Kiedy i z kim zawalczy Gamrot na UFC?

Mateusz Gamrot to jeden z najlepszych i najchętniej oglądanych polskich zawodników MMA. Gamer występuje w największej federacji mieszanych sportów walki na świecie – UFC. Zdaniem wielu, Polak ma zadatki, aby kiedyś zawalczyć o pas mistrzowski. Nie dziwi zatem fakt, że dość często pojawiają się pytania o UFC Gamrot kiedy kolejna walka naszego zawodnika. W tym artykule postaramy się wskazać najprawdopodobniejsze zestawienia z udziałem zawodnika z Bielska-Białej.

ufc gamrot kiedy

Ostatnia walka Mateusza Gamrota w UFC

Zanim przejdziemy do przeglądu potencjalnych rywali, warto sprawdzić UFC Gamrot kiedy odbyła się ostatnia walka z udziałem tego zawodnika. Mateusz Gamrot wystąpił na gali UFC 280 22 października 2022 roku. Jego rywalem był Beneil Dariush ze Stanów Zjednoczonych. Pojedynek odbył się na pełnym dystansie trzech rund po pięć minut. Chociaż Gamrot miał swoje momenty, to jednak był zbyt pasywny i nie potrafił przejąć inicjatywy w starciu z niewiele starszym Dariushem. Sędziowie nie mieli wątpliwości i jednogłośnie wypunktowali zwycięstwo Amerykanina. To druga porażka Gamrota w profesjonalnej karierze. Jego aktualny bilans wynosi 21-2-0. Jeśli chodzi o bilans na UFC, jest to 4-2-0. Mimo porażki, Gamrot wciąż będzie cenionym zawodnikiem w organizacji.

Sytuacja Gamrota w rankingu UFC

Mateusz Gamrot występuje w kategorii lekkiej, która posiada naprawdę mocną obsadę. Aktualnym mistrzem tej kategorii jest Islam Makhachev. Gamrot plasuje się na ósmym miejscu tego rankingu, a poza mistrzem wyprzedają go jeszcze: Charles Oliveira, Dustin Poirier, Justin Gaethje, Beneil Dariush, Michael Chandler oraz Rafael Fiziev. Znając aktualną sytuację znacznie łatwiej znaleźć odpowiedzieć na pytanie o UFC Gamrot kiedy i z kim zawalczy polski zawodnik. Biorąc pod uwagę jego wiek oraz pozycję w UFC, bardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz, w którym Gamer dostanie zawodnika wyżej notowanego w rankingu. Nie można jednak wykluczyć, że włodarze UFC zdecydują się sparować go jednym z niżej notowanych zawodników. Za jego plecami plasuje się chociażby Rafael Dos Anjos czy Jalin Turner. Jest także Arman Tsarukyan, z którym Gamrot już wygrał.

Czytaj również:  Denis Załęcki – kim jest zawodnik MMA?

Z kim chciałby zawalczyć Gamrot w następnej walce?

Mateusz Gamrot zabrał głos po ostatniej porażce przeciwko Beneilowi Dariushowi i wskazał, z kim chciałby zawalczyć w swojej następnej walce. Gamer wskazał innego Amerykanina, Michaela Chandlera. To bardzo doświadczony zawodnik, który ma już na swoim koncie 31 zawodowych pojedynków, z czego wygrał 23. Jego bilans w UFC wynosi 2-3, ale trzeba przyznać, że Chandler przegrywał wyłącznie z mocnymi rywalami. Ostatnio okazał się słabszy od Dustina Poiriera. Walka ta miała miejsce w listopadzie. A zatem jest to dość prawdopodobne zestawienie – obaj zawodnicy zajmują podobne miejsce w rankingu, stoczyli swoje walki w ostatnich miesiącach i obaj przegrali. Być może włodarze UFC przychylą się do prośby Polaka i stworzą takie zestawienie w karcie.

Potencjalni rywale dla Mateusza Gamrota

Michael Chandler wydaje się rozsądnym wyborem dla włodarzy federacji UFC, aczkolwiek na ich decyzję będziemy musieli chwilę poczekać. Nie bez znaczenia jest również UFC Gamrot kiedy kolejną walkę stoczy ze sobą Polak. Warto patrzeć na to, kiedy ostatnie walki toczyli inni potencjalni rywale oraz czy mają już inne plany. Potencjalnym rywalem dla Gamrota może być Rafael Fiziev z Azerbejdżanu, który aktualnie wyprzedza Polaka o jedna pozycję w rankingu. Ma on serię sześciu wygranych z rzędu, a w lipcu 2022 roku pokonał Rafaela Dos Anjosa. Fiziev ma jednak problemy z urazami, przez co organizatorzy mają problemy z jego kolejnym zestawieniem.

Jest jeszcze wspomniany Dos Anjos, który aktualnie znajduje się za plecami Gamrota, ale do niedawna go wyprzedzał. W grudniu wygrał z Bryanem Barbereną. To niezwykle doświadczony zawodnik z rekordem 32-14-0, a zatem byłoby to cenne doświadczenie dla Gamrota. W grę wchodzi również ewentualny rewanż z Dariushem, ale bardziej prawdopodobne jest jednak to, że Dariush dostanie jednak szansę walki z kimś wyżej notowanym. A zatem, najbardziej prawdopodobni rywale dla Gamrota w następnej walce to: Chandler, Dos Anjos oraz Fiziev.

Czytaj również:  Czy Krzysztof rutkowski mma zawalczy kiedyś w MMA?
ufc gamrot kiedy

UFC Gamrot kiedy kolejna walka Polaka?

Kibice Gamera chcieliby również poznać odpowiedź na pytanie o UFC Gamrot kiedy kolejną walkę stoczy polski zawodnik. Zwykle minimalna przerwa między walkami wynosi 3 miesiące, jednak na dobre zestawienie trzeba poczekać nawet 5-6 miesięcy. A zatem, wydaje się, że Mateusz Gamrot swoją kolejną walkę powinien stoczyć najwcześniej w okolicach lutego-marca, ale prawdopodobne miesiące to także kwiecień i maj. Warto jednocześnie obserwować inne zestawienia w kategorii lekkiej, które pozwolą wskazać potencjalnych rywali. Naszym zdaniem, dość prawdopodobna jest walka Gamrot – Chandler, która mogłaby się odbyć właśnie w okolicach marca lub kwietnia. Tego typu zestawienia zwykle pojawiają się ze sporym wyprzedzeniem, więc już niedługo UFC może zająć swoje stanowisko i wyznaczyć kolejnego rywala dla Gamrota.