Denis Załęcki – kim jest zawodnik MMA?

Na gali High League 4 zaplanowanej na 17 września 2022 roku zmierzą się Artur Szpilka oraz Denis Załęcki. „Szpila” zadebiutował w MMA na KSW 71 pokonując Sergieja Radczenkę, a teraz pojawi się w oktagonie „freakowej” federacji MMA. Walka ta sprawia, że wielu fanów poszukuje informacji na temat tego, kim jest Denis Załęcki, najbliższy rywal Artura Szpilki. W tym artykule postaramy się przybliżyć sylwetkę tego zawodnika mieszanych sportów walki.

Kim jest Denis Załęcki?

Denis „Bad Boy” Załęcki pochodzi z Torunia i od kilku lat jest ważną postacią w polskich sportach walki. Jego amatorska przygoda z walką zaczęła się wiele lat wcześniej. Warto bowiem pamiętać, że jest to wierny kibic Elany Toruń, który udzielał się w grupach kibicowskich, co wiązało się także z udziałami w „ustawkach” czyli walkach kibiców. Nie dziwi zatem fakt, że przygoda Denisa Załęckiego zaczęła się od gal, w których pojedynki odbywały się na gołe pięści. Denis Załęcki jest nie tylko aktywnym zawodnikiem, ale również założycielem gali The War, na których walki odbywają się na gołe pięści i nie brakuje pojedynków „3 na 3”, w których mierzą się kibice różnych klubów piłkarskich.

Denis Załęcki to zatem dość kontrowersyjny zawodnik, a na scenie polskich sztuk walki popularność zyskuje także jego ojciec, Dawid Załęcki. Aktualnie, Denis Załęcki równolegle organizuje własne gale, jak również występuje dla federacji High League. Na najbliższej gali promowanej przez Malika Montanę Załęcki zmierzy się z Arturem Szpilką.

Dotychczasowe walki Denisa Załęckiego

Biorąc pod uwagę, że Denis Załęcki to zagorzały kibic i w przeszłości miał okazję brać udział w ustawkach kibiców, zrozumiałe jest to, że „Bad Boy” rozpoczął przygodę ze sportami walk od gal, w których walki toczyły się na gołe pięści. Podczas Wotore 2 Załęcki przegrał z Markiem Samociukiem, a na Gromdzie 4 pokonał Daniela Soczyńskiego i Kacpra Olszewskiego, po czym przegrał z Vasylem Halychem. Denis Załęcki wziął także udział w bokserskim pojedynku na hali EFM Show 2: Polska vs Bułgaria, na której już w pierwszej rundzie znokautował Jussiego Halonena.

Czytaj również:  Kim jest Robert Burneika i gdzie może zawalczyć?

Od 2022 roku Denis Załęcki jest związany z organizacją High League. W lutym wziął udział w gali High League 2 i pokonał w kickboxingu Alana Kwiecińskiego. Na High League 3 (a w zasadzie w walce zorganizowanej dwa tygodnie później, o czym zaraz powiemy) został pokonany przez Mateusza Kubiszyna. Warto wspomnieć, że był to jego debiut w MMA. Na wrześniowej gali High League 4 Denis Załęcki zmierzy się z Arturem Szpilką, który niedawno postanowił zamienić boks na MMA.

Załęcki vs Kubiszyn – o co chodziło w skandalu na High League 3?

Jednym z najbardziej elektryzujących pojedynków 2022 roku w polskich freak fights miało być starcie Denisa Załęckiego i Mateusza Kubiszyna. Walka miała się odbyć podczas High League 3 organizowanej na Ergo Arenie. W trakcie gali na trybunach doszło jednak do poważnych incydentów i starcia kibiców reprezentujących Lechię Gdańsk oraz Elanę Toruń. Organizatorzy doszli do wniosku, że w takich okolicznościach przeprowadzanie walki jest nierozsądne i zrezygnowali z tego zestawienia. Do walki ostatecznie doszło na High League 3 Extra, czyli specjalnym evencie zorganizowanym dwa tygodnie później specjalnie z myślą o walce tych dwóch zawodników. Kubiszyn okazał się dużo lepszy i wygrał decyzją sędziów po trzech rundach pojedynku. To właśnie po zamieszaniu na High League 3 wielu fanów zaczęło pytać o to, kim jest Denis Załęcki.

Jakie warunki fizyczne posiada Denis Załęcki?

Załęcki słynie z potężnej budowy ciała i jest zawodnikiem wagi ciężkiej. Mierzy 183 cm wzrostu, a przy okazji ostatniej walki z Mateuszem „Don Diego” Kubiszynem wniósł na wagę prawie 104 kg. Mocną stroną Załęckiego z pewnością jest silny mental, a także bardzo mocna szczęka, przez co ciężko go znokautować. Pomimo dość krótkiej przygody ze sportami walki, Denis Załęcki miał już okazję testować się w walce na gołe pięści, w boksie, w kickboxingu, a także w MMA. Warto także wspomnieć, że Denis Załęcki ma obecnie 25 lat. Urodził się w 1997 roku w Toruniu.

Czytaj również:  Kim jest Krzysztof Jotko i gdzie może zawalczyć?

Denis Załęcki vs Artur Szpilka na High League 4

Na 17 września zaplanowano galę High League 4, na którą jednym z najciekawszych zestawień ma być walka pomiędzy Arturem Szpilką i Denisem Załęckim. To spore zaskoczenie, że „Szpila” po udanym debiucie na KSW postanowił jednak podpisać kontrakt z High League. Możemy się domyślać, że wpływ na jego decyzję miały dwie kwestie. Nie jest tajemnicą, że gale freak fights swoim gwiazdom są w stanie zagwarantować wyższe stawki, aniżeli profesjonalne federacje sportów walki. Ponadto, z organizacją High League jest związana życiowa partnerka Szpilki, Kamila Wybrańczyk.

Na ten moment walka Denis Załęcki vs Artur Szpilka stoi jednak pod znakiem zapytania, ponieważ pojawiły się doniesienia o tym, że Załęcki zmaga się z kontuzją i być może nie zdoła jej wyleczyć przed walką ze Szpilką. Na ten moment jednak walka wciąż widnieje w karcie High League 4. Zdecydowanym faworytem tej walki w formule MMA będzie dużo bardziej doświadczony Artur Szpilka.