Jakie walki MMA dzisiaj warto obstawiać?

Dane operatora zakładów wzajemnych Superbet wykazały, że obecnie mieszane sztuki walki mma dzisiaj to jedna z chętniej typowanych dyscyplin sportowych. Szczególnym uznaniem w Polsce cieszą się gale KSW, UFC oraz Bellator. Jeśli i Ty interesujesz się mieszanymi sztukami walki i chciałbyś rozpocząć typowanie tej dyscypliny, powinieneś wiedzieć, na co zwracać szczególną uwagę, by osiągać jak najwyższe wygrane.

Dodatkowo, powinieneś wiedzieć, jakie walki odbędą się w nadchodzącym czasie i jakie zakłady warto postawić.

Gromda 11

Walki Gromda przyciągają uwagę kibiców, którzy szczególnie upodobali sobie krwawe walki. Brak rękawic, a także innych osłon na ręce sprawia, że zadawane ciosy są jeszcze bardziej brutalne. Już 2 grudnia odbędzie się kolejna, 11 już gala Gromdy. Podczas Walki Wieczoru oczy widzów będą skierowane w szczególności na starcie Łukasza „Goata” Parobca z Bartłomiejem „Balboa” Domalikiem, którzy zawalczą o to, który z nich będzie mógł stanąć do rywalizacji w wielkim finale.

Jeśli lubisz krwawe dyscypliny sportowe, rozważ typowanie zakładów na zwycięzcę starcia. Poza tym, podczas gali pojawią się ponownie dobrze znane nam nazwiska.

UFC on ESPN 42

Kolejną pozycją, którą wielbiciele MMA powinni wziąć pod uwagę jest walka w ramach gali UFC, która odbędzie się 4 grudnia 2022 roku w Orlando. Podczas walki wieczoru do rywalizacji staną Stephen Thompson i Kevin Holland.

Ostatnia szybka porażka Hollanda sprawiła, że ten zdecydował się zakończyć karierę w MMA. Jednak długo nie wytrzymał i zdecydował się powrócić do walk. Podczas nadchodzącej gali w rywale będą walczyć na dystansie 5 rund.

Podczas nadchodzącej gali z pewnością nie zabraknie innych ciekawych pozycji do typowania. Wybierając nadchodzącą galę UFC warto wziąć pod ywagę walki Taia Tuivasa z Sergeiem Pavlovichem.

High League 5 – walki mma dzisiaj

Miłośnicy walk w formule freak fight powinni zwrócić szczególną uwagę na nadchodzącą, 5 już galę High League, która odbędzie się 10 grudnia 2022 roku na łódzkiej Atlas Arenie. Podczas gali mają się ze sobą zmierzyć zarówno znani już zawodnicy i zawodniczki, jak również zupełnie nowe osoby.

Czytaj również:  Jak skutecznie obstawiać sporty walki?

Podczas typowania walk w ramach High League warto wziąć pod uwagę walki Dawida „Diablesa” Porwisiaka z Pawłem „Lehem” Lehmanem oraz Damiana Janikowskiego z Mateuszem „Don Diego” Kubiszyna. Z kolei w przypadku walk kobiet warto szczególną uwagę zwrócić na starcie Agaty „Fagaty” Fąk z Natalią „Natsu” Karczmarczyk.

UFC 282 – walki mma dzisiaj

10 grudnia 2022 roku odbędzie się jeszcze jedna walka MMA, którą warto wziąć pod uwagę podczas planowania zakładów wzajemnych. Podczas grudniowego starcia odbędzie się walka rewanżowa, w której zawodnicy zawalczą o koronę kategorii półciężkiej. Co szczególnie ważne, do walki o tytuł stanie Jan Błachowicz.

Start naszego zawodnika udał się poniekąd przypadkiem. Czech Jiriego Prochazki musiał zrezygnować z udziału w walce, z powodu poważnej kontuzji.

Błachowicz stanie do rywalizacji z Magomedem Ankalaevem. Walka będzie z pewnością bardzo emocjonująca, ponieważ Dagestańczyk dotychczas przegrał tylko jedną walkę w całej swojej karierze, podczas ostatniej sekundy w walce z Paulem Craigiem.

Jak typować MMA – walki mma dzisiaj

Wiedząc już, jakie walki MMA dzisiaj warto obstawiać, warto wiedzieć, na co należy zwracać uwagę podczas typowania zakładów wzajemnych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze wskazówki, które pozwolą ci zwiększyć szansę na wygraną.

Wybierz dobrego legalnego bukmachera

Podstawową zasadą w typowaniu zakładów sportowych jest wybór odpowiedniego legalnego bukmachera. Szukając tego najlepszego, warto zwrócić uwagę na wysokość kursów, a także liczne promocje bukmacherskie. Wybierając odpowiedniego operatora będziesz mógł liczyć na wysokie wygrane, a także możliwość typowania zakładów za darmo lub z niewielkim udziałem środków własnych.

Oglądaj ceremonie ważenia zawodników

Zwykle ważenie zawodników odbywa się na dzień przed walką. Zawodnicy aby wpisać się w odpowiednią kategorię wagową często stosują restrykcyjne diety lub doprowadzają się do odwodnienia. Takie działania nie pozostają bez wpływu na kondycję. Jeśli więc zauważysz, że zawodnik, na którego planujesz postawić podczas nadchodzącej gali ma szarawą cerę lub podkrążone oczy, wówczas ponownie oszacuj jego szansę na wygraną.

Czytaj również:  Która gala MMA jest najlepsza do typowania?

Nie typuj ulubieńców

Jak w każdej dyscyplinie sportowej, również w przypadku mieszanych sztuk walki powinno się unikać typowania swoich ulubieńców. Typując zakłady emocjonalnie, nie dopuszczając możliwości porażki swojego ulubieńca można się narazić na wyraźne straty. Pamiętaj, by podczas typowania zakładów wzajemnych, zwracać uwagę w szczególności na kondycję zawodników, ich przygotowanie do walki oraz historię ostatnich walk. Podchodząc do typowania zakładów wzajemnych w taki sposób – z chłodną głową – znacząco zwiększysz swoje szanse na wygraną.

Typowanie zakładów wzajemnych nie należy do najprostszych zadań. Chcąc postawić skuteczny zakład, należy zwrócić uwagę na szereg czynników, które mogą wpłynąć na efekt Twojego kuponu. Dodatkowo, zwracaj uwagę na promocje bukmacherskie. Być może uda ci się znaleźć operatora, który umożliwi ci stawianie darmowych zakładów, dodatkowo zwiększając atrakcyjność gry.