Która gala MMA jest najlepsza do typowania?

Typowanie sportów walki stało się niejako ulubioną rozrywką polskich typerów. Właśnie z tego powodu operatorzy zakładów wzajemnych dbają o to, by ich oferta prezentowała się możliwie jak najbardziej interesująco. Bukmacherzy chcąc przyciągnąć jak największą liczbę graczy wprowadzają do oferty nowe spotkania, a także ciekawe rynki zdarzeń. Jednak chcąc typować MMA warto wiedzieć, że sport ten jest niezwykle rozległy i warto wcześniej wiedzieć jaką galę MMA wybrać, by uzyskać jak najlepsze wyniki typowania zakładów. W poniższym artykule wskażemy Ci, które rozgrywki są najciekawsze do typowania, a także, na co zwracać szczególną uwagę, by Twoje typy okazały się skuteczne.

W zakładach bukmacherskich możesz znaleźć propozycje typowana MMA z różnych federacji. Najwięksi polscy bukmacherzy proponują kursy na spotkania w ramach KSW, UFC, FEN czy freak fighty. Co warte podkreślenia, również same zakłady stają się coraz bardziej rozbudowane. I co ważne, dotyczy to nie tylko wyniku ostatecznego zwycięzcy gali, ale również poszczególnych spotkań.

Jakie rynki typować w ramach gali MMA?

Z uwagi na charakterystykę sportu, w MMA najczęściej typuje się zakłady przedmeczowe. Wówczas pełną ofertę kursową możesz zobaczyć jeszcze przed rozpoczęciem walki, a co ciekawe, pierwsze, podstawowe kursy możesz zobaczyć już po ogłoszeniu karty walki. Choć nie są to wartości ostateczne, to już dadzą ci przynajmniej minimalny pogląd na to, jak może się kształtować dalsza rozgrywka.

Wśród najpopularniejszych rynków zdarzeń w mieszanych sportach walki wyróżnić można:

  • Zakład na wynik – twoim zadaniem jest wytypowanie, który zawodnik wygra starcie,
  • Liczba rund – twoim zadaniem jest wskazanie, w formule under/over ile rund będzie się toczyło w ramach pojedynku. W przypadku tego zakładu masz równo 50% szansy na wytypowanie właściwego rezultatu,
  • Walka zakończy się przez KO/TKO – twoim zadaniem jest wskazanie, czy walka zakończy się nokautem. Ten typ może stanowić ciekawe dopełnienie kuponu akumulacyjnego,
  • Walka zakończy się przed czasem/na punkty – w tym zakładzie twoim zadaniem jest wytypowanie, czy pojedynek zakończy się przed upływem regulaminowego czasu. Co ważne, nie musisz tutaj wskazywać zwycięzcy,
  • Zawodnik wygra na punkty – tutaj typujesz, czy pojedynek zakończy się werdyktem sędziowskim.
  • Koniec w rundzie – w tych zakładach, możesz wskazać dokładną rundę, w trakcie której twoim zdaniem zakończy się walka.
Czytaj również:  Jak obstawiać skutecznie walki w FEN?

Gala MMA – jakie spotkania typować?

Jak już wcześnie wspomnieliśmy, legalni polscy bukmacherzy pozwalają typować różnorodne gale MMA, jednak musisz wiedzieć, że nie we wszystkich twoje szanse na wytypowanie odpowiedniego typu są takie same.

Na pierwszy ogień warto wziąć cieszące się w ostatnim czasie spotkania w ramach gal FAME MMA. Chcąc typować tego rodzaju gale musisz mieć świadomość, że na ringu w klatce lub w oktagonie spotykają się osoby kompletnie niezwiązane ze światem mieszanych sztuk walki. Co więcej, organizatorzy zdają się pompować emocje, poprzez dobieranie zawodników w taki sposób, by jeszcze bardziej poruszali widzów. Jednak nie oszukujmy się, nawet wyćwiczony amator nie zapewni rozrywki na takim samym poziomie co zawodowcy. To znaczy, że jeśli chcesz przystąpić do typowania zakładów ramach tej gali, powinieneś podchodzić bardzo ostrożnie. Szczególnie w sytuacji, gdy walczyć będą zupełnie nowe twarze w świecie sportów walki.

A jak to wygląda wśród zawodowców. Obecnie największym zainteresowaniem wśród polskich typerów cieszą się walki w ramach federacji KSW. Nie trudno się dziwić. To nasza rodzima liga, która również pozwala przeżyć niezapomniane emocje. Co warte podkreślenia, gale KSW organizowane są raz w miesięcy, a więc stosunkowo często można wytypować swojego faworyta. Podczas każdej gali możemy oglądać starcia 8-10 par zawodników, co daje naprawdę duże możliwości.

Jednak ostatnio coraz głośniej zaczyna się robić o UFC, a wszystko za sprawą walczących tam Polaków. Obecnie w tej światowej rangi federacji walczą tacy zawodnicy jak Jan Błachowicz, Mateusz Gamrot i Marcin Tybura. Sama gala zwykle odbywa się w takiej formie, że w pierwszej kolejności na ringu spotykają się przedstawiciele z karty wstępnej, a dopiero później przechodzi się do karty głównej. Co warte podkreślenia, w przypadku walk Polaków, a także w spotkaniach o pas mistrzowski operatorzy zakładów wzajemnych udostępniają graczom dostęp do pełnej oferty kursowej.

Czytaj również:  Jak skutecznie obstawiać sporty walki?

Która gala MMA jest najlepsza?

Na to pytanie tak naprawdę nie ma jednoznaczniej odpowiedzi. Każda z nich trzyma wysoki poziom, poza FAME MMA, które w pierwszej kolejności ma zapewnić rozrywkę oglądającym. Jeśli więc planujesz rozpocząć typowanie mieszanych sztuk walki, powinieneś w pierwszej kolejności skupić się na wydarzeniach w ramach KSW. Tutaj będziesz miał do dyspozycji znacznie szerszą ofertę rynków zdarzeń i tym samym więcej ciekawych opcji do typowania. Jednak pamiętaj przy tym, że również UFC zapewni ci ogromne emocje i doskonałą rozrywkę, szczególnie w przypadku starć Polaków.