Jak obstawiać skutecznie walki w UFC?

Ultimate Fighting Championship, czyli UFC to obecnie największa federacja MMA na świecie. To właśnie o pas mistrzowski UFC walczą najlepsi zawodnicy. Również w Polsce zauważalny jest wyraźny rozkwit zainteresowania sportami walki. Duży przyrost wiernych fanów zauważyli również legalni polscy bukmacherzy, wprowadzając do swojej oferty zakłady na walki UFC. Jeśli chcesz rozpocząć typowanie tego sportu, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami, by ta doskonała zabawa stała się również dochodowa.

Jak obstawiać walki UFC?

W UFC, jak w pozostałych sportach istnieją pewne zasady, których należy ściśle przestrzegać podczas typowania zakładów. Podstawową sprawą jest znajomość UFC i MMA ogólnie. Nie da się skutecznie typować oglądając gale wyłącznie z doskoku. Aby zwiększyć swoje szanse na skuteczne typy powinieneś na bieżąco oglądać transmisje ze spotkań, a także słuchać ekspertów i poznawać style walki poszczególnych zawodników. Dopiero dysponując taką wiedzą będziesz miał pojęcie o tym sporcie i tym samym będziesz mógł spróbować swoich sił w typowaniu zakładów.

Przed przystąpieniem do typowania walki UFV powinieneś zapoznać się z rekordami zawodników, a także zwrócić uwagę na ich formę w ostatnich pojedynkach. Wiedząc jaki styl walki preferują wybrani zawodnicy, możesz dokonać analizy prawdopodobnego przebiegu pojedynku, określając, czy spotkanie zakończy się poprzez nokaut, w tym techniczny, czy na punkty.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jeśli już wiesz, jak typować walki UFC, powinieneś znaleźć odpowiedniego bukmachera. Oczywiście w pierwszej kolejności należy podkreślić, że zakłady bukmacherskie zawierać należy wyłącznie w legalnie działających punktach lub stronach internetowych, należących do legalnych operatorów zakładów wzajemnych. Każdy legalnie działający bukmacher otrzymuje stosowną licencję wydawaną przez Ministra Finansów. To czy dany bukmacher posiada takie zezwolenie możesz w prosty sposób sprawdzić korzystając z ogólnodostępnych wyszukiwarek. Zawieranie zakładów z bukmacherami działającymi nielegalnie nie tylko może się wiązać z konsekwencjami prawnymi, ale dodatkowo może skutkować utratą pieniędzy.

Czytaj również:  Carla Esparza mocno przywitana na konferencji przed UFC 281!

Jednak jak znaleźć najlepszego legalnego bukmachera? Przede wszystkim warto zapoznać się z jego ofertą. Podczas analizy, zwróć szczególną uwagę na:

 • Dostępność interesujących Cię zakładów – jeśli szczególnie interesuje Cię typowanie walk UFC, powinieneś poszukać operatora, który oferuje dostęp do jak największej liczby zdarzeń z tej kategorii. Musisz pamiętać, że oferty bukmacherów potrafią się znacząco różnić między sobą.
 • Szukaj najwyższych kursów – gdy już zapoznasz się z ofertą różnych operatorów, zwróć uwagę na wysokości kursów oferowanych przez poszczególnych operatorów. Choć zwykle są one na zbliżonym poziomie, to w niektórych przypadkach mogą się okazać korzystniejsze.
 • Sprawdź dostępność bonusów na start i promocji stałych – to punkt, na który powinni zwrócić uwagę w szczególności nowi gracze. Bonusy na start pozwalają grać bez konieczności angażowania własnych środków lub z niewielkim ich udziałem. Jednak poza promocjami na start, warto zwrócić uwagę również na promocje stałe, które pozwalają zgarnąć naprawdę atrakcyjne nagrody.
 • Poznaj regulamin wpłat i wypłat – operatorzy zakładów wzajemnych starają się zapewnić jak najwięcej metod wpłaty depozytów oraz wygranej nagrody. Chcąc zapewnić sobie jak najwyższy komfort gry zapoznaj się z propozycjami wybranych operatorów. Dokładnie przeanalizuj regulamin, by nie narazić się na przykre rozczarowanie.

Typowanie walk UFC ważne wskazówki

Odpowiednie przygotowanie do typowania walk UFC jest kluczem do sukcesu. Korzystając z poniższych wskazówek będziesz mógł znacząco zwiększyć swoje szanse na wygraną.

Jak skutecznie typować walki UFC? Przede wszystkim musisz:

 • poznać zasady walk UFC,
 • regularnie oglądaj walki,
 • słuchaj relacji ekspertów,
 • nie kieruj się wyłącznie kursami bukmacherskimi,
 • poznać styl zawodników UFC,
 • zapoznać się z rekordami i formą poszczególnych zawodników,
 • nie ograniczać się wyłącznie do typowania zwycięscy, poznaj również inne rynki.
Czytaj również:  Jaki może być wynik walki Pudzianowskiego z Mamedem?

Wady i zalety typowania walk UFC

Jak każde zakłady, również typowanie walk UFC ma swoje plusy i minusy. Do tych najważniejszych zalet zaliczyć można stosunkowo dużą liczbę rynków i atrakcyjność samej dyscypliny. Z uwagi na rosnącą popularność dyscypliny, coraz więcej operatorów wprowadza do swojej oferty różnorodne zakłady, wśród których można znaleźć prawdziwe perełki. Co więcej, coraz częściej w sieci i w telewizji można wykupić dostęp do streamów z walk, a z uwagi na nieprzewidywalność spotkań można liczyć na naprawdę wysokie kursy.

Jednak warto przy tym pamiętać, że wysokie kursy nie biorą się znikąd. Walki UFC wiążą się z licznymi niespodziankami, a najlepsze walki zwykle odbywają się nad ranem, czasu polskiego, co dla niektórych może być kłopotliwe. Warto również podkreślić, że kłopotliwe może się okazać dotarcie do rzetelnych informacji o zawodnikach. Często konieczne może się okazać poszukiwanie informacji w zagranicznych źródłach.