Jaki może być wynik walki Pudzianowskiego z Mamedem?

Po ostatniej wygranej walce Mariusza Pudzianowskiego z Michałem Materlą poznaliśmy nazwisko kolejnego rywala byłego strongmana. To Khalidow Mamed, który dał się poznać jako doskonały zawodnik mieszanych sztuk walk. Ogłoszenie starcia wieczoru w ramach KSW 77 zaplanowanego na grudzień 2022 roku w Gliwicach już teraz wzbudza ogromne emocje. Komentarzy na temat możliwego rozstrzygnięcia nie szczędzą również pozostali zawodnicy. Jak więc kształtować się może wynik walki Pudzianowskiego? Odpowiedzi na to pytanie szukajcie w poniższym artykule.

Wynik walki pudzianowskiego – Walka Pudzian vs. Mamed

Przez wielu zaplanowana na grudzień tego roku walka Mariusza Pudzianowskiego z Mamedem Khalidowem uznawana jest za starcie dwóch filarów MMA. Obaj zawodnicy łącznie mają 87 lat, a ten młodszy swój najlepsze lata w sztukach walki ma już za sobą. Jednak nie da się ukryć, że pojedynek, w którym do walki staną dwie najważniejsze osoby w historii KSW wzbudza emocje.

Nie da się ukryć przy tym, że jeszcze kilka lat temu wydarzenie to wzbudziłoby wiele kontrowersji, a wierni kibice mieszanych sztuk walki zastanawialiby się, co się właśnie wydarzyło. Jednak nie możemy nie dać się oprzeć wrażeniu, że obecnie jest naprawdę najlepszy czas na to, by zorganizować walkę pomiędzy tymi zawodnikami. Choć na pierwszy rzut oka może ona przybierać kształt freak fightów, to w dalszym ciągu będzie ona prowadzona na odpowiednio wysokim poziomie.

Mamed Khalidov od dawna myślał o walce z Pudzianem

Pierwsze pytania dotyczące stoczenia walki z Mariuszem Pudzianowskim Mamed usłyszał po walce Pudzianowskiego z „Jurasem”. Wówczas Khalidow otwarcie przyznał, że jest gotowy na to, by zmierzyć się z każdym zawodnikiem sportów walki. Równocześnie podkreślił, że Pudzianowski w jego ocenie jest stuprocentowym zawodnikiem MMA, dlatego jeśli tylko taka propozycja ze strony organizatorów padnie, wówczas bez wahania zgodzi się na takie spotkanie.

Czytaj również:  Mistrz Chorwacji zawita w KSW!

Choć jeszcze wówczas Khalidow podkreślił w swojej wypowiedzi sformułowanie „O ule jest to realne” to obecnie wiemy, że jak najbardziej tak. Khalidow przy tym nie wycofał się ze swojej deklaracji i chętnie przystał na propozycję walki.

Wynik walki pudzianowskiego – Pudzianowski przyjął wyzwanie

Pierwszy raz pytanie o walkę z Mamedem padło tuż po tym, gdy Mariusz Pudzianowski świętował swoje zwycięstwo w pojedynku z Michałem Materlą. Wówczas były strongman szybko potwierdził, że chętnie sprawdzi się w pojedynku z byłym mistrzem świata w boksie. Sam Khalidow już podczas tej rozmowy podkreślił, że nie wie, czemu wcześniej nie stanęli naprzeciwko siebie.

Jak może wyglądać walka Pudziana z Mamedem?

Wszyscy, którzy na bieżąco śledzą poczynania zawodników podczas walk w ramach KSW wiedzą, że walka pomiędzy Pudzianem a Khalidovem będzie prawdziwym pojedynkiem wszech czasów. Każdy z nich może się pochwalić licznymi atutami, które odpowiednio wykorzystane mogą całkowicie odmienić wyniki spotkania. O tym, jak bardzo wyrównany będzie poziom walki świadczą również kursy zaproponowane przez legalnych polskich bukmacherów. Obecnie kursy nieznacznie przechylają się na korzyść Khalidowva. Bukmacherzy wyceniają jego zwycięstwo na poziomie 1.80. Tymczasem kurs na wygraną Pudziana wynosi 2.01. Nie da się ukryć, że tak niewielka różnica nie stanowi wyraźnej podpowiedzi dla osób, które planują postawić zakład.

Tym, co działa na korzyść Mameda Khalidova jest fakt, że dysponuje on wyraźnie szerszym wachlarzem umiejętności. Jednak na co dzień walczy w kategorii średniej, co ma się nijak do wagi ciężkiej, w której występuje Pudzian. Co więcej, ostatnia walka Mameda również nie należała do wygranych. Mężczyzna podczas pojedynku w grudniu zeszłego roku dał się znokautować swojemu rywalowi Roberto Soldiciemu.

Tymczasem Mariusz Pudzianowski może się pochwalić pokonaniem niemal po rozpoczęciu walki, znacznie bardziej doświadczonego od siebie rywala Michała Materli.

Czytaj również:  Czy warto obstawiać FAME MMA? obstawianie fame mma

Jak więc może przebiec walka? Tak naprawdę podejrzewamy, że nieznacznie, ale lepszy może się okazać Khalidowv. Zawodnik ten słynie ze swojej nieprzewidywalności i jest naprawdę groźny. Choć między Czeczenem walczącym pod Polską flagą, a Pudzianem jest około 30 kilogramów różnicy, to przewaga przechyla się na korzyść Khalidova.

Rywalizacja może się stać problematyczna dla Mameda Khalidowva, w przypadku, gdyby Pudzian powalił go do parteru. Wówczas oswobodzenie się spod potężnych młotków byłego strongmana może się okazać naprawdę problematyczne. Właśnie dlatego Khalidov będzie musiał zrobić wszystko by nie doprowadzić do sytuacji, w której znajdzie się na przegranej pozycji. Jeśli tylko uda mu się wykorzystać swoja wyraźnie większą sprawność i szybkość, wówczas da potwierdzenie określonym kursom bukmacherskim i będzie mógł świętować swoje zwycięstwo z zawodnikiem wyraźnie cięższym od siebie.

A jak wyglądają szanse Pudzianowskiego na wygranie walki? Tutaj tak naprawdę wszystko zależy od jego zawzięcia. Jeśli tylko uda mu się doprowadzić do powalenia zawodnika do parteru, lub ponownie powtórzy swój potężny cios podbródkowy, wówczas może pokazać bukmacherom, że braki w doświadczeniu są niczym, jeśli ktoś dysponuje tak potężną siłą jak on.