzów. Co ciekawe, zawodnicy ci mieli pierwotnie stanąć do walki już podczas 9 gali GROMDY, jednak wówczas nie udało się doprowadzić tej walki do skutku. Jednak wizja jej przeprowadzenia z pewnością już teraz rozgrzewa emocje wszystkich kibiców i koneserów typowania zakładów bukmacherskiech.

Czytaj również:  Denis Załęcki – kim jest zawodnik MMA?

Co ciekawe, podczas jubileuszowej gali GROMDA zaplanowała aż dwie walki z udziałem Popka. Poza wcześniej wspomnianym starciem z Adamkiem, ten miałby stanąć do walki również z Góralem.

Jeśli GROMDZIE udałoby się doprowadzić do zrealizowania obu tych walk, to z pewnością mielibyśmy do czynienia z jednym z największych widowisk w świecie sportu, w kategorii walki na gołe pięści. Nie da się ukryć, że pojedynek Popka z Adamkiem już teraz wywołuje wiele emocji wśród kibiców. Dlatego zarówno organizatorzy gali, jak i sam Popek z pewnością dołożą wszelkich starań, aby udało się doprowadzić tę walkę do skutku.