Kendall Grove – kariera i profil zawodnika!

Kendall Grove urodził się 12 listopada 1982 roku w Wailuku na Hawajach. To amerykański zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) wagi średniej, który zamiłowanie do sportu wykazywał od najmłodszych lat.

W szkole średniej był zapaśnikiem i grał w piłkę nożną. Na pierwszym roku liceum trenował brazylijskie jiu-jitsu i przeniósł się do Las Vegas w 2002 roku, aby móc skupić się głównie na sporcie.

Później zainteresował się mieszanymi sztukami walki i na jego koncie znajdziemy występy dla wielu różnych organizacji, w tym na przykład dla Total Combat, Ultimate Fighting Championship, czy dla ShoFight. Aktualnie jest związany z polską federacją – Konfrontacją Sztuk Walki (KSW).

Kendall Grove – kariera MMA

Debiut Kendalla Grove w mieszanych sztuka walki przypada na 27 lipca 2003 roku. Podczas KFC 3: Island Pride poddał duszeniem Tripstina Kersiano w pierwszej rundzie. Na drugiej zawodowej walce, która odbyła się 28 marca 2004 roku podczas SuperBrawl 34 poddał duszeniem zza pleców Kaipo Kalama. 7 maja 200 roku na Rumble on the Rock 5 został znokautowany przez Joego Riggsa i zaliczył swoją pierwszą zawodową porażkę w mieszanych sztukach walki.

Kolejna walka z jego udziałem została uznana za nieodbytą, ponieważ obaj zawodnicy wypadli z ringu podczas Total Combat 6. Po niej zaliczył kilka naprawdę dobrych występów, ale i porażek. Jedną z ważniejszych walk w jego karierze była ta, którą stoczył w 2005 roku, ponieważ wtedy zdobył pas organizacji Total Combat w wadze średniej.

W 2006 roku Kendall Grove wziął udział w reality show The Ultimate Fighter. Wygrał go pokonując w finale Eda Hermana i otrzymując kontrakt z Ultimate Fighting Championship. Z jedną z ważniejszych organizacji MMA na świecie był związany przez prawie pięć lat. Wiele swoich starć kończył z bardzo dobrymi wynikami i w jego karierze pojawiają się wygrane z Evanem Tannerem, czy Goranem Reljicim. Jednak nie zabrakło też kilku porażek, a po przegranej z Timem Boetschem, 28 maja 2011 roku Kendal Grove został zwolniony z organizacji.

Czytaj również:  Sylwester Wardęga – co dalej z prezenterem freak fightu?

Do końca 2012 zaliczył występy dla różnych organizacji i pokonując znanych zawodników MMA, w tym na przykład Joe Riggsa,czy Ikuhisę Minow. Co więcej, to również w 2012 roku zdobył pas mistrza ShoFight wagi średniej. W latach 2012-2013 związał się z polską federacją Konfrontacją Sztuk Walki (KSW). W sumie stoczył dla niej dwa pojedynki, ale nie były one zbyt dobre, bo za każdym razem poniósł porażkę.

Od 2013 roku związał się Bellator MMA i dla tej organizacji do lutego 2016 stoczył sześć pojedynków (bilans 4-2). 21 października 2016 na Bellator 162 przegrał z Aleksandrem Szlemienką przez TKO w drugiej rundzie, zaś 14 lipca 2017 roku przegrał na gali Bellator 181 z Johnem Salterem przez techniczne poddanie w pierwszej rundzie. 26 stycznia 2018 roku stawił czoła AJ’owi Matthewsowi podczas Bellator 193. Odnotował kolejną porażkę i po niej został zwolniony z organizacji.

Po tym podpisał kontrakt z nową organizacją boksu na gołe pięści, Bare Knuckle FC. Dla niej zadebiutował 25 sierpnia 2018 roku. Zmierzył się wówczas z z Bruce’m Abramskim i wygrał walkę jednogłośną decyzją. W swojej drugiej walce w BKFC, skrzyżował rękawice z Marcelem Stamps 20 października 2018 roku, ale tym razem przegrał. 11 września 2020 zmierzył się z innym weteranem UFC, Hectorem Lombardem, na BKFC 12, ale i tym razem został znokautowany.

21 stycznia 2023 Grove ponownie wrócił do starć w mieszanych sztukach walki i wystąpił dla KSW. Podczas gali XTB KSW 78 doszło do jego rewanżowego starcia po latach z Michałem Materlą, ale przegrał pojedynek przez techniczny nokaut w drugiej rundzie.

Kendall Grove – osiągnięcia

Pierwszy zawodowy sukces odniósł już w latach 2005-2006, gdyż był mistrzem Total Combat w wadze średniej. Z kolei w 2006 roku zwyciężył trzecią edycję The Ultimate Fighter w wadze średniej. W 2012 roku został mistrzem ShoFight w wadze średniej.

Czytaj również:  Marek Samociuk - profil zawodnika KSW!

Na jego koncie pojawiają się również bonusy za walkę wieczoru, w tym na przykład za występ z 24 czerwca.2006 roku, 10 kwietnia 2010 roku, czy z 8 czerwca 2013 roku. Kendall Grove otrzymał też bonus za poddanie wieczoru po walce 7 kwietnia 2007 roku.

Co więcej, w jego karierze pojawiają się sukcesy nie tylko w mieszanych sztukach walki, ale również w brazylijskim jiu-jitsu. Dokładniej mówiąc udało mu się wywalczyć w tej dyscyplinie czarny pas.

Kendall Grove – bilans walk zawodowych

Kendall Grove brał udział w czterdziestu czterech zawodowych walkach MMA. Dwadzieścia cztery razy udało mu się odnieść zwycięstwo, z czego dziesięć walk wygrał przez poddanie, a osiem przez nokauty. Sześć razy zwyciężył też przez decyzje. W swojej zawodowej karierze odnotował dziewiętnaście porażek, a jedna walka została uznana za nieodbytą.

Pseudonim: Da Spyder

Data i miejsce urodzenia: 12 listopada 1982 rok, Wailuku

Obywatelstwo: Stany Zjednoczone

Wzrost: 198 cm

Masa ciała: 84 kg

Styl walki: brazylijskie jiu-jitsu

Debiut: 2003 rok

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: średnia, półciężka

Klub: 2002–2008 Cobra Kai, 2006-2008 Team Punishment,Misfits MMA, Maui Jiujitsu, Straight Rootless Fight Team